Home Staging – kiedy warto stosować?

Home staging to nowoczesna usługa polegająca na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży pozwalająca sprzedać mieszkanie szybciej, oraz w wyższej cenie. Brzmi jak dobra reklama? Szczerze mówiąc tak miało być. Nazywam się Dawid Małycha i prowadzę agencję nieruchomości. W dzisiejszym wpisie pokażę Wam jak pracujemy dla naszych klientów, aby uzyskać efekt wysokiej ceny sprzedaży mieszkania w krótkim czasie. Pokażę Wam w jaki sposób home staging pomaga nam to osiągnąć, oraz przedstawię Wam naszych zaufanych partnerów. Ostatnim razem napisałem artykuł: marketing nieruchomości. Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis okaże się dla Was równie ciekawy.


Dlaczego home staging jest skuteczny?


Na rynku nieruchomości jest dostępnych wiele mieszkań i domów. Oznacza to, że kupujący ma coraz większe możliwości wyboru. Statystycznie jest więcej osób chcących sprzedać mieszkanie, niż chcących kupić. Dlatego właściciel nieruchomości i agencja nieruchomości powinny dołożyć wszelkich starań, aby oferta wyróżniała się spośród innych i zwróciła uwagę potencjalnego klienta. Od kilku lat w Polsce dużą popularnością cieszy się home staging. Polega na profesjonalnym przygotowaniu lokalu do sprzedaży lub pod wynajem.

Czy na pewno jest skuteczny? Mogę Wam na to pytanie odpowiedzieć jedynie na podstawie mojego doświadczenia. Nie posiadamy w naszej agencji ofert nieruchomości, które nie zostały wcześniej profesjonalnie udekorowane do sprzedaży. Każda z nich robi duże wrażenie, a czas sprzedaży powierzonych nam nieruchomości należy prawdopodobnie do jednych z najlepszych w Warszawie. Zdjęcia takich mieszkań, jak i elementy udekorowania możecie zobaczyć praktycznie w każdym sprzedawanym przez nas mieszkaniu.


Home Staging – spis treści


Home stagerzy stosują wiele technik i metod, w swojej ofercie mają kilka pakietów, które różnią się zakresem działań i tym samym ceną. Niekiedy mieszkanie wymagać będzie jedynie zmiany ustawienia mebli i uzupełnienia go o kilka dodatków, innym razem dla wzrostu atrakcyjności mieszkania i ceny konieczne będzie przeprowadzenie remontu. Kiedy warto skorzystać z oferty profesjonalistów? Moim zdaniem zawsze. Doświadczenie sprawdza się w każdym wymiarze.

  • czym jest home staging
  • ile kosztuje profesjonalne udekorowanie nieruchomości?
  • jakie pomieszczenia w mieszkaniu należy przygotować?
  • realne przykłady z naszej pracy dla klientów,
  • flipping nieruchomości a home staging,
  • czy faktycznie sprzedam mieszkanie szybciej i drożej?

Home staging – jak zacząć?


Pierwszy etap procesu sprzedaży nieruchomości lub przygotowania jej pod wynajem skoncentrowany jest na wprowadzeniu zmian do wnętrza w taki sposób, aby zwiększyć zainteresowanie potencjalnych klientów. Ważne jest, aby w ramach home stagingu wszelkie działania były w relatywnie niskiej cenie, a budżet, który na usługę przeznaczymy, zwrócił się po dokonanej transakcji. Większość ludzi jest wzrokowcami, a wielu z nich „kupuje oczami”. Ich zainteresowanie wzbudza to, co prezentuje się atrakcyjnie. Mówiąc wprost ludzie nie chcą już kupować brzydkich mieszkań. Nikt nie ma czasu na generalny remont, poza tym kto chciałby mieszkać w nieładnych wnętrzach? To jest kluczowy wątek. Jeśli zrozumiesz to jako właściciel, nie będzie Ci szkoda wydać kilku tysięcy złotych na odpowiednie przygotowanie mieszkania do sprzedaży. Z mojego doświadczenia wynika, że zwraca się to zawsze, a często z nawiązką.


Ile kosztuje home staging?


Działania związane z udekorowaniem mieszkania mają więc na celu przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Home stager musi uatrakcyjnić wnętrza tak, aby uwypuklić jego zalety, odwracając nieco uwagę od niedoskonałości wad. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, może to obejmować doprowadzenie wnętrza do stanu neutralnego, gotowego do wprowadzenia się nowych lokatorów lub zgodnego z aktualnymi trendami. Czasami wystarczą kosmetyczne poprawki, innym razem potrzebna jest znacznie większa zmiana. 

Praca home stagera może kosztować od 500 zł do 1000zł. Zazwyczaj przyjmuje się 10 zł za metr kwadratowy mieszkania. Koszt zakupu materiałów oscyluje w granicach do 1500 zł, niekiedy będzie wyższy. Jeżeli planujecie przygotować mieszkanie 2- lub 3-pokojowe do sprzedaży, nie powinniście zapłacić więcej niż 2000 zł – 3000 zł. Zyski będą jednak znacznie większe. Wielokrotnie doświadczyłem sytuacji, kiedy sprzedaliśmy mieszkanie, które przed home stagingiem delikatnie mówiąc po prostu straszyło. Na koniec artykułu przedstawię kilka przykładów z naszej pracy.


Jak w praktyce wygląda home staging?


Jeśli klient wyrazi zainteresowanie współpracą z naszą agencją, organizujemy wtedy drugie spotkanie dotyczące usługi home staging. Zabieramy ze sobą dekoratora, któremu przekazujemy nasze uwagi. On następnie wprowadza je do projektu. Podczas spotkania chodzimy wspólnie po mieszkaniu i zastanawiamy się, które meble i rzeczy można zostawić, które powinniśmy usunąć, oraz co zrobimy aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić mieszkanie? Dlaczego musisz pozbyć się niektórych mebli? Odpowiedź jest prosta. Pomieszczenia wtedy optycznie się powiększają, co sugeruje potencjalnym nabywcom więcej możliwość aranżacji wnętrza. Skuteczną taktyką dodania mieszkaniu kilku metrów kwadratowych jest też zamiana ciężkich zasłon w oknach na lekkie i delikatne, a także usunięcie nadmiaru tekstyliów i różnych dodatków.


Jaka jest rola dekoratora?


Home stager może Wam pomóc, jeżeli nie dysponujecie odpowiednio dużą ilością czasu, aby samodzielnie przygotować nieruchomość do sprzedaży. On zrobi to profesjonalnie i fachowo, oczywiście w porozumieniu z Wami i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Innymi słowy, wspomniany wcześniej dekorator zrobi za Was zakupy, oraz przygotowuje przed sesją zdjęciową mieszkanie. Home staging to praca, która w większości okolicznościach okazuje się dzisiaj praktycznie konieczna. Każdy chce sprzedać mieszkanie za możliwie jak najwyższą cenę i w jak najkrótszym czasie, co wymaga zainteresowanie potencjalnych nabywców i dobrej promocji. Taka nieruchomość musi się po prostu dobrze prezentować. Profesjonalny dekorator wnętrz w sposób skuteczny przygotuje Waszą nieruchomość do sesji zdjęciowej lub też do sprzedaży.


Jakie pokoje podlegają usłudze home staging?


Żelazną zasadą home staging jest przygotowanie salonu, sypialni, pokoju dla dziecka, oraz kuchni i łazienki. Jeśli w mieszkaniu występuje duży taras, bądź ogród powinniście również zająć się nimi. Nie ma znaczenia, czy jest to mieszkanie pod wynajem, czy apartament na sprzedaż. Z mojego doświadczenia wynika, że to są pomieszczenia na które w pierwszej kolejności zwracają uwagę potencjalni nabywcy lub najemcy. Nie chciałbym dzielić się tutaj całym naszym know-how. Napiszę tylko że inaczej dekoruje się pokój dzieci, a inaczej gabinet. W inny sposób eksponujemy sypialnię w lofcie, niż w dużym apartamencie. Jeszcze inaczej podchodzi się do pokazania kuchni otwartej, a inaczej aneksu. To co jest spójnym mianownikiem to fakt, że home staging po prostu działa. Home stager doskonale zna aktualne trendy wnętrzarskie, ja z kolei wiem co najlepiej się sprzedaje.


Home staging przed i po udekorowaniu nieruchomości


Nieruchomość o podwyższonym standardzie – zastosowany home staging –  mieszkanie za 1 mln złotych

home staging - kluczowy element

Ekskluzywne Mieszkania – apartament za 2 mln złotych

luksusowe mieszkanianieruchomości premium


Jak home staging wpływa na szybkość sprzedaży mieszkania?


Przedstawię Wam teraz wyniki naszych realizacji, dzięki którym nasze oferty uzyskały unikalną wartość wnętrz. Ogłoszenie tych mieszkań do sprzedaży było prawdziwą przyjemnością, sprzedaliśmy te nieruchomości po kilku dniach. Nie była nam potrzebna wyrafinowana reklama. Dzięki wsparciu naszych zaufanych partnerów i zastosowaniu usług udekorowania nieruchomości odnieśliśmy sukces dla naszych klientów.

Ulica Melomanów – 0,58 mln – sprzedaż mieszkania po pierwszej prezentacji (klient gotówkowy) – strategia dla mieszkania polegała na odmalowaniu ścian w całym mieszkaniu, odmalowaniu płytek w kuchni, oraz przygotowaniu home staging (pokój dziecka, sypialnia, oraz salon) Mieszkanie zostało sprzedane w cenie wyższej, niż średnia w danej okolicy i bloku.

Ulica Rumiana – 4 mln złotych, sprzedaż domu po pierwszej prezentacji (klient gotówkowy) – strategia dla domu w stanie deweloperskim polegała na przygotowaniu wizualizacji poszczególnych pomieszczeń.

Jak widać w powyższym home staging działa. Nie jest to reklama, a fakty z naszej pracy. Uważam, że nie ma sensu sprzedawać nieruchomości bez home staging, ponieważ jego zastosowanie powoduje mniej czasu poświęconego danej ofercie, jak i wyższą cenę jej sprzedaży. Jest to sytuacja win – win dla mnie, jak i dla klienta.  


Home staging samemu, czy z agencją?


W mojej opinii bardzo bardzo ważna jest współpraca pomiędzy home stagerem, a agencją nieruchomości. Muszą stanowić zgrany duet, ponieważ ich wspólna strategia udekorowania mieszkania lub domu wpływa na końcowy sukces lub porażkę w sprzedaży nieruchomości. Dlatego w ramach home stagingu korzystam tylko z zaufanych partnerów. Wspólnie planujemy jak powinna wyglądac dana nieruchomość. Znajomość branży nieruchomości jest tutaj kluczowa. Udekorowaniem zajmuje się Olek, sprzedażą mieszkania zajmujemy się my. Jak już wiecie koszt całego zamieszania jest znikomy w stosunku do zysków. Cena ofertowa mieszkania zależy wprost od tego jak wygląda. Widzieliście jak wyglądały inne nieruchomości przygotowane przez nas profesjonalnie do sprzedaży, możecie więc sobie wyobrazić jak pięknie będzie wyglądać Wasze mieszkanie.


Profesjonalna agencja nieruchomości


Na koniec napiszę Wam coś bardzo osobistego. Strona jaką mam przyjemność prowadzić jest pełna moich osobistych wartości i przemyśleń biznesowych. Nie zamieściłem w nazwie agencji słów “nieruchomości premium” , ponieważ chcę się zajmować tylko takimi nieruchomościami. Owszem chcę, ale słowo premium oznacza dla mnie obsługę najwyższej jakości dla naszych klientów. Profesjonalne przygotowanie mieszkania do sprzedaży poprzez home staging jest właśnie tego przykładem. Blog nieruchomości jaki prowadzę, artykuły i porady online, jakie możecie tam znaleźć to właśnie przykład usługi premium jaką chcę przekazać naszym klientom. Jak zawsze na koniec artykułu możecie przeczytać kolejny artykuł – tym razem, co dla mnie oznacza filozofia pracy na rynku nieruchomości Premium.

skontaktuj się


Przyjdź do nas, jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w sprzedaży nieruchomości!

Dawid Małycha – Dyrektor Sprzedaży Małycha Nieruchomości Premium / Członek Zarządu MBF & MNP Spółka Cywilna


Obserwuj nas na Facebook:  Małycha Nieruchomości Premium i Małycha Business Finance


Artykuły, które warto przeczytać  – napisane na blogu Małycha Nieruchomości Premium (agencja nieruchomości) i Małycha Business Finance (pośrednictwo kredytowe) 


Małycha Nieruchomości Premium & Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów

inwestowanie w nieruchomości

Dawid i Olga Małycha to właściciele agencji nieruchomości operującej na rynku wyższym i Premium, oraz  firmy pośrednictwa kredytowego.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później dodatkowo Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

Agencja nieruchomości MNP to nieruchomości segmentu wyższego, oraz Premium. Obsługujemy klientów z Polski, oraz całego świata. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości. Olga ze swoim zespołem w części MBF pomaga uzyskać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź ten adres Małycha Business Finance

Zostaw proszę komentarzMieszkanie saska kępa - Małycha Nieruchomości Premium

1 rok ago

[…] home staging – co to jest I kiedy warto stosować? (MNP) […]

Jak sprzedać mieszkanie - Małycha Nieruchomości Premium

1 rok ago

[…] Home Staging – kiedy warto stosować? […]

Marketing Nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium

1 rok ago

[…] Pracuję jako agent nieruchomości, profesjonalna sprzedaż mieszkań jest moim zawodem. Jeśli wybierzesz nasze biuro masz prawo oczekiwać szerokich działań i wysokiego standardu przygotowania marketingu nieruchomości. Na rynku jest wiele agencji nieruchomości, dlaczego miałbyś współpracować właśnie z nami? Piszę blog o nieruchomościach, sprawdź na nim naszą wiedzę i przygotowanie do zawodu. Przeczytaj nasz kolejny wpis home staging – kiedy warto stosować? […]

Nieruchomości Premium - Małycha Nieruchomości Premium

1 rok ago

[…] ale taka postawa jest dla mnie wzorem do naśladowania. Ostatnim razem opisałem na czym polega home staging, wierzę że dzisiejszy wpis będzie dla Was równie […]

Anka

12 miesięcy ago

Hej wielkie dzięki za post !

Dawid Małycha

12 miesięcy ago

Proszę!

Jak wybrać agencję nieruchomości? - Małycha Nieruchomości Premium

12 miesięcy ago

[…] home – staging – kiedy warto stosować tą usługę? (MNP) […]

Najważniejsze wartości w życiu mojej firmy - Małycha Nieruchomości Premium

11 miesięcy ago

[…] home – staging – kiedy warto stosować tą usługę? (MNP) […]

Umowa rezerwacyjna nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium

10 miesięcy ago

[…] home staging – jak profesjonalnie przygotować mieszkanie do sprzedaży? […]

Jak oszacować wartość nieruchomości? - Małycha Nieruchomości Premium

10 miesięcy ago

[…] do sprzedaży z zamiarem uzyskania wyższej ceny. Ów przygotowanie powinno obejmować m.in. home staging, profesjonalną sesję zdjęciową, przygotowane rzuty mieszkania oraz sprawny marketingowo opis […]

Ogłoszenia sprzedaży nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium

10 miesięcy ago

[…] tym celu profesjonalna agencja nieruchomości powinna przygotować mieszkanie na sprzedaż poprzez home staging. Mogę Wam zdradzić, że w mojej agencji korzystamy z techniki robienia zdjęć szerokim kątem, […]

Wyznaczanie i Osiąganie celów - Małycha Nieruchomości Premium

10 miesięcy ago

[…] home – staging – kiedy warto stosować tą usługę? […]

Opis mieszkania do sprzedaży - Małycha Nieruchomości Premium

9 miesięcy ago

[…] jest opracowanie skutecznego ogłoszenia sprzedaży nieruchomości. Składa się na niego również home staging czy właściwa sesja fotograficzna, a finalnie również odpowiednia strategia na rynku […]

9 sposobów - jak nie stracić na najmie krótkoterminowym w czasie koronawirusa? - Małycha Nieruchomości Premium

8 miesięcy ago

[…] tutaj przede wszystkim o Home Staging, odpowiednie zdjęcia mieszkania czy nawet sam opis mieszkania do sprzedaży. Osoby, które nie […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

mbf_sl_m_gr
kign
kmn
mls

Potrzebujesz eksperta od nieruchomości? Napisz do Nas!

dawid-malycha-kontakt

Małycha Nieruchomości Premium

Luksusowe Nieruchomości

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2018 Małycha Nieruchomości Premium