ZEGRZE POŁUDNIOWE

SPRZEDAŻ

2 700 000 PLN
199 PLN/m²

kliknij fotografię aby ją powiększyć

Metraż: 13540 m²
Numer oferty: 1/7447/OGS

Opis nieruchomości

Działka inwestycyjna nad Zalewem Zegrzyńskim

Każdy świadomy przedsiębiorca poszukujący działki inwestycyjnej ma jasno określone oczekiwania jak chociażby jej odpowiednio duża wielkość, miejsce gwarantujące duży ruch ludzi, co w efekcie przełoży się na pewność zysku czy w końcu unikalna lokalizacja bogata w walory środowiskowe. Nieczęsto zdarza się znaleźć właśnie taki teren, spełniający wszystkie te warunki, dlatego działka ulokowana bezpośrednio nad Jeziorem Zegrzyńskim staje się niezwykle atrakcyjną przestrzenią, stwarzającą możliwość realizacji własnych koncepcji biznesowych, które w takim miejscu muszą spotkać się z sukcesem. Działka z możliwością zabudowy do 75% z maksymalną wysokością zabudowy 15 metrów z możliwością podziału, działka pod miejscowym planem.

Lokalizacja:
Zegrze Południowe to miejscowość znajdująca się w Gminie Nieporęt w odległości 7 km od Legionowa i 25 km od centrum Warszawy – to właśnie tutaj, bezpośrednio przy DK nr 61 nad brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego przy ulicy Warszawskiej swój obszar zajmuje działka inwestycyjna, cechując się wszystkim tym, co potrzeba do realizacji wszelkich założeń biznesowych.

Odległość działki od Jeziora Zegrzyńskiego to zaledwie około 120 metrów, natomiast jej otoczenie to stosunkowo niska zabudowa o charakterze usługowym, jak chociażby stacja paliw, punkty gastronomiczne czy Hotel 500 bezpośrednio po drugiej stronie ulicy. Położenie działki pozwala na doskonałe oznakowanie i widoczną z dużej odległości reklamę, co jest niezwykle istotne biorąc pod uwagę ogromne natężenie ruchu nie tylko w weekendy, ale i także przez cały tydzień.

Cała okolica Gminy Nieporęt pozwala odkrywać potencjał z racji intensywnie rozwijającego się budownictwa jednorodzinnego, co spowodowane jest dużą dostępnością, atrakcyjnością terenów, walorami przyrodniczymi czy po prostu ceną. W pobliskich miejscowościach powstaje dużo zorganizowanych osiedli, co nie pozostaje bez wpływu na coraz większą rentowność lokalnych inicjatyw biznesowych.

Jezioro Zegrzyńskie:
Zegrze oraz obszar Gminy Nieporęt stanowią coraz prężniej rozwijający się ośrodek turystyki i rekreacji, cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem ze względu na położenie nad brzegiem największego zbiornika wodnego w okolicach Warszawy. Miejsce przyciąga wielu wędkarzy, ale również sympatyków sportów oraz aktywności wodnych takich jak windsurfing i kitesurfing, kajakarstwo czy różnego rodzaju sporty motorowodne. Jezioro Zegrzyńskie to oczywiście także miejsce atrakcyjne dla żeglarzy, a w sezonie swój blask prezentuje tutaj nawet ponad 1500 żaglówek czy jachtów.

W zasadzie przez cały rok nad Jeziorem Zegrzyńskim można spotkać tłumy turystów poszukujących idealnego miejsca do spędzenia czasu pełnego wytchnienia. Jest to bez wątpienia tradycyjne miejsce wypoczynku wielu osób nie tylko z Warszawy, ale i całego Mazowsza.

Standard miejsca:
Układ działki przypomina prostokąt o bokach około 210 m na 65 m, a dojazd do niej zapewnia skrzyżowanie z wewnętrzną drogą dojazdową. Aktualnie działka nie jest w żaden sposób zagospodarowana, a znajdujące się wcześniej zabudowania zostały wyburzone. Działka oczywiście posiada w pełni sprawne, wszystkie niezbędne do prowadzenia działalności przyłącza takie jak prąd, woda czy kanalizacja. Teren jest częściowo ogrodzony oraz w pełni utwardzony asfaltem z oznaczonymi miejscami parkingowymi – nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wnioskować o pozwolenie na budowę i rozpocząć realizację swoich biznesowych założeń.

Przeznaczenie miejsca:
Obszar działki objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego i na jej podstawie, ale również tak dogodnej lokalizacji można efektywnie wykorzystać ją do celów usługowych, handlowych bądź gastronomicznych. Warto zwrócić uwagę na potencjał związany z bliskością Jeziora Zegrzyńskiego czy chociażby dogodnego szlaku komunikacyjnego – to miejsce bez wątpienia inicjujące potencjał na stworzenie stacji paliw z pełną infrastrukturą, stacji obsługi pojazdów czy nawet galerię handlową bądź przyciągający klientów punkt gastronomiczny.

Dodatkowe informacje:
W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego zaznaczono, iż są to tereny usług o charakterze miejskim poziomu lokalnego i ponadlokalnego, oznaczone symbolem UC. Zaliczają się do tego chociażby usługi handlu, gastronomia czy turystyka, ale również drobna wytwórczość i rzemiosło, urządzenia obsługi komunikacji samochodowej oraz funkcje mieszkaniowe związane z usługami. Minimalna dopuszczana wysokość zabudowy to 6 m, a maksymalnie 15 m – należy pamiętać również o zachowaniu powierzchni biologiczne czynnej minimum 25%. W przypadku takiego zainteresowania, istnieje możliwość podziału działki dla dwóch lub trzech inwestorów.

Szukając idealnego miejsca na zainicjowanie przedsięwzięcia biznesowego w atrakcyjnej lokalizacji warto zwrócić uwagę na działkę przy Jeziorze Zegrzyńskim. Walory przyrodnicze, stosunkowo bliska odległość i dobra komunikacja z centrum Warszawy, czy w końcu przystępne ceny gruntów pozytywnie wpływają pozytywnie na nasilenie napływu nowych mieszkańców, co z biznesowego punktu widzenia staje się wartą odnotowania kwestią.

Kluczowym czynnikiem pozwalającym na skuteczne planowanie działań biznesowych są oczywiście walory turystyczne całego obszaru wokół Jeziora Zegrzyńskiego, które gwarantują ruch wielu turystów nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok, co można śmiało wykorzystać w swoich projektach inwestycyjnych oraz planach na działanie w tym miejscu.

Małycha Nieruchomości Premium
ul. Królowej Aldony 6/3 03-928 Warszawa
Telefon: 668 436 366
Mail: kontakt@malychanieruchomoscipremium.com

Łukasz Sius
Agent Nieruchomości
Telefon: +48 517 486 722
  • Mapa ogólna
  • Komunikacja
  • Rowerowa

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

mbf_sl_m_gr
kign
kmn
mls

Potrzebujesz eksperta od nieruchomości? Napisz do Nas!

dawid-malycha-kontakt

Małycha Nieruchomości Premium

Luksusowe Nieruchomości

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2018 Małycha Nieruchomości Premium