Ekspert Nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium  >  Sprzedaż  >  Hajnowski, Białowieża, Budy.CENA 3690000
Polska
BUDY
SPRZEDAŻ
3 490 000 PLN
11 633.33 PLN/m²
Metraż: 300 m²
Liczba pokoi: 6
Liczba sypialni: b/d
Rok budowy: b/d
Numer oferty: 289/7447/ODS

Opis nieruchomości

Unikatowe siedlisko w Budach pod Białowieżą.

Na sprm rodzinnym, “second home” na Podlasiu, jak również dochodowym biznesem typu “slow”. Dom prezentowany jest w ramach wyłącznej umowy sprzedaży.
zedaż unikatowe siedlisko położone w miejscowości Budy pod Białowieża. Może stać się przytulnym dome

Lokalizacja:

Budy to wieś w Polsce, położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Białowieża. Nazwa miejscowości pochodzi od archaicznego typu budynku mieszkalnego, półziemianki z otwartym paleniskiem. W okresie międzywojennym mieszkali tu internowani żołnierze armii powstańczej Stanisława Bułak-Bałachowicza. W Budach znajduje się skansen Sioło Budy, który prezentuje ludowe budownictwo z okolic Puszczy Białowieskiej. Na końcu wsi, w kierunku Teremisek, znajduje się skupisko dębów, z których wiele ma obwód przekraczający 4 metry.

Współczesne zabudowania nawiązują do dawnych wzorów, tworząc układ szeregowy, charakterystyczny dla XVIII wieku. Wieś otaczają pola uprawne i łąki, choć wiele z nich przestano użytkować, co prowadzi do ich naturalnego zarastania.

Opis nieruchomości:

Na malowniczej działce, o powierzchni 4500 m², otoczonej łąkami, polami oraz unikalną Puszczą Białowieską, znajdują się dwa urokliwe domy, które stanowią harmonijne połączenie stylu podlaskiego z urokiem francuskiej wsi. Jeden z nich stanowi oazę spokoju dla właścicielki, zapewniając intymność i harmonię z naturą, podczas gdy drugi pełni rolę miejsca, w którym działa biznes typu “slow”, zachęcając do zwolnienia tempa i czerpania radości z prostych przyjemności życia.

Nieruchomość, zakupiona w 2019 roku, przeszła gruntowny remont w 2022 roku, podczas którego użyto materiałów najwyższej jakości, aby zachować autentyczny podlaski klimat. Oba budynki zostały wykonane z konstrukcji drewnianej szkieletowej, z drewnianymi oknami i dachówką, co dodatkowo podkreśla ich naturalny urok. Ponadto, dzięki zastosowaniu ekologicznych rozwiązań budowlanych, zapewniają one przytulny i zdrowy mikroklimat wewnętrzny, co jest istotne dla komfortu mieszkańców.

Cała posesja została zaaranżowana w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć swoją strefę relaksu i odpoczynku, czerpiąc radość z kontaktu z naturą. Największa strefa relaksu, położona na skraju działki, zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, oferując basen z podgrzewaną wodą, dostępny od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Przy basenie znajduje się również wygodna przestrzeń do wypoczynku, idealna na letnie popołudnia i wieczory pod gwiazdami.

Dodatkowym, niezwykłym atutem tej nieruchomości jest fakt, że sezonowo można spotkać majestatyczne żubry, przemierzające okolice, co dodaje temu miejscu wyjątkowego charakteru i jeszcze większej bliskości z naturą. Dzięki połączeniu stylu podlaskiego z urokiem francuskiej wsi, nieruchomość ta emanuje niepowtarzalnym wdziękiem i zaprasza do odkrywania swoich magicznych zakątków.

Rozkład pomieszczeń:

Pierwszy dom – zamieszkały przez właścicielkę

Parter tego domu to przestronna strefa dzienna o wysokości 3,2 metra, która obejmuje salon z kominkiem połączony z kuchnią oraz częścią jadalnianą. Znajduje się tu również stylowy salon kąpielowy oraz pokój z przeznaczeniem na gabinet bądź dodatkową sypialnię.
Na piętrze mieści się strefa nocna, składająca się z dwóch przytulnych sypialni oraz łazienek zapewniających komfortowy odpoczynek.

Drugi dom

Drugi dom charakteryzuje się bardziej podlaskim, sielankowym wystrojem, nawiązującym do wiejskiego klimatu regionu.
Parter to przestronna część salonowa z otwartą kuchnią oraz dwiema łazienkami, co zapewnia wygodę i funkcjonalność. Na piętrze, podobnie jak w pierwszym domu, znajdują się dwie sypialnie.
Łącznie w drugim domu można komfortowo zakwaterować grupę do 10 osób, co czyni go idealnym miejscem na rodzinne wakacje czy spotkania z przyjaciółmi.

Dla kogo? 

Ta wyjątkowa nieruchomość oferuje szeroki wachlarz możliwości dla przyszłych właścicieli. Możesz tu zamieszkać, jednocześnie prowadząc swój biznes w drugim domu, co zapewni komfort życia i wygodę pracy w jednym miejscu. Alternatywnie, możesz wynajmować całość, traktując zakup jako atrakcyjną inwestycję biznesową. Dzięki urokowi podlaskiego stylu, wysokiej jakości wykończeniu oraz licznych strefach relaksu, nieruchomość ta przyciągnie gości poszukujących spokoju i bliskości natury, co sprawia, że jest to idealna okazja inwestycyjna.

***
Gorąco polecamy i zapraszamy do oglądania!
Więcej ciekawych ofert znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.
Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Małycha Nieruchomości Premium
ul. Katowicka 4 lokal 7 i lokal 8 (03-932) Warszawa
Telefon: 22 616 25 35
Mail: kontakt@malychanieruchomoscipremium.com

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2021 Małycha Nieruchomości Premium