Aleje Ujazdowskie 39

Kilka dni temu wraz z klientem, któremu pomagam znaleźć wymarzoną nieruchomość zwiedzaliśmy kolejny raz apartamenty w kamienicach w Warszawie. Tak trafiliśmy do nieruchomości zlokalizowanej przy ulicy Aleje Ujazdowskie 39. Pracuję jako agent nieruchomości segmentu nieruchomości premium i inwestycyjnych, stąd mam przyjemność poznawać najciekawsze nieruchomości w Warszawie. Jestem również współwłaścicielem firmy pośrednictwa kredytowego, stąd moi klienci zawsze obsługiwani są kompleksowo. Dziś postanowiłem opisać kamienicę zlokalizowaną przy ulicy Aleje Ujazdowskie 39.

Można tam trafić idąc Alejami od Placu Trzech Krzyży w stronę Placu Na Rozdrożu. Na piechotę jest zdecydowanie łatwiej, niż samochodem. To chyba jedyny minus tej lokalizacji. Tam niestety nie można zaparkować samochodu. Postawienie pojazdu pod zakazem jaki mieści się od kilku tygodni po zlikwidowanym przystanku autobusowym skutkuje natychmiastową interwencją straży miejskiej i mandatem. Koszt 100 zł. To koszt dobrego obiadu w Warszawie. Niestety doświadczyłem tego osobiście. Poza tą niedogodnością stojąc przed kamienicą wita nas niesamowity widok odrestaurowanych kamienic warszawskich. Aleje Ujazdowskie to jedna z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych ulic Warszawy. W odbudowanych i odrestaurowanych pałacykach i kamienicach mają dziś siedziby ambasady, urzędy państwowe i instytucje społeczne. Cudo architektoniczne.

Pałac Karnickich

W 2002 roku Niemiecki Instytut Historyczny przeniósł swoją siedzibę do Pałacu Karnickich w Warszawie. Kamienica mieszcząca się pod adresem Aleje Ujazdowskie 39 łączy się właśnie z tym pałacem. Nieruchomość pałacowa uważana jest za wybitne dziełem neorenesansu w Warszawie. Została wzniesiona w 1877 roku według projektu architekta Józefa Hussa. Zadaniem Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie jest prowadzenie badań naukowych nad historią Polski i stosunków polsko-niemieckich w kontekście europejskim i międzynarodowym.

Pałac Karnickich to nazwę swoją zawdzięcza senatorowi Janowi Karnickiemu, który miał tu kiedyś swoją siedzibę. Powstał on w 1877 jako niewielki lecz wytworny miejski pałacyk przy reprezentacyjnej ulicy. Budynek przypomina willę i cechuje się formami późnego renesansu włoskiego. Ze względu na narodowość architekta można tam również znaleźć silne wpływy berlińskie. Józef Huss zdobywał wykształcenie między innymi w Akademii Budowlanej w Berlinie. W Internecie znalazłem informacje mówiące o tym, że Pałac Karnickich zbudowany został na wzór pewnego budynku w Berlinie. Dokładnie chodzi o Dom Gersona przy Bellevuestrasse 10. Taka ciekawostka historyczna. Architektura, oraz historyczny kamienicy doskonale został opisany na stronie Niemieckiego Instytutu Historycznego.

Kamienica Aleje Ujazdowskie 39

Muszę przyznać, że sama kamienica nie porwała mnie w sposób szczególny. Mimo tego, że budynek oraz dziedziniec został odrestaurowany to klatki schodowe nie wyglądają bardzo premium. Może taki był zamysł? Co ciekawe na każdym piętrze znajduje się tylko jeden apartament – to w przypadku mieszkań w oficynie. Winda jest zabytkowa i bardzo przypomina mi windę, jaką spotkałem w kamienicy przy Alei 3 Maja w Warszawie. Nie pojedziesz w niej w kilka osób, trzy są już wyzwaniem, nie mniej jest niezwykła ze względu na swój swoisty klimat tamtych dawnych lat. Dla mnie świetna. Schody wyłożono, jak kiedyś, białym marmurem karraryjskim.

Pewnie zastanawiacie się jaka jest historia budynku? Anna Sianożęckia, małżonka ostatniego właściciela odzyskała kamienicę w 1995 roku. Rok później pałac położony pod adresem Aleje Ujazdowskie 39 nabył Zbigniew Niemczycki i zlecił jego renowację. W 1997 roku pałac odzyskał swój dawny standard. Został też nieco zmodernizowany, zwłaszcza pod względem technicznym. Podczas renowacji przede wszystkim wymieniono część stropów drewnianych na stropy ognioodporne.

Co w okolicy?

Lokalizacja jest doskonała, z Alei Ujazdowskich 39 na piechotę można dostać się do wszystkiego co jest położone wokół Placu Trzech Krzyży. Tak więc można doskonale zjeść, wybrać się na zakupy, oraz do teatru. Prawdopodobnie jest to jedno z ciekawszych miejsc do życia w Śródmieściu dla miłośników kamienic.

Mieszkania w kamienicach Warszawa, może szukasz?

Pracuję jako agent nieruchomości segmentu premium. Każdego dnia oglądam z klientami mieszkania i apartamenty. Moja praca polega na sprzedaży apartamentów, bądź ich wynajmie lub poszukiwaniu. Jeśli znaleźliście coś tutaj dla siebie to zapraszam do współpracy.

Powodzenia w wyborze apartamentu,

Dawid Małycha – specjalizacja nieruchomości Premium i Inwestycyjne


Artykuły, które warto przeczytać  – napisane na blogu Małycha Nieruchomości Premium (agencja nieruchomości) i Małycha Business Finance (pośrednictwo kredytowe) 

jak sprzedać mieszkanie – wpis na temat tego, w jaki sposób przygotować się do sprzedaży nieruchomości (MNP)

strategie inwestowania w nieruchomości – poznaj 4 podstawowe budowania dochodu pasywnego poprzez wynajem mieszkań

kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem – finansowanie dochodu pasywnego (MBF)

kredyt na flipa – finansowanie nieruchomości przeznaczonych na inwestycje (MBF)


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie

Małycha Nieruchomości Premium – strona naszej firmy pośrednictwa nieruchomości (Premium i Inwestycyjne)

Inwestowanie w nieruchomości – strona naszej agencji nieruchomości poświęcona inwestowaniu

Sprzedam Mieszkanie – strona naszej agencji poświęcona sprzedaży mieszkań

Małycha Business Finance – strona naszej firmy pośrednictwa kredytowego

Przewodnik po kredycie mieszkaniowym – zbiór ważnych artykułów dla osób poszukujących kredytu hipotecznego


Obserwuj nas na Facebook:  Małycha Nieruchomości Premium i Małycha Business Finance


Dawid Małycha – Nieruchomości rynku Premium, oraz Nieruchomości Inwestycyjne

inwestowanie w nieruchomości

Dawid i Olga Małycha to właściciele agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych, oraz  firmy pośrednictwa kredytowego.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje karierę zawodową w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. wraz z żoną Olgą zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później dodatkowo Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

Agencja nieruchomości MNP to nieruchomości inwestycyjne, oraz rynek Premium. Obsługujemy klientów z Polski, oraz całego świata. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź ten adres Małycha Business Finance

 

Podziel sie wiedzą:
Facebook
Google+
https://malychanieruchomoscipremium.com/aleje-ujazdowskie-39/

Zostaw proszę komentarzTreści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Potrzebujesz eksperta od nieruchomości? Napisz do Nas!

dawid-malycha-kontakt

Małycha Nieruchomości Premium

Luksusowe Nieruchomości

Skontaktuj się ze Nami

Znajdź Nas:

©2018 Małycha Nieruchomości Premium