Ekspert Nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium >  Sprzedaż  >  Mieszkanie na sprzedaż Śródmieście Stare Miasto Piwna
Śródmieście, Stare i Nowe Miasto
WARSZAWA
SPRZEDAŻ
650 000 PLN
24 074 PLN/m²

kliknij fotografię aby ją powiększyć

Metraż: 27 m²
Liczba pokoi: 1
Liczba sypialni: b/d
Rok budowy: 1439
Numer oferty: 217/7447/OMS

Opis nieruchomości

Mieszkanie na najdłuższej ulicy Starego Miasta

Kameralne mieszkanie na warszawskiej Starówce. Mieszkanie znajduje na najdłuższej ulicy Starego Miasta. Składa się z pokoju, przedpokoju z aneksem kuchennym oraz łazienką z toaletą. Rzeczywista powierzchnia jest większa od zamieszczonej w księdze wieczystej 27,26 mkw. Mieszkanie prezentowane jest w ramach wyłącznej umowy sprzedaży.

Lokalizacja:

Nieruchomość usytuowana jest przy ulicy Rynek Starego Miasta, na drugim piętrze historycznej kamienicy, która była pierwotnie wybudowana na przełomie XV-XVI wieku. W pobliżu nieruchomości znajduje się pełna infrastruktura miejska (sklepy, przedszkola, szkoły, apteki itd.). Świetna lokalizacja pozwala na bezproblemowe poruszanie się po mieście nawet komunikacją miejską (metro, tramwaje, autobusy).

Historia ulicy:

Ulica Piwna występuje w historii Warszawy już w 1353 roku, kiedy to Książę Mazowiecki Ziemowit rozpoczyna budowę kościoła i klasztoru dla zakonu Augustianów. Piwna jest najdłuższą ulicą Starego Miasta, bowiem jej długość wynosi 250 m. Ulica zmieniała kilkakrotnie nazwę, chociaż Piwna występowała już w 1439 roku. Inne nazwy to: Mnichów i Szynkarska. W połowie XVI w. część ulicy to św.Marcina , a od Piekarskiej do Dunaju już Piwna. Dla całej długości ulicy nazwa Piwna powróciła w r.1743. W pierwszym okresie swego bytu historycznego zabudowania przy Piwnej były drewniane. Na Piwnej zamieszkiwało sporo rzemieślników z przewagą krawców, w okresie nieco późniejszym spotykamy tu już zamożniejszych mieszczan, kupców, złotników oraz urzędników królewskich. Jedną z najpopularniejszych postaci ulicy Piwnej był Antoni Magier (1762-1837) mieszkający przez całe swoje długie życie pod numerem 47/95 . Był to, fizyk, meteorolog, pamiętnikarz, profesor, ale też dziwak i plotkarz. Autor słynnej “Estetyki Miasta Warszawy”. Kamienica została odbudowana w latach 1952-1953 po zniszczeniu w 1944 roku.

Standard Wykończenia:

Mieszkanie przygotowane jest w dobrym standardzie z dobrej jakości materiałów.

Kto tu może zamieszkać?

Mieszkanie idealne singla lub dla pary, która ceni bliskość tętniącego życiem miasta, jednak rozkład pomieszczeń pozwala na przystosowanie lokalu do prowadzenia firmy (np. kancelarii notarialnej, podatkowej itp). Mieszkanie świetnie się sprawdza jako inwestycja. Lokalizacja i standard wykończenia pozwalają skutecznie generować zysk z najmu krótkoterminowego.

Dodatkowe informacje:

Gorąco polecamy i zapraszamy do oglądania!
Więcej ciekawych ofert znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.
Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksy Cywilnego.

Małycha Nieruchomości Premium
ul. Królowej Aldony 6/3 03-928 Warszawa
Telefon: 668 436 366
Mail: kontakt@malychanieruchomoscipremium.com

Nazarij Aleksiuk
Real Estate Advisor
Telefon: +48 789 043 550
  • Mapa ogólna
  • Komunikacja
  • Rowerowa

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

mbf_sl_m_gr
kign
kmn
mls

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2021 Małycha Nieruchomości Premium

Wdrożenie witryny www.xblue.pl