Ekspert Nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium >  Sprzedaż  >  Gotowe do zamieszkania w kamienicy po generalnym remoncie. bardzo wyjątkowe mieszkanie w doskonałej lokalizacji, tuż przy metrze. Nieruchomość prezentowana jest w ramach wyłącznej umowy sprzedaży.
Praga Północ, Stara Praga
WARSZAWA
SPRZEDAŻ
789 000 PLN
17 152 PLN/m²

kliknij fotografię aby ją powiększyć

Metraż: 46 m²
Liczba pokoi: 3
Liczba sypialni: b/d
Rok budowy: 1890
Numer oferty: 165/7447/OMS

Opis nieruchomości

„Unikatowe mieszkanie w odrestaurowanej kamienicy

Gotowe do zamieszkania w kamienicy po generalnym remoncie. bardzo wyjątkowe mieszkanie w doskonałej lokalizacji, tuż przy metrze. Nieruchomość prezentowana jest w ramach wyłącznej umowy sprzedaży.

To właśnie tutaj bije kulturalne serce stolicy, a knajpki, kluby czy kafejki sprawiły, że życie w północnej części Pragi nabiera kolorytu. Nowe inwestycje takie jak sąsiadujący z nieruchomością port praski czy centrum koneser dodały tej okolicy również charakter biznesowy, współczesny.

Rola ulic Okrzei czy Jagiellońskiej urasta to rangi tych pierwszorzędnych i czołowych, co widać również po rosnącej wartości mieszkań, stając się pożądanymi, a wręcz rozchwytywanymi…

Lokalizacja:

Stacja metra stadion narodowy znajduje się w odległości jedynie 3 minut na piechotę, skąd do samego centrum dojedziemy w 5 minut. Dzięki rozbudowanej komunikacji miejskiej dojazd do każdej części miasta jest wyjątkowo szybki i prosty!

Cicha uliczka blisko rozległych terenów zielonych jak chociażby Park Praski (850 m) wraz z warszawskim ogrodem zoologicznym, Park Skaryszewski (1,5 km) czy samej Wisły i nadwiślańskich bulwarów, sprawia że można tu prawdziwie wypocząć.

Standard wykończenia:

Mieszkanie jest Świeżo po remoncie, wykończone w wysokim standardzie pod okiem architektki. Bardzo ustawne, przestronne, jasne i ciche z wysokim na 320 cm sufitem. Dwustronne z ekspozycją południowo wschodnią i zachodnią.

W 46m2 mieszczą się aż 3 pokoje (8,5m2 9,5m2 9,5m2), kuchnia (10,5m2), korytarz, łazienka oraz osobny WC ! Olbrzymi potencjał do rearanżacji pomieszczeń, wystarczy usunąć ściankę działową połączyć salon z aneksem kuchennym w jedną dużą strefę dzienną.

Tak ustawnego mieszkania nie da się kupić na rynku pierwotnym od dewelopera, a wysoki sufit i grube przedwojenne mury sprawią że mieszkanie jest chłodne w upały.

Kamienica została całkowicie odnowiona i zrewitalizowana. Zostały wymienione piony hydrauliczne, instalacja grzewcza oraz elektryka. Na klatkach schodowych zostały zunifikowane drzwi zewnętrzne wszystkich mieszkań dla nadania charakteru i prestiżu kamienicy. Na schodach zostały zachowany ponad stuletnie elementy stolarskie. Fasada budynku została starannie odrestaurowana.
Kamienicą zarządza prężna wspólnota, brak mieszkań komunalnych w budynku.

Kto może tu zamieszkać?

Północna Praga to niezwykle nastrojowa ale i świetnie skomunikowana część miasta. Mieszkanie nada się zarówno dla ludzi pracujących, pary, rodziny z dzieckiem jak i studentów, obcokrajowców. Wspaniałe sprawdzi się pod wynajem zarówno krótko jak i długoterminowy.

Czy warto inwestować pieniądze w inwestycje kamieniczne?

W ostatnich latach widać wyraźny rozkwit warszawskich kamienic. Docenili je inwestorzy, a deweloperzy wdrażają coraz ciekawsze projekty modernizacyjne. Liczba kamienic w Warszawie z racji zniszczeń wojennych jest bardzo ograniczona. Najwięcej tzw. ostańców można spotkać przede wszystkim w okolicach Śródmieścia oraz w północnej części Pragi, która w czasie wojny ucierpiała zdecydowanie najmniej. Warto zwrócić uwagę, iż rynek przedwojennych kamienic w Warszawie jest w zasadzie jednolity. Ceny takich historycznych zabudowań w Śródmieściu osiągają nawet ceny rzędu ponad 25 tys. zł za metr kwadratowy, co jest uważane za standard. Na Pradze te stawki nie są jeszcze tak wysokie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ciągu najbliższych maksymalnie 5-10 lat wartość tutejszych kamienic również została określana na takim pułapie. Skąd akurat taka zależność? Nowoczesne apartamentowce można wybudować w każdej chwili, natomiast historyczne kamienice pozostaną już tylko wyłącznie te, które stawiły czoła wszystkim przeciwnościom losu…

Praktycznie w całej Europie przedwojenne kamienice należą do najdroższej klasy nieruchomości. Na funkcjonowanie w historycznych dzielnicach mogą pozwolić sobie tylko najzamożniejsi, a taki trend dopiero dociera do Polski. Praskie kamienice stają się na naszych oczach tak samo ekskluzywne, jak te ulokowane w okolicach Śródmieścia. Z racji tego, iż cena dopiero zaczyna powoli rosnąć, to idealny moment na zakup mieszkania. To w zasadzie ostatnie chwile, aby dobrze kupić mieszkanie w zabytkowej kamienicy w północnej części Pragi!

Gorąco polecamy i zapraszamy do oglądania!
Więcej ciekawych ofert znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Małycha Nieruchomości Premium
ul. Królowej Aldony 6/3 03-928 Warszawa
Telefon: 668 436 366
Mail: kontakt@malychanieruchomoscipremium.com

Łukasz Sius
Team Leader – Real Estate Advisor
Telefon: +48 517 486 722
  • Mapa ogólna
  • Komunikacja
  • Rowerowa

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

mbf_sl_m_gr
kign
kmn
mls

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2021 Małycha Nieruchomości Premium