Ekspert Nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium >  Sprzedaż  >  Mieszkanie na sprzedaż w kamienicy Praga Północ Jagiellońska 16
WARSZAWA
SPRZEDAŻ
376 540 PLN
13 448 PLN/m²

kliknij fotografię aby ją powiększyć

Metraż: 28 m²
Liczba pokoi: 2
Liczba sypialni: b/d
Rok budowy: 1890
Numer oferty: 59/7447/OMS

Opis nieruchomości

Mieszkanie w kamienicy na ostatnim piętrze z windą

Unikatowe mieszkanie z widokiem na panoramę Warszawy. Prezentowana nieruchomość to nadbudowa kamienicy w pełnej wysokości (2,85m) Kamienica zostanie całkowicie zrewitalizowana i odnowiona. Prosto od dewelopera 0% PCC.

To właśnie tutaj bije tutaj kulturalne serce stolicy, a knajpki, kluby czy kafejki sprawiły, że życie w północnej części Pragi nabiera kolorytu. Rola ulic Okrzei czy właśnie Jagiellońskiej urasta to rangi tych pierwszorzędnych i czołowych, co widać również po rosnącej wartości praktycznie wszystkich zabudowań, stając się tymi pożądanymi, a wręcz rozchwytywanymi…

Lokalizacja:
Praktycznie cała prawobrzeżna część Warszawy przeżywa niesamowity rozkwit, ale chyba najmocniej jest to odczuwalne właśnie na północnej Pradze – klimatyczne kamienice, a także industrialne budynki są rewitalizowane i adaptowane na jakże oryginalne biura czy mieszkania.

Bliskość terenów zielonych jak chociażby Parku Praskiego (750 m) wraz z warszawskim ogrodem zoologicznym, Parku Skaryszewskiego (1,5 km) czy samej Wisły. Tak dobra lokalizacja zapewnia bliskość z Centrum, a dzięki stacjom metra Dworzec Wileński (450 m) oraz Stadion Narodowy (500 m), rozbudowanej sieci tramwajowej i komunikacji miejskiej dojazd do każdej części miasta jest wyjątkowo szybki i prosty!

Standard wykończenia:

Mieszkanie będzie sprzedawane w stanie deweloperskim. Kamienica zostanie odnowiona i zrewitalizowana. Zostaną wymienione piony hydrauliczne, oraz elektryka. Na klatkach schodowych zostaną zunifikowane drzwi zewnętrzne wszystkich mieszkań dla nadaniach charakteru i prestiżu kamienicy. Na schodach zostanie zachowana stuletnia stolarka, oraz zostaną dodane nowoczesne elementy, jak oświetlenia, płytki itd. Rzecz niezwykle ważna, zostanie dodana winda.

Kto może tu zamieszkać?

Cała dzielnica staje się aktualnie emanującą coraz większym źródłem energii enklawą artystów oraz wielbicieli sztuki czy majestatycznego klimatu. Mnogość kawiarni czy kameralnych restauracji w otoczeniu przedwojennych kamienic, ale również powstające na każdym kroku galerie bądź miejsca kultu kultury pozwalają kreować północną Pragę na niezwykle nastrojowe miejsce.

Olbrzymi potencjał urzeczywistnia się każdego kolejnego dnia – sięgające coraz dalej zasięgiem metro, powstające tak intrygujące swoimckunsztem miejsca jak Port Praski, Centrum Koneser czy odzyskujące należyty blask budynki i kamienice.

Czy warto inwestować pieniądze w inwestycje kamieniczne?

Przez długi okres czasu kamienice, które przetrwały zawieruchę wojenną były chyba jednym z najbardziej niedocenianych zabytków zarówno Warszawy, jak i całego dziedzictwa narodowego. Wiele z nich popadało w ruinę, jednak powoli zaczęto dostrzegać ich wielką wartość. W ostatnich dosłownie kilku latach widać wyraźny rozkwit warszawskich kamienic. Docenili je inwestorzy, dużą rolę w kwestii rewitalizacji odegrały środki z Unii Europejskiej, a i również deweloperzy wdrażają coraz ciekawsze projekty modernizacyjne…

Najwięcej tzw. ostańców można spotkać przede wszystkim w okolicach Śródmieścia oraz w północnej części Pragi, która w czasie wojny ucierpiała zdecydowanie najmniej. Warto zwrócić uwagę, iż rynek przedwojennych kamienic w Warszawie jest w zasadzie jednolity. Ceny
takich historycznych zabudowań w Śródmieściu osiągają nawet ceny rzędu ponad 20 tys. zł za metr kwadratowy, co jest uważane za standard. Na Pradze te stawki nie są jeszcze tak wysokie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ciągu najbliższych maksymalnie 5-10 lat wartość tutejszych kamienic również została określana na takim pułapie. Skąd akurat taka zależność? Nowoczesne apartamentowce można wybudować w każdej chwili, natomiast historyczne kamienice pozostaną już tylko wyłącznie te, które stawiły czoła wszystkim przeciwnościom losu…

Praktycznie w całej Europie przedwojenne kamienice należą do najdroższej klasy nieruchomości. Na funkcjonowanie w historycznych dzielnicach mogą pozwolić sobie tylko najzamożniejsi, a taki trend dopiero dociera do Polski. Praskie kamienice stają się na naszych oczach tak samo ekskluzywne, jak te ulokowane w okolicach Śródmieścia. Z racji tego, iż cena dopiero zaczyna powoli rosnąć, to idealny moment na zakup mieszkania właśnie w takim bogatym historycznie miejscu. To w zasadzie ostatnie chwile, aby po dosyć przystępnej cenie kupić mieszkanie w zabytkowej kamienicy w północnej części Pragi!

Dodatkowe informacje:

W tym momencie trwa nadbudowa kamienicy i jej rewitalizacja. Prezentacje nieruchomości i rozmowy handlowe możliwe są poprzez spotkanie online lub w biurze sprzedaży. Posiadamy w ofercie również inne nieruchomości w tej inwestycji.

Gorąco polecamy i zapraszamy do oglądania! Więcej ciekawych ofert znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksy Cywilnego.

Małycha Nieruchomości Premium
ul. Królowej Aldony 6/3 03-928 Warszawa
Telefon: 668 436 366
Mail: kontakt@malychanieruchomoscipremium.com

Dawid Małycha
Dyrektor Sprzedaży
Telefon: +48 668 436 366
  • Mapa ogólna
  • Komunikacja
  • Rowerowa

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

mbf_sl_m_gr
kign
kmn
mls

Potrzebujesz eksperta od nieruchomości? Napisz do Nas!

dawid-malycha-kontakt

Małycha Nieruchomości Premium

Luksusowe Nieruchomości

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2018 Małycha Nieruchomości Premium