Polska
JELENIA GÓRA
SPRZEDAŻ
3 200 000 PLN
6 037.74 PLN/m²

kliknij fotografię aby ją powiększyć

Metraż: 530 m²
Liczba pokoi: 10
Liczba sypialni: b/d
Rok budowy: b/d
Numer oferty: 256/7447/ODS

Opis nieruchomości

Unikatowy Dom w sercu Gór Kaczawskich

Na sprzedaż klimatyczny dom z ogromnym potencjałem. Może stać się przytulnym domem rodzinnym, “second home” w górach, jak również dochodowym biznesem typu “slow”. Dom prezentowany jest w ramach wyłącznej umowy sprzedaży.

Lokalizacja:

Jelenia Góra położona jest w południowo-zachodniej Polsce w kotlinie otoczonej górami, na turystycznym szlaku Doliny Pałaców i Ogrodów. Wraz z ośrodkami wypoczynkowymi Karpaczem i Szklarską Porębą stanowi najważniejszy ośrodek turystyczny tej części Polski. Miasto Jelenia Góra graniczy z Czechami i jest położona 70 km od granicy z Niemcami. Od zachodu Kotlinę Jeleniogórską otaczają malownicze Góry Kaczawskie. Pomiędzy najwyższymi szczytami Skąpcem a Okolem w dolinie niewielkiego dopływu rzeki Kaczawy znajduję się malownicza wieś. Na jej uboczu na skraju drogi wojewódzkiej z Jeleniej Góry do Złotoryj, na opadającym stoku znajduje się przepiękny poniemiecki dom z działką o powierzchni 1,17 ha. Piękno otaczającej przyrody w połączeniu z pięknym domem stanowią niewątpliwy atut posiadłości.
Odległości do dużych aglomeracji europejskich to:
Polska:
– Wrocław 110 km (1,30h)
– Poznań 230 km (3,15h)
– Warszawa 460 km (4,45h)
– Kraków 367 km (3,45h)

Czechy
– Praga 165 km (2,30h)

Niemcy
– Drezno 175 km (2,10h)
– Berlin 300 km (3,45h)

Austria
– Wiedeń 420 km (6,00h)

Opis Nieruchomości:

Dom został wybudowany w 1890 roku na kamiennej piwnicy wypalanej cegłą ekologiczną, posiada zachowaną w oryginalnym kształcie drewnianą konstrukcję dachu.  Nieruchomość została zbudowana na planie prostokąta i pod względem architektonicznym wpisuje się w typowy dla Dolnego Śląska krajobraz poniemiecki. Jest ona jednak unikatowa, gdyż przeszła gruntowny remont, dzięki któremu zachowując swój historyczny charakter zyskała wiele nowoczesnych rozwiązań. 

Dom został zakupiony w 2010 i do 2020 przechodził remont, dotychczasowy właściciel przygotowywał nieruchomość w ten sposób, aby w przyszłości prowadzić tam agroturystykę, bądź kameralny pensjonat.

Wszystkie prace remontowe zostały przeprowadzone przez wykwalifikowanych fachowców, co jest potwierdzone w pełnej dokumentacji dostarczonej przez właściciela. 

Dom ogrzewany jest pelletem, w salonie umiejscowiony jest piękny kremowy kominek, który nadaje przytulnego charakteru. 

Rozkład pomieszczeń

Budynek z centralnie umieszczoną klatką schodową ma powierzchnię 385 m2 na 3 kondygnacjach. Parter to serce nieruchomości – miejsce wspólnego spędzania czasu, gotowania i relaksu. Do kuchni połączonej z jadalnią wchodzi się przez hol. Po prawej stronie od wejścia umiejscowiony jest obszerny salon wraz z kominkiem (53,6 m2). Z salonu wychodzi się na taras z którego schody prowadzą na zewnątrz. Na parterze jest również duże pomieszczenie, które służyło jako gabinet wraz z łazienką i WC i pomieszczenie gospodarcze z nowoczesną kotłownią. 

Kolejne piętro to typowa część sypialniana, gdzie znajdują się trzy obszerne pokoje (w tym “master bedroom” z salonikiem, osobną łazienką i garderobą), dwie mniejsze sypialnie mają swobodny dostęp do kolejnej łazienki. 

Na poddaszu znajdują się cztery sypialnie i dwie łazienki.

Rozmieszczenie sypialni zostało starannie przemyślane przez właściciela – daje ono dużą swobodę, zarówno domownikom, jak i gościom. Zatem dom, oprócz prywatnego przeznaczenia, może zostać wykorzystany jako: butikowy pensjonat, dom pod wynajem krótkoterminowy, miejsce organizacji kameralnych uroczystości, konferencji, warsztatów biznesowych,  jogi, rozwoju osobistego, etc.

Na osobny opis zasługuje działka na której położona jest nieruchomość – a właściwie 5 osobnych działek, które składają się na jedną wielką całość.

Wjazd na posesję od drogi wojewódzkiej nr 356 na osi pomiędzy pięknymi świerkami. Od drogi wojewódzkiej działka opada w kierunku wschodnim, od południa graniczy z zadrzewionym korytem okresowego potoku, a od północy z polami uprawnymi sąsiednich posesji. Od wschodu działka przylega do lokalnej drogi, z której prowadzi drugi wjazd na posesję i miejsce na drugi parking na tarasie ziemnym. Teren ma ogromny potencjał, oprócz tego, że mogą na nim powstać inne budynki mieszkalne (właściciel posiada wizualizację takiego przedsięwzięcia), można tam zaaranżować miejsce do organizacji uroczystości, warsztatów, strefę rekreacji (sauna, bania, plac zabaw, miejsce na grilla i ognisko, altana, etc.).

Do tej pory właściciel poczynił następujące inwestycje: 

– dreny zbierające wodę  z pola w kierunku strumienia, łącznie z kosztami budowy drogi to był koszt zbliżony do około 200 000 zł. 
– studnia głębinowa, artezyjska, wykonana w 2012 – koszt około 25 000 zł.
– stacja uzdatniania wody w domu (na mangan i żelazo) około 15 000 zł.  
– prace ziemne ze strony ogrody, wraz z formowaniem terenu z dwoma tarasami, włącznie z przeniesieniem szamba – koszt rzędu 150 000 zł.

Na działce całkowity spadek terenu to blisko 20 m. 

Dla kogo?

Dom jest doskonałą propozycją dla dużej rodziny. Jak również gotowy pomysł na biznes typu “slow” dla inwestora – agroturystyka, kameralny pensjonat, dom pod wynajem krótkoterminowy, miejsce organizacji małych uroczystości, warsztatów. 

***
Gorąco polecamy i zapraszamy do oglądania!
Więcej ciekawych ofert znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.
Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Małycha Nieruchomości Premium
ul. Katowicka 4 lokal 7 i lokal 8 (03-932) Warszawa
Telefon: 22 616 25 35
Mail: kontakt@malychanieruchomoscipremium.com

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2021 Małycha Nieruchomości Premium