Ekspert Nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium >  Sprzedaż  >  Mieszkanie Saska Kępa Willa Zalewskich
Praga Południe, Saska Kępa
WARSZAWA
SPRZEDAŻ
2 850 000 PLN
18 269 PLN/m²

kliknij fotografię aby ją powiększyć

Metraż: 156 m²
Liczba pokoi: 4
Liczba sypialni: 3
Rok budowy: 1932
Numer oferty: 272/7447/OMS

Opis nieruchomości

Perła architektoniczna w zabytkowej willi z 1932

Duże, rodzinne mieszkanie w zabytkowej willi posiadające niezwykły salon będący wizytówką tego miejsca i przedstawiający architekturę lat 30-stych ubiegłego wieku. Mieszkanie jest częścią dużej willi stanowiącej kluczowe miejsce na sasko-kępskiej mapie nieruchomości. Prezentujemy nieruchomość w ramach wyłącznej umowy sprzedaży.

Lokalizacja:

Apartament mieści się przy ulicy Rzymskiej. Jest to niedługa ulica – około 270 metrów – przy której znajduje się głównie zabudowa jednorodzinna, szeregowa i willowa. Znaczna jej część to nieruchomości stanowiące zabytki. Nazwę ulicy nadano na cześć Rzymu – stolicy Włoch.

Rzymska 13 to niezwykła Willa Zalewskich. Jest uważana za ikonę architektury modernistycznej. Architektem budynku z 1931 roku jest Bohdan Pniewski, autor wielu znanych budynków w Warszawie i innych polskich miastach. Willa przy Rzymskiej powstała w latach 30-tych dla inżyniera Andrzeja Zalewskiego, dyrektora Wielkich Pieców Ostrowieckich. Budynek uległ zniszczeniu podczas II wojny światowej, jednak bryła ocalała. W latach 70-tych przystąpiono do odbudowy budynku. Z zewnątrz nie odbiega on znacząco od oryginału, jednak wnętrze zostało podzielone na cztery odrębne lokale i ten stan pozostał do dnia dzisiejszego. Willa w całości ma powierzchnię 960 mkw, działka zaś 1460 mkw.

Opis Nieruchomości:

Mieszkanie posiada dosyć wyraźnie wydzielone trzy strefy: sypialnianą, wypoczynkową, oraz gościnną.

W strefie sypialnianej znajdują się dwie sypialnie, kuchnia, łazienka, duży hall z częścią stołową oraz reprezentacyjna klatka schodowa ze schodami prowadzącymi do salonu. Tutaj zaczyna się część wypoczynkowa. Znajduje się tam pięcio-okienny, przestronny, słoneczny 48 mkw salon o wysokości około 4 metrów, dzięki czemu tworzy wrażenie przestronności. Salon można podzielić na dwie niezależne części. Z salonu można wyjść do dwóch ogrodów przydomowych porośniętych starodrzewiem. Mieszkanie posiada również dostęp do tarasu zlokalizowanego na zewnątrz na poziomie parteru budynku. Trzecia strefa – gościnna – posiada pokój sypialniany, pomieszczenia gospodarcze (wszystkie z oknami), garderobę, drugą łazienka, osobne WC, kotłownia, pralnia, przedsionek z osobnym wyjściem i możliwość zrobienia bezpośredniego wejścia do garażu. Ten poziom posiada oddzielne wejście – możliwe jest wygospodarowanie oddzielnego mieszkania. Na posesji znajduje się również prywatny garaż (wyceniony dodatkowo na kwotę 100.000 złotych) i podjazd na 2 samochody.

Pomieszczenia na Parterze – 119,4 mkw
Przyziemie – 74,4 mkw
Taras i Ganek – 80,8 mkw
Ogród 1 – 73,2 mkw (własność)
Ogród 2 – 100 mkw (dzierżawa od miasta)

Dla kogo przeznaczona jest nieruchomość:

Jest to idealne miejsce dla osób szukających nieruchomości z klimatem na magicznej Saskiej Kępie. Mieszkanie doskonałe dla rodziny z dziećmi, bądź rodziny z seniorem, bądź pod biuro. Może to być również drugi dom, traktowany jako nieruchomość w mieście. Ze względu na możliwości aranżacyjne mieszkanie nabiera dodatkowych walorów.

Gorąco polecamy i zapraszamy do oglądania!
Więcej ciekawych ofert znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.
Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksy Cywilnego

Małycha Nieruchomości Premium
ul. Katowicka 4 lokal 7 i lokal 8 (03-932) Warszawa
Telefon: 668 436 366
Mail: kontakt@malychanieruchomoscipremium.com

Dawid Małycha
Managing Director
Telefon: +48 668 436 366
  • Mapa ogólna
  • Komunikacja
  • Rowerowa

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

mbf_sl_m_gr
kign
kmn
mls

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2021 Małycha Nieruchomości Premium