Nabielaka 11

Kamienica przy ulicy Nabielaka 11 to  jedna z piękniejszych w okolicy modernistycznych kamienic. Nieruchomość powstała w 1936r. Została zaprojektowana przez znanego w tamtym czasie projektanta Lucjana Korngolda, który projektował min. Willę Łępkowskich (dziś restauracja Biała) na Saskiej Kępie, oraz rezydencją własną przy ulicy Królowej Aldony 3.  Kamienica została wybudowana na zlecenie Rene Kuhna-Bubno – ówczesnego dyrektora jednej z warszawskich fabryk, udziałowca firmy Telefunken. Prace budowlane w tamtym czasie prowadziło Biuro Inżynieryjno Budowlane W. Filanowicz, B. Suchodolski z ul. ks. Skorupki 7. Pan Rene zażyczył sobie min. aby posiadać na własność apartament na ostatnim piętrze tej kamienicy. Kamienica i wspomniany apartament przetrwały II wojnę światową i dziś nadal zdobią warszawską architekturę.

Nazywam się Dawid Małycha i  pracuję jako agent nieruchomości segmentu nieruchomości premium i inwestycyjnych, stąd mam przyjemność poznawać najciekawsze nieruchomości w Warszawie. Jestem również współwłaścicielem firmy pośrednictwa kredytowego, dlatego moi klienci zawsze obsługiwani są kompleksowo. Dziś postanowiłem opisać kamienicę zlokalizowaną przy ulicy Nabielaka 11.

Kameralny charakter na Nabielaka 11

Kamienica ma kameralny charakter – 11 mieszkań, wygodną klatkę schodową (z miejscem na wózki na parterze) i jest po generalnym remoncie, również ocieplona. W projekcie kamienicy znajdowało się tylko 10 mieszkań, ostatnie jedenaste zostało wybudowane na specjalne życzenie Rene Kuhna-Bubno. Co więcej, wspólnota tuż obok nieruchomości w porozumieniu z miastem wybudowała budynek gospodarczy, w którym mieszczą się dziś trzy garaże. Spróbujcie zaparkować przy ulicy Nabielaka, a zobaczycie że te garaże są na wagę złota.

Nabielaka 11 skrywa jeszcze jedną architektoniczną tajemnicę. Otóż na dachu kamienicy istnieje możliwość rozbudowania nieruchomości o kolejne 180 mkw. Z mojej najlepszej wiedzy wynika, że zgodę na rozbudowę musi wydać większość we wspólnocie. Ten fakt czyni tą kamienicę wręcz niezwykłą, wyobraźcie sobie bowiem penthouse na Dolnym Mokotowie o takiej powierzchni. Unikat!

II wojna światowa, oraz powstanie warszawskie przyniosło zniszczenie części budynków. Dotknęło to zwłaszcza tych po nieparzystej stronie ulicy. Dziś Nabielaka to piękna zielona okolica, niczym nie przypominająca swej przedmiejsko-fabrycznej przeszłości.

Skąd nazwa ulicy Nabielaka 11?

Idąc za wiedzą pozyskaną z portalu ulicetwojegomiasta.pl to ulica Nabielaka pierwotnie nazywała się Łazienkowską. Pod koniec XIX w. wzdłuż dzisiejszej ulicy biegł Kanał Królewski, po którym podobno król Stanisław August Poniatowski płynął pięknie udekorowaną łodzią w odwiedziny do Izabelli Czartoryskiej. Kolejną ciekawostka jest fakt, że w czasie okupacji mieścił się tu Werkschutz Bruhn-Werke, na którego wartownię dokonał dywersji oddział porucznika Groźnego.

Stary Mokotów – co znajdziesz w okolicy?

Kamienica Nabielaka 11 położona jest w bardzo bliskiej odległości centrum miasta (10min) a jednocześnie jest ukryta w wewnętrznej cichej i klimatycznej ulicy. Znajdziesz tutaj sąsiedztwo wspaniałych, cennych, bogatych w naszej historii i kulturze warszawskich parków: Park Morskie Oko, Łazienki Królewskie. Sąsiedztwo centralnych urzędów państwowych, placówek dyplomatycznych, szkół i uczelni itd. W niedalekiej odległości od kamienicy można też dobrze zjeść, znajduje się tam bowiem kilka restauracji. Po odrestaurowaniu kamienicy położonej przy ulicy Gagarina 33 przez jednego z warszawskich deweloperów okolica stała się ponownie bardzo ciekawa.

Mieszkanie w kamienicy Dolny Mokotów, a może szukasz takiej nieruchomości?

Nabielaka 11Pracuję jako agent nieruchomości segmentu premium. Każdego dnia oglądam z klientami mieszkania i apartamenty. Moja praca polega na sprzedaży apartamentów, bądź ich wynajmie lub poszukiwaniu. Jeśli znaleźliście coś tutaj dla siebie to zapraszam do współpracy.

Tak się składa, że w tym momencie posiadam w sprzedaży mieszkanie położone na ostatnim piętrze tej kamienicy przy Nabielaka 11. Jest niezwykle klimatyczne, ponad 100 mkw w czterech pokojach. Styl amfilady, na podłodze znajdziesz oryginalny parkiet, a stolarka drzwiowa pamięta początki historii nieruchomości. Jeśli Was zaciekawiłem to koniecznie sprawdźcie stronę tego mieszkania – TUTAJ.

Powodzenia w wyborze apartamentu,

Dawid Małycha – specjalizacja nieruchomości Premium i Inwestycyjne


Obserwuj nas na Facebook:  Małycha Nieruchomości Premium i Małycha Business Finance


Artykuły, które warto przeczytać  – napisane na blogu Małycha Nieruchomości Premium (agencja nieruchomości) i Małycha Business Finance (pośrednictwo kredytowe) 


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie


Dawid Małycha – Nieruchomości rynku Premium, oraz Nieruchomości Inwestycyjne

inwestowanie w nieruchomości

Dawid i Olga Małycha to właściciele agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych, oraz  firmy pośrednictwa kredytowego.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje karierę zawodową w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. wraz z żoną Olgą zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później dodatkowo Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

Agencja nieruchomości MNP to nieruchomości inwestycyjne, oraz rynek Premium. Obsługujemy klientów z Polski, oraz całego świata. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź ten adres Małycha Business Finance

 

Podziel sie wiedzą:
Facebook
Google+
https://malychanieruchomoscipremium.com/nabielaka-11/

Zostaw proszę komentarzForum

3 tygodnie ago

Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Jestem pod wrażeniem. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i częściej odwiedzał zeby przejrzeć nowe rzeczy.

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Potrzebujesz eksperta od nieruchomości? Napisz do Nas!

dawid-malycha-kontakt

Małycha Nieruchomości Premium

Luksusowe Nieruchomości

Skontaktuj się ze Nami

Znajdź Nas:

©2018 Małycha Nieruchomości Premium