9 sposobów – jak nie stracić na najmie krótkoterminowym w czasie koronawirusa?

Osoby, które zajmowały się dotychczas krótkoterminowym najmem mieszkania muszą zmagać się ze szczególnie dużym kryzysem z powodu panującej pandemii koronawirusa. Przede wszystkim ludzie rezygnują teraz z turystyki, która gwarantowała stały napływ klientów i wysokie obłożenie zapełnienia mieszkania. Kolejna kwestia dotyczy maksymalnego ograniczenia przepływu ludności na terenie kraju przez odgórne zalecenia. Najem krótkoterminowy a koronawirus – to wszystko brzmi jak niezwykle koszmarny sen dla wielu przedsiębiorców, który nagle staje się rzeczywistością.

Nazywam się Dawid Małycha i na co dzień prowadzę agencję Małycha Nieruchomości Premium, funkcjonując na rynku mieszkań oraz wszelkich nieruchomości segmentu luksusowego i Premium. Cały czas trzymam rękę na pulsie, a dzięki odpowiednio wczesnym przygotowaniom, staram się jak najlepiej reagować na bieżącą sytuację. Wieloletnie doświadczenie w pracy w bankowości, finansach czy właśnie nieruchomości pozwoliły mi uświadomić sobie pewne kwestie, jak kryzys potrafi wpływać na rynek czy gospodarkę.

Tym razem postanowiłem podzielić się swoją wiedzą z osobami, które zajmują się na co dzień najmem krótkoterminowym mieszkań. Warto podkreślić, iż jest to prawdopodobnie pierwsza publikacja na rynku, z której można uzyskać konkretne pomysły, jak poradzić sobie w tej trudnej sytuacji. Myślę, że przy odpowiednim przygotowaniu, osoby zajmujące się najmem krótkoterminowym również mogą ochronić się w jak największym stopniu przed negatywnymi skutkami gospodarczymi wywołanymi przez pandemię koronawirusa.

Czego można dowiedzieć się z artykułu?

  • Jak dostosować swoją ofertę do aktualnej sytuacji?
  • W jaki sposób zmienić swoją strategię biznesową?
  • Czy rynek nieruchomości jest wystarczająco stabilny?
  • Na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji na rynku nieruchomości?
  • Dlaczego współpraca z agencją nieruchomości może okazać się rozsądnym krokiem biznesowym?

Najem krótkoterminowy a koronawirus – sytuacja na rynku mieszkaniowym


Chcąc omówić wszelkie pomysły na to, jak radzić sobie z najmem krótkoterminowym, należy uświadomić sobie aktualną sytuację. Przede wszystkim liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym kraju wzrasta w stosunkowo szybkim tempie. W momencie przygotowywania artykułu (tj. poranek 25 marca 2020) było to nieco ponad 900 osób dotkniętych chorobą. Niestety mam jednak świadomość, iż z każdym dniem ta liczba może drastycznie wzrosnąć. Najem krótkoterminowy a koronawirus to wiele różnych komplikacji.

W pełni zrozumiałe jest to, iż osoby planujące wszelkie transakcje na rynku nieruchomości, jak również podjęcie kredytu hipotecznego obawiają się podjęcia swoich działań. Czy rzeczywiście w odniesieniu do uwarunkowań gospodarki, która przeżywa teraz recesję, jest się czego obawiać? Jak będą kształtować się ceny mieszkań? Wszelkie kwestie dotyczące rynku nieruchomości i kredytowych omówiliśmy podczas jednej z ostatnich transmisji LIVE z moją żoną Olgą, która jest Ekspertem Kredytów Hipotecznych i na co dzień odpowiada za dział kredytowy naszej firmy.

Czy warto dziś kupić nieruchomości? Czy ceny nieruchomości spadną?

24.03.2020 Gospodarka zaczyna hamować. Czy ceny nieruchomości spadną? Czy warto dziś nadal myśleć o zakupie mieszkania? ⤵️W dzisiejszym nagraniu LIVE postaramy się odpowiedzieć na tak postawione pytania. Małycha Business Finance i Małycha Nieruchomości PremiumOlga Małycha Ekspert KredytowyDawid Małycha Doradca Nieruchomości

Opublikowany przez Małycha Nieruchomości Premium Wtorek, 24 marca 2020


1. Najem krótkoterminowy a koronawirus – przeczekanie sytuacji kryzysowej


Najem krótkoterminowy a koronawirus wymaga podejmowania różnych inicjatyw. Pierwszy pomysł może zabrzmi niezbyt rewolucyjnie i mało odkrywczo. W niektórych przypadkach może być to rozwiązanie, które jednak warto rozważyć. Oczywiście, nie gwarantuje ono zbyt dużych przychodów i jest mocno uzależnione od formy działalności oraz aktualnej sytuacji finansowej osoby wynajmującej mieszkanie krótkoterminowo. Podkreślam, iż jest to rozwiązanie najmniej rentowne, ale poprzez pasywność zapewniająca w jakimś stopniu spokój. Dlaczego jednak może okazać się ono w pewnych sytuacjach dosyć racjonalne?

Każda zmiana jaką jest dostosowanie oferty do konkretnego segmentu klientów czy wybór strategii najmu długoterminowego wymaga pewnych kosztów. Są one zależne od wielu czynników i ciężko je dokładnie oszacować. W wielu przypadkach mogą one okazać się jednak aż nadto wysokie. Nie każdy jest jednak skory do inwestycji, tym bardziej, że pandemia w miejmy nadzieję niedługim czasie się skończy. Co mam dokładnie na myśli? Po prostu przeczekanie sytuacji i czerpanie z przywilejów oferowanych przez rząd dla przedsiębiorców. Na ten moment nie są może one zbyt atrakcyjne. Z czasem osoby prowadzące działalność gospodarczą z pewnością wymuszą jeszcze korzystniejsze i bezpośrednie wsparcie finansowe. Warto śledzić na bieżąco wszelkie wzmianki i po przekalkulowaniu własnej sytuacji dobrze jest podjąć decyzję, biorąc na tapet również i takie rozwiązanie jakim jest wspomniane przeczekanie.


2. Najem krótkoterminowy a koronawirus – wynajem dla osób na kwarantannie


Na rynku w pierwszych dniach po wprowadzeniu obostrzeń związanych z koronawirusem, osoby zarabiające na najmie krótkoterminowym zaczęły dostosowywać się do sytuacji i kierować ofertę dla osób przebywających na kwarantannie. Oczywiście, takie rozwiązanie w jakimś stopniu jest związane z ryzykiem i mogłoby wymagać poważniejszej dezynfekcji. Osoby szukające zarobku podejmowały jednak próby takiego wynajmu.

Pewnym utrudnieniem okazała się reakcja największych serwisów ogłoszeniowych, które zaczęły blokować ogłoszenia najmu dla osób przebywających na kwarantannie. Co w takiej sytuacji?  Przede wszystkim, wraz ze wzrostem liczby zakażonych oraz osób przebywających na kwarantannie, popyt na takie rozwiązania raczej będzie rósł. Swoje oferty można przedstawiać na specjalnych grupach społecznościowych lub portalach nie zabraniających tego typu ogłoszeń. Najważniejsze, aby zachować umiar i rozsądek cenowy. Bezwzględnie należy śledzić wszelkie zmiany przepisów, aby nie spotkać się z jakąkolwiek karą.


3. Najem krótkoterminowy a koronawirus – współpraca z przedstawicielami służby zdrowia


Jeżeli mieszkanie ulokowane jest w okolicy szpitali, można pomyśleć o współpracy ze służbą zdrowia. Ofertę można kierować do samych lekarzy czy wszelkich pracowników punktów medycznych, którzy pracują po kilkanaście godzin na jednej zmianie. Z reguły nie chcą oni wracać do swoich domów, aby po kontaktach z pacjentami nie narażać na zakażenie członków rodziny. Jednostki służby zdrowia szukają miejsc, gdzie ich pracownicy mogliby odpocząć. Według Naczelnej Izby Lekarskiej w województwie mazowieckim pracuje ponad 30 tys. lekarzy. Co więcej, na terenie Warszawy znajduje się blisko 40 szpitali, z czego 4 z nich zostały zamienione na tzw. szpitale zakaźne, z przeznaczeniem do walki z koronawirusem:

  • Wojewódzki Szpital Zakaźny, ul. Wolska 37,
  • Wojskowy Instytut Medyczny, ul. Szaserów 128,
  • Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, ul. Wołoska 137,
  • Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Żwirki i Wigury 63A

Czy mieszkanie wynajmowane krótkoterminowo może służyć takim celom? Warto skontaktować się z pobliskimi punktami medycznymi i sprawdzić ewentualne zapotrzebowanie. Przy ustaleniu rozsądnej ceny, nawet zdecydowanie niższej niż przy regularnym wynajmie, wynajmujący miałby zapewniony dopływ finansów pozwalający na przetrwanie tego trudnego okresu.

Co jeśli szpital ani jego pracownicy nie będą w stanie zapłacić pieniędzy za wynajem? Może zabrzmi to irracjonalnie, ale warto rozważyć oddanie mieszkania na wynajem za kwotę będącą jedynie zwrotem kosztów. Brzmi mało opłacalnie z biznesowego punktu widzenia? Przede wszystkim zapewni to pokrycie wszelkich kosztów stałych i nie będzie zmuszało wynajmującego do dokładania pieniędzy na utrzymanie mieszkania. Jeżeli sytuacja finansowa to umożliwia, może nawet w grę wchodziłoby oddanie takiego mieszkania na wynajem całkowicie za darmo? Szczególnie ważne dla osób posiadających co najmniej kilka mieszkań i rozpoznawalną markę, będzie ujęcie takiego postępowania jako działanie z zakresu CSR. Pozwoli to na ocieplenie wizerunku, a przy odpowiednim ograniu w mediach społecznościowych zapewni rozpoznawalność. Po zakończeniu pandemii, dzięki sympatii potencjalnych klientów będzie można liczyć na większe zainteresowanie wynajmem danego mieszkania.


4. Najem krótkoterminowy a koronawirus – dostosowanie oferty dla studentów


Najem krótkoterminowy a koronawirus generuje w dużej mierze problemy natury finansowej. Wielu wynajmujących ma po stronie zobowiązań chociażby kredyty bądź nie jest w stanie pozwolić sobie na brak stałego dopływu środków płynących z wynajmu. Jak więc radzić sobie w takiej sytuacji?

Posiadając mieszkanie w pobliżu największych uczelni można pomyśleć o skierowaniu swojej oferty bezpośrednio do studentów. Dlaczego akurat taka grupa klientów może okazać się mocno wartościowa akurat w tym momencie? Studenci coraz częściej są wymeldowywani z dnia na dzień z akademików. Powód jest prozaiczny, gdyż domy studenta są stopniowo przeznaczane odgórnymi decyzjami na miejsca kwarantanny. W połowie marca głośno było o nakazie natychmiastowego opuszczenia domów studenta przynależących do SGGW. Czy. Czeka to także inne uczelnie? W Warszawie jest ponad 30 państwowych akademików, które znajdują się głównie na Mokotowie, Woli czy Śródmieściu). Prywatne domy studenta to dopiero zaczynają powoli powstawać, a przez ogromny popyt wszystkie miejsca od razu są zajmowane. Jak wyliczył w czerwcu 2019 roku Polski Instytut Ekonomiczny, w stolicy studiuje około 235 tys. studentów. Oczywiście, nie wszyscy mieszczą się w akademikach, ale tak duża liczba studentów stwarza pole do wynajmu również po ustabilizowaniu sytuacji związanej z pandemią.

Czy słuchacze uczelni wyższych po ewentualnym wymeldowaniu wrócą masowo do domu? Absolutnie nie, ponieważ zajęcia są ciągle prowadzone w formule on-line. Co więcej, niektórzy studenci pomimo sytuacji pandemii ciągle jednak pracują i muszą zostać w mieście. Oczywiście, należy pamiętać o dostosowywaniu swojej oferty poprzez samą cenę, jak również odpowiednio szybki internet, który przekona niejednego studenta.


5. Najem krótkoterminowy a koronawirus – kierowanie rozwiązań dla osób pracujących


Co jednak w sytuacji, jeżeli mieszkanie ulokowane jest z dala od uczelni czy szpitali? W dużych miastach jest to raczej bardzo rzadkim przypadkiem, jednak istnieje jeszcze inne, dosyć uniwersalne rozwiązanie. Należy pamiętać, iż są miejsca, gdzie praca cały czas jest kontynuowana. Wiele osób codziennie jest poniekąd zmuszona, aby udawać się do pracy, będąc przez to narażonym na styczność z wirusem. Jaki ma to jednak związek z najmem krótkoterminowym? Takie właśnie osoby często mieszkają z osobami starszymi lub przewlekle chorymi i nierzadko chcieliby oni ograniczać bezpośredni kontakt ze swoimi bliskimi. Dobrze jest dostosować swoją ofertę do takich właśnie potencjalnych Klientów.

Najem krótkoterminowy a koronawirus może wymagać przygotowania takich mieszkań dla samych pracowników bądź ukierunkowanie się z ofertą, jako wynajem dla członków rodzin takich osób dojeżdżających na co dzień do pracy. Zapewnienie codziennej dostawy żywności dla seniorów w takim mieszkaniu powinno być niesamowitym atutem w swojej ofercie.


6. Najem krótkoterminowy a koronawirus – wybór najmu długoterminowego


Jednym z częściej wybieranych pomysłów na pewnego rodzaju ratowanie sytuacji w kwestii najmu krótkoterminowego jest najem długoterminowy. Chcąc jednak nie być stratnym wybierając takie rozwiązanie, dobrze jest nawiązać współpracę z profesjonalną i świadomą sytuacji rynkowej agencją nieruchomości. W przeciągu ostatnich dni zgłasza się do mnie wielu klientów, którzy chcą skorzystać z takiego pomysłu na utrzymanie swojego biznesu związanego z najmem.

Jednym z przykładów jest bardzo ciekawe mieszkanie w przedwojennej kamienicy, które było przygotowywane do najmu krótkoterminowego. Dzięki olbrzymiemu potencjałowi i właściwemu przygotowaniu, jestem przekonany, iż w stosunkowo niedługim okresie czasu znajdziemy najemcę. Co ważne, posiadamy szeroką listę potencjalnych klientów i mamy już pierwsze zapytania dotyczące wynajmu. Myślę, że uda się osiągnąć porównywalny, a może i nawet większy zysk przy najmie długoterminowym, niż jaki udałoby się osiągnąć przy najmie krótkoterminowym w szczycie sezonu.


7. Najem krótkoterminowy a koronawirus – opracowanie odpowiednich procedur bezpieczeństwa


Niezależnie od wariantu, na jaki zdecyduje się osoba zajmująca się dotychczas wynajmem krótkoterminowym jest uświadomienie sobie aktualnych ograniczeń. Ludzie z reguły są bardzo świadomi powagi sytuacji i zwracają uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Najem krótkoterminowy a koronawirus wymaga przede wszystkim ustalenia zestawu procedur, które oczywiście zapewnią rolę prewencyjną, ale będą także wyróżnikiem wśród innych ogłoszeń.

O co dokładnie chodzi? Dobrze jest być otwartym na prezentację mieszkania za pośrednictwem przekazu wideo „na żywo”. Kolejna kwestia to wyposażenie mieszkania we wszelkie płyny do odkażania czy wszelkich innych środków pomagających dbać o dezynfekcję. Inną ważną kwestią jest opracowanie możliwości podpisania dokumentów za pośrednictwem kuriera oraz przedstawienie rozwiązania polegającego na bezkontaktowym przekazaniu kluczy. Im więcej pomysłów wpływających na bezpieczeństwo, tym lepiej! Bezsprzecznie należy uwypuklić takie wypracowane kwestie w swoim ogłoszeniu, aby dodatkowo zapunktować w oczach potencjalnych klientów.


8. Najem krótkoterminowy a koronawirus – sprzedaż mieszkania


Generowanie wysokich kosztów stałych czy też może utrata innych źródeł dochodu uniemożliwiających utrzymanie mieszkania, a może będący ogromnym obciążeniem kredyt? Właśnie takie czynniki mogą w niedługim czasie doprowadzić niejedną osobę do olbrzymich problemów finansowych. Może być to bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Jak sprzedać mieszkanie szybko, ale nie tracąc na wartości? Warunkiem jest współpraca z odpowiednią agencją nieruchomości, która przede wszystkim zadba o maksymalny zysk i zminimalizowanie ryzyka utraty wartości mieszkania przy transakcji, co w tak szczególnie trudnym okresie może okazać się ciężkim zadaniem dla niedoświadczonych agentów. Odpowiedzialna agencja wie, jak oszacować wartość nieruchomości czy korzysta z takich rozwiązań ułatwiających sprzedaż, jak chociażby MLS nieruchomości.

Współpraca z dobrą agencją nieruchomości może kontynuowana w dłuższym okresie czasu. Przede wszystkim wierzymy, iż ceny pomimo delikatnych korekt nie ulegną zbyt wielkim wahaniom. Owszem, transakcji może być mniej, ale agent posiadający szeroką listę kontaktu powinien sobie poradzić w takiej nieco kryzysowej sytuacji. Sprzedając teraz mieszkanie uchronimy się od strat finansowych poprzez spłatę kosztów stałych. Gdy sytuacja kryzysowa minie, zamrożone pieniądze z pomocą agencji można ponownie spożytkować na dalsze inwestycje na rynku nieruchomości. Masz wątpliwości co do tego rozwiązania? Jak najbardziej możemy odbyć niezobowiązującą rozmowę i wskażę Ci najkorzystniejsze z mojego punktu widzenia rozwiązanie, poparte oczywiście odpowiednimi wyliczeniami.


9. Najem krótkoterminowy a koronawirus – przygotowanie właściwego ogłoszenia


Co najistotniejsze, ludzie aktualnie ograniczają wszelkie spotkania do maksimum. Nie ma co liczyć na wysoką częstotliwość oględzin mieszkania. Decyzje będą podejmowane na pośrednictwie samych ogłoszeń. Może nie ulegnie to zmianie w przypadku sprzedaży mieszkania, gdyż każdy chce wiedzieć co kupuje, ale niekoniecznie tak musi być w przypadku najmu. Osobom zależeć będzie na jak najsprawniejszym wynajmie, ograniczając liczbę oglądanych mieszkań. Kluczowa okaże się rola jaką odgrywa marketing nieruchomości czy samego przygotowania ogłoszenia sprzedaży nieruchomości. Co to oznacza? Ogłoszenie musi przykuwać uwagę i być dopracowane w jak najwyższym stopniu.

Chodzi tutaj przede wszystkim o Home Staging, odpowiednie zdjęcia mieszkania czy nawet sam opis mieszkania do sprzedaży. Osoby, które nie funkcjonują na rynku nieruchomości na co dzień, mogą mieć problemy z przygotowaniem skutecznego i przyciągającego uwagę ogłoszenia dla swojego mieszkania. Dobra agencja nieruchomości powinna poradzić sobie z tym zagadnieniem, co zagwarantuje tak istotną szczególnie teraz oszczędność czasu i maksymalizację zysku.


Najem krótkoterminowy a opłacalność


Najem krótkoterminowy a koronawirus komplikuje naprawdę wiele spraw. Odchodząc jednak od aktualnej sytuacji, warto na chłodno przeanalizować opłacalność najmu krótkoterminowego. Praktycznie każda osoba zakłada opłacalność takiego najmu na poziomie 10% ROE, co jest niezwykle optymistyczną postawą. Jak to jednak wygląda w praktyce? W tak zwanym sezonie, czyli mając na myśli głównie okres wiosny i samych wakacji jest to najczęściej około 5-6% ROE. Oczywiście, są jednak osoby, które zarabiały mniej. Tak jak wspomniałem, są to liczby które charakteryzują okres letni czy też świąteczny. Co jednak zrobić, gdy nadchodzi zima lub aura pogodowa nie jest przychylna turystyce? No właśnie, nierzadko osoby podejmujące się najmu krótkoterminowego muszą zmagać się wtedy z brakiem całkowitego zapełnienia terminów. W tym miejscu nadmienię tylko, iż najem długoterminowy także zapewnia ROE na poziomie około 5-6%, jednak gwarantuje stały zarobek nie w skali pojednczych dni, lecz nawet nierzadko całego roku.

Co więcej, należy wspomnieć o wysokiej konkurencyjności na rynku. Pomimo coraz większej popularności Polski wśród turystów, zdobywanie klientów wcale nie należy do najłatwiejszych. Istotną kwestią jest także interes dużych sieci hotelowych, którym nie na rękę jest funkcjonowanie najmu krótkoterminowego.

Warto postawić sobie pytanie, czy nie korzystniejsze jest zainicjowanie współpracy z odpowiedzialną agencją nieruchomości i wybór najmu długoterminowego? Zapewnia to przede wszystkim oszczędność czasu – wystarczy raz wynająć mieszkanie, aby mieć przysłowiowy spokój na co najmniej kilka miesięcy. No i kwestia zarobków, która jest kluczowa. Najem krótkoterminowy jest uzależniony od wielu wahań, negatywnie wpływających na biznes. Konkurencja, sezonowość, regulacje prawne, a nawet i tak nieprzewidywalne sytuacje, jak chociażby pandemia koronawirusa. Najem długoterminowy stale jest pożądany na rynku i co najważniejsze odporny na negatywne uwarunkowania rynkowe. Świadome agencje posiadające szerokie portfolio klientów potrafią zadbać, aby raz wynajęte mieszkanie generowało wyższy od spodziewanych zysk, stale przez dłuższy okres czasu.


Najem krótkoterminowy a koronawirus – Podsumowanie


Idea najmu krótkoterminowego przeżywa teraz duży kryzys. Taki pomysł sam w sobie jest ciekawy, aczkolwiek warto pomyśleć nad przemodelowaniem swojej oferty. Dobrze jest kierować się sprawdzonymi pomysłami i wybierać współpracę ze sprawdzoną agencją nieruchomości, która może okazać się niesamowitym wsparciem, szczególnie w tak problematycznym
okresie.

Najem krótkoterminowy a koronawirus to okres, gdy przede wszystkim nie warto upierać się przy swoim. Bez wątpienia należy rozważyć również inne, czasem niekonwencjonalne rozwiązania. Rynek nieruchomości gwarantuje naprawdę wiele możliwości zarabiania pieniędzy. Zapewne pojawia się u Was wątpliwość, jak wybrać agencję nieruchomości? Dobrze jest zaufać doświadczeniu eksperta, funkcjonującego w branży nieruchomości od wielu lat. Trzymam kciuki, aby każdy przedsiębiorca jak najłagodniej odczuł skutki tej kryzysowej sytuacji!


Przyjdź do nas, jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w sprzedaży nieruchomości!

Dawid Małycha – Dyrektor Sprzedaży Małycha Nieruchomości Premium / Członek Zarządu MBF & MNP Spółka Cywilna


Obserwuj nas na Facebook:  Małycha Nieruchomości Premium i Małycha Business Finance


Pomocne Materiały:

Motywacja MNP:

Kredyty Hipoteczne (Blog MBF):


Małycha Nieruchomości Premium & Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów

inwestowanie w nieruchomościDawid i Olga Małycha to właściciele agencji nieruchomości operującej na rynku wyższym i Premium, oraz firmy pośrednictwa kredytowego.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później dodatkowo Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

Agencja nieruchomości MNP to nieruchomości segmentu wyższego, oraz Premium. Obsługujemy klientów z Polski, oraz całego świata. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości. Olga ze swoim zespołem w części MBF pomaga uzyskać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź ten adres Małycha Business Finance

Zostaw proszę komentarzTreści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

mbf_sl_m_gr
kign
kmn
mls

Potrzebujesz eksperta od nieruchomości? Napisz do Nas!

dawid-malycha-kontakt

Małycha Nieruchomości Premium

Luksusowe Nieruchomości

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2018 Małycha Nieruchomości Premium