Jak sprzedać mieszkanie

Nazywam się Dawid i pracuję jako ekspert nieruchomości segmentu wyższego i premium. Pomagam klientom sprzedać i kupić nieruchomości, oraz uzyskać na ten cel najlepszy kredyt hipoteczny. Jak sprzedać mieszkanie skutecznie? To pytanie, które słyszę w zasadzie każdego dnia od moich klientów. Dzisiejszym artykułem postanowiłem rozpocząć cykl pięciu wpisów na temat sprzedaży mieszkania. Właściwie to nie ma znaczenia, czy sprzedajesz mieszkanie za sto tysięcy czy za milion złotych. Zarówno techniki sprzedaży, jak i forma przygotowania nieruchomości są zbliżone. Dlatego – mam nadzieję – ten post trafi do serc wielu osób.

Według mojego doświadczenia na sprzedaż mieszkania wpływa wiele czynników. Powiedziałbym więcej: skuteczna sprzedaż mieszkania to system naczyń połączonych. Właściwe rozwiązania zastosowanie w odpowiednim czasie i miejscu z jednej strony wpływają na czas sprzedaży mieszkania, a z drugiej – na cenę sprzedawanej nieruchomości.

Jak sprzedać mieszkanie – co warto wiedzieć?

Kiedy podejmuję się pracy przy sprzedaży mieszkania kluczowe są dla mnie dwa aspekty: skuteczność i uzyskanie jak najwyższej ceny. Jak to robię, że potrafię połączyć ogień z wodą? Przeczytaj ten wpis „Jak sprzedać mieszkanie?”, a poznasz odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań, m.in.:

 • Kwestie formalne przy sprzedaży mieszkania.
 • Jak ustalić cenę mieszkania przy sprzedaży?
 • Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?
 • Marketing nieruchomości.
 • Jak negocjować cenę mieszkania?
 • Jak się zabezpieczyć przy sprzedaży mieszkania?

Kwestie formalne przy sprzedaży mieszkania

W pierwszej kolejności powinieneś odpowiedzieć sobie na poniższe pytania. Zacznij od tych kilku spraw, które ja uważam ze fundamentalne.

 • Dlaczego sprzedajesz mieszkanie oraz w jakim terminie jesteś w stanie wyprowadzić się z niego?
 • Czy masz miejsce, do którego możesz się wyprowadzić po sprzedaży mieszkania?
 • Jakiego klienta poszukujesz: kredytowego czy gotówkowego?

Odpowiadając na te pytania, jesteś w stanie określić swoje oczekiwania dotyczące ceny sprzedaży nieruchomości. Tu działa prosta zasada.  Oczekujesz bardzo szybkiej sprzedaży oraz klienta gotówkowego? Zejdź z ceny. Oczekujesz ceny, która jest wyższa niż średnia rynkowa dla Twojej nieruchomości i nie ma dla Ciebie znaczenia forma płatności? Ustal wyższą cenę.

Potrzebujesz wsparcia w sprzedaży lub znalezieniu nieruchomości? Skontaktuj się z ekspertem Małycha Nieruchomości Premium

Pamiętaj, że dziś na kredyt czeka się nawet do dwóch miesięcy, a kwestia zdolności kredytowej Twojego potencjalnego nabywcy to temat na oddzielny wpis. Odpowiedz sobie na bardzo ważne pytanie: na czym Ci zależy? Czy na sprzedaniu w długim okresie, czy sprzedaży nieruchomości w szybkim czasie w rynkowej cenie? Jeśli na drugiej opcji – a zakładam, że większość osób czytających ten post ma właśnie takie podejście – to strategia ustalania ceny ponad rynek działa w praktyce tylko w przypadku 5% nieruchomości dostępnych na rynku. Są to domy i apartamenty położone w takich lokalizacjach, jakie na co dzień nie są dostępne. W każdym innym przypadku powinieneś włączyć zdroworozsądkowe myślenie i postarać się pogodzić swoje oczekiwania z realiami rynku nieruchomości.

jak sprzedać mieszkanie

Jak ustalić cenę mieszkania przy sprzedaży?

Tutaj przechodzimy do wątku, który zapewne będzie dla Ciebie niezwykle ciekawy. Przecież od ceny mieszkania zależy Twój potencjalny zysk lub strata na sprzedaży nieruchomości. Pierwsze ćwiczenie masz już za sobą – prawdopodobnie to najważniejsze, bo polegało ono na ustaleniu Twoich oczekiwań odnośnie czasu oraz formy płatności.

Teraz możesz sprawdzić rynek. Jak to zrobić? Podam Ci kilka sposobów. Rozpocznę do najprostszych, a zakończę na najtrudniejszych. Na koniec zaproponuję Ci jednak najlepszy sposób ustalania ceny nieruchomości. Obiecuję, że temat przewodnik artykułu – jak sprzedać mieszkanie – będzie prostszy po przeczytaniu wszystkich porad.

Jak sprawdzić cenę mieszkania na portalach nieruchomości?

Najpierw przekonaj się, co mówi internet. To najtańsza opcja i jednocześnie najprostsza. Sprawdź dwa lub trzy różne portale nieruchomości oraz przejrzyj ceny ofertowe mieszkań dostępnych w Twojej najbliższej okolicy. Pamiętaj, że to, co najprostsze, nie oznacza, że także najlepsze. Po pierwsze są to ceny ofertowe, a nie ceny sprzedaży. Różnica wynosi nawet do 10%. Po drugie mogą się zdarzyć nieruchomości, w przypadku których właściciel nie przeszedł przez wskazane tu pierwsze ćwiczenie i oczekuje nierealnej ceny sprzedaży. Niemniej po wykonaniu tego zadania powinieneś już mieć pewien ogląd sytuacji.

Możesz także spróbować wycenić nieruchomość w portalach specjalizujących się w tym zakresie. Jest ich dziś sporo w internecie. Są tam ceny sprzedaży nieruchomości zaczerpnięte z aktów notarialnych. Ta usługa jest płatna, ale ma sens. Trafiasz bowiem na realne ceny sprzedaży, z pominięciem cen ofertowych. Jest jednak istotny minus tego rozwiązania. Przede wszystkim nie widzisz zdjęć nieruchomości. Nie wiesz więc, w jakim stanie są te sprzedane mieszkania bądź domy oraz jaki jest ich standard. Finalnie nie wiesz też, jaka jest ich dodatkowa funkcjonalność. Czy wykończono je na podstawie projektu architekta wnętrz czy zrobiła to na przykład Ikea? To wszystko ma znaczący wpływ na cenę. Szczególnie w segmencie nieruchomości, w którym pracuję, czyli wyższym i premium.

Rzeczoznawca majątkowy

Skontaktuj się z rzeczoznawcą. Jest to najdroższe rozwiązanie ze wszystkich wymienionych, ale jednocześnie bardziej skuteczne od poprzednich. Po pierwsze wycena będzie dotyczyć Twojej nieruchomości, a po drugie – będzie dokonana na podstawie metody porównawczej z cenami nieruchomości znajdujących się w okolicy. Dlaczego więc nie jest to najlepszy sposób na uzyskanie ceny za Twoją nieruchomość? Rzeczoznawca zazwyczaj nie wycenia wartości dodanej, a opiera się jedynie na cenach podobnych nieruchomości podanych w aktach notarialnych. Jeśli więc posiadasz coś niezwykłego w mieszkaniu lub w domu, prawdopodobnie nie zostanie to uwzględnione w wycenione. Powiem więcej – z całym szacunkiem do rzeczoznawców, z których usług sam bardzo często korzystam – nie będą oni w stanie wycenić nieruchomości w segmencie wyższym i premium. Dlaczego? Nie sprzedają takich nieruchomości, więc nie wiedzą, co mówią klienci, czego szukają, co jest w cenie, a co jest już niemodne.

Ekspert nieruchomości

jak sprzedać mieszkanie

Każdego dnia oglądam jakieś mieszkanie. Zazwyczaj na żywo, ale czasami też w internecie bądź na zdjęciach udostępnianych przez kolegów z agencji. Myślę, że jestem w stanie określić dosyć precyzyjnie, ile może kosztować dane mieszkanie oraz – co ważne – ile za nie będą oferować klienci. Robię to na podstawie mojego doświadczenia. Według mnie pomoc doświadczonego agenta nieruchomości jest bezcenna w wycenie nieruchomości.

Oczywiście wszystkie wymienione wyżej pomysły są równie ważne. Dla przykładu, jadąc na pierwsze spotkanie z klientem, sprawdzam ceny transakcyjne z okolicy na podstawie aktów notarialnych. W przypadku trudniejszych nieruchomości przed rozpoczęciem współpracy wykonuję dodatkowo wycenę nieruchomości. Szukanie tego, co unikalne, niepowtarzalne polega na ustaleniu, co sprawia, że apartament lub dom może być wart więcej niż inne w tej samej okolicy. Może to być taras w przypadku penthouse’u, przepięknie zaprojektowane wnętrze, markowe meble, ekskluzywne materiały wykończeniowe.

Możesz próbować samodzielnie wycenić nieruchomość. Możesz opierać się na portalach internetowych bądź nawet zakupić usługę profesjonalnej wyceny. Wiem jednak, że tylko współpraca z doświadczonym agentem nieruchomości pomoże Ci nie tylko ustalić realną cenę nieruchomości, ale również ją następnie obronić w procesie negocjacji.

Sesja zdjęciowa nieruchomości – zrób to profesjonalnie

Teraz jesteś gotowy do zrobienia zdjęć. Nie wierz reklamom. iPhone jest świetnym telefonem i nawet czasem uda Ci się zrobić nim super zdjęcia na Instagram. Jednak przygotowanie profesjonalnej sesji zdjęciowej może okazać się wyzwaniem za trudnym dla tego telefonu. Tu nie ma zmiłuj! Chcesz mieć świetne zdjęcia – użyj profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Podstawa to aparat z funkcją wykonania zdjęcia w szerokim kącie. Kto powinien zrobić zdjęcia? Jak przygotować mieszkanie do sesji fotograficznej? Ja uważam, że nie bez powodu gospodarka wymyśliła wolne zawody. Każdy z nas powinien więc robić to, na czym zna się najlepiej. Dlatego radziłbym skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Potrzebujesz wsparcia w sprzedaży lub znalezieniu nieruchomości? Skontaktuj się z ekspertem Małycha Nieruchomości Premium

Kilka trików, które warto wykorzystać

 • Światło dzienne to podstawa dobrej sesji zdjęciowej. Tak myślą laicy. Profesjonaliści korzystają z lustrzanki, dzięki której można wykonać sesję nawet w półmroku. Przykład poniżej.
 • Zdjęcia powinny być wykonane profesjonalnym aparatem fotograficznym.
 • Lepiej pokazać mniej niż więcej.
 • Potencjalni klienci nie chcą oglądać bałaganu, porozrzucanych rzeczy w kuchni czy papieru toaletowego w łazience (klasyką są ręczniki, szczoteczki do zębów i oberwany papier toaletowy, a czasami odbicie fotografa w lustrze)
 • Zdjęcia powinny zostać poddane korekcie dla wyeksponowania kolorów.
 • Należy pokazać nie tylko mieszkanie, ale też na przykład klatkę schodową i okolicę.
 • Zdjęcie musi być ze smakiem, estetyczne, powinno zachęcać do zadzwonienia.

jak sprzedać mieszkanie

Wiedząc to wszystko, odpowiedz sobie na pytanie, czy sam się na tym wszystkim znasz? Jeśli nie, to zastanów się, czy chcesz inwestować pieniądze, nie wiedząc, kogo wybrać do współpracy. A może by tak rzucić to wszystko i podjąć współpracę z kimś, kto wykonuje tego typu pracę każdego dnia. Zmierzam do tego, że również w tym przypadku współpraca z profesjonalnym agentem nieruchomości przyniesie Ci więcej korzyści, niż gdybyś miał się tym zająć osobiście. Lustrzanka, a zwykły aparat, obiecany przykład. Obok znajduje się zdjęcie wykonane o godzinie 06:45 rano, wtedy zaczynał się dzień. W mieszkaniu panował półmrok, domyśliłbyś się?

Marketing nieruchomości

Temat jak sprzedać mieszkanie jest ściśle związany z marketingiem nieruchomości. Czasy, kiedy mieszkanie było sprzedawane po znajomych bądź poprzez zamieszczenie na wybranym portalu nieruchomości, już dawno minęły. Przez wiele lat pracowałem w sektorze bankowym, zarządzając procesami sprzedaży i wsparcia sprzedaży na stanowiskach menedżerskich. Życie w korporacji nauczyło mnie, że sprzedaż to wynik zaplanowanych działań, pewnej strategii, której etapy są określone na linii czasu. Dziś te działania przenoszę na moją pracę w nieruchomościach. Marketing nieruchomości to niezwykle ciekawy temat. Na tyle interesujący, że warto poświęcić mu oddzielny artykuł, co na pewno niebawem zrobię. Na dziś przedstawię kilka pomysłów, z których sam korzystam, pracując dla moich klientów.

Profesjonalny opis nieruchomości

Czy wiesz, że dobór odpowiednich słów kluczowych, sposób opisania nieruchomości na portalu ma wpływ na jego pozycję wśród wyświetlanych ofert? Nadal niestety spotykam się z przygotowanymi przez właścicieli mieszkań opisami, które składają się z dosłownie kilku zdań. To nie zachęca do kontaktu, kiedy nabywca ma do wyboru setki innych ogłoszeń. Słowa kluczowe to jeden ze sposobów na dotarcie do klienta. To znaczy, że opisując ofertę twojego mieszkania używam kombinacji takich słów, jakie google pokazuje jako najczęściej używane przez osoby szukające nieruchomości. Niby proste, ale wymaga specjalistycznej wiedzy.

Portale sprzedaży nieruchomości

Liczy się jakość, nie ilość. Klienci i tak trafiają zazwyczaj na 3 do 5 portali, więc większa liczba mija się z celem. Należy wiedzieć, które wybrać. Następnie – jaki kupić pakiet, w jaki sposób podbijać ofertę, aby zawsze wyświetlała się na kluczowych pozycjach. Dlaczego warto promować oferty? To proste, jeśli tego nie zrobisz, nie masz szans trafić do klienta. Ludzie zazwyczaj oglądają oferty z pierwszej strony, no może z dwóch lub trzech, jeśli są wyjątkowo cierpliwi. Jak sprawdzić, które portale sprzedaży nieruchomości są najlepsze? Po pierwsze możesz zapytać eksperta nieruchomości, po drugie możesz śledzić rynek. W praktyce sprowadza się to do pierwszego punktu. Poniżej przedstawiam Ci dane z ostatniego miesiąca.

jak sprzedać mieszkanie

Dni otwarte nieruchomości, czy to na pewno skuteczny pomysł?

Kiedy przyjmuję nową ofertę, zawsze organizuję dni otwarte. Taka usługa polega na zorganizowaniu dla moich klientów oraz klientów moich kolegów spotkania w sprzedawanym mieszkaniu – w okresie, kiedy oferty nie ma jeszcze w internecie. Kiedy możesz zaproponować ofertę, do której nikt inny poza Tobą nie ma dostępu, wzbudzasz dodatkowe zainteresowanie. Kiedy masz do zaoferowania coś nowego dla swojego klienta, wzbudzasz jeszcze większe zainteresowanie. Rozumiesz, jaki efekt może dać tak prosty zabieg?

Z drugiej strony trzeba uczciwe przyznać, że organizowanie dni otwartych nie jest jeszcze w Polsce bardzo popularne. Zdarza się więc, że nie przychodzi nikt poza mną i właścicielem mieszkania. Jeśli miałbym jednak powiedzieć, czy ma to sens to moja odpowiedź zawsze będzie taka sama. Tak, ma to sens. Wysłanie zaproszenia do kilkudziesięciu agencji to także informacja o tym, że coś nowego pojawiło się na rynku. Innymi słowy zwiększam szanse moich klientów na sprzedaż ich mieszkania.

Social Media przyszłością nieruchomości?

Social Media Sells. Tak, to prawda. Wiem to na podstawie własnego doświadczenia. Kiedy przyjmuję nieruchomość, nagrywam relację Live. Dzięki temu osoby obserwujące mnie w mediach społecznościowych dowiadują się o nowej ofercie na rynku. W ten sposób wzbudzam po raz pierwszy zainteresowanie. Następnie tworzę stronę docelową nieruchomości, tak zwany landing page, który wykorzystuję w różnych kanałach komunikacji z klientem, jak na przykład na Facebooku bądź Instagramie. W niektórych przypadkach oferty są dodatkowo promowane w internecie z zastosowaniem profesjonalnej kampanii marketingowej. Czy wiesz, że dzisiejsze narzędzia internetowe pozwalają dotrzeć z dużą precyzją do osób mieszkających na przykład w Warszawie, w dzielnicy Wilanów, będących w wieku od 35 do 65 lat i zainteresowanych zakupem nieruchomości? Czy wiesz, że relacje na Instagramie oglądają dziś ludzie, do których możesz precyzyjnie trafić w inteligentny sposób ze swoim przekazem? Social Media to przyszłość, wiedza na ich temat to z kolei klucz do sprzedaży nieruchomości.

Bazy MLS i SWO, czym się różnią, oraz do czego służą?

Jeśli zdecydujesz się na współpracę tylko z jednym biurem pośrednictwa nieruchomości możesz liczyć na specjalne traktowanie z tego tytułu. Dziś na rynku agencji nieruchomości funkcjonuje trend współpracy. Objawia się to w taki sposób, że jeśli odpowiadam w systemie wyłącznym za sprzedaż danego mieszkania to dzielę się tą ofertą niejako z innymi agencjami. W praktyce polega to na tym, że udostępniam tą ofertę w systemach wymiany ofert pomiędzy agencjami, dzięki czemu zwiększam szanse klientów na sprzedaż ich mieszkania. Wtedy ja reprezentuję stronę sprzedającą, od której mam wynagrodzenie, a kolega z innej agencji reprezentuje stronę poszukującą, od której z kolei on posiada wynagrodzenie. To mój ulubiony tryb sprzedaży mieszkań, ponieważ bardzo wierzę we współpracę pomiędzy biurami, oraz to że za kilka lat na polskim rynku nie będzie innego, niż ten wymieniony przeze mnie tryb pracy na linii klient – agencja – klient – agencja.

Marketing nieruchomości – temat kluczowy wątku jak sprzedać mieszkanie

Podsumowując ten wątek, napisałbym, że marketing nieruchomości jest kluczowy w kontekście tematu sprzedaży mieszkania. Dziś marketing internetowy to motor napędowy sprzedaży w wielu branżach. W nieruchomościach jest to równie ważne. Czytasz ten artykuł, ponieważ szukasz odpowiedzi na pytanie, jak sprzedać mieszkanie. I zapewne chcesz na tym dobrze zarobić. Dlatego pozwól mi być z Tobą szczerym. Nie jesteś w stanie sam zorganizować tych wszystkich działań, które wypunktowałem powyżej. Po prostu nie będziesz mieć odpowiedniej wiedzy. To zupełnie normalne. Przecież ja również nie mogę być specjalistą w Twojej branży. Zarządzanie wskaźnikami reklam w internecie to dziś zawód, jaki wykonują ludzie w agencjach reklamowych. Ja mam to szczęście, że nowoczesnym marketingiem pasjonuję się od wielu lat, to znaczy od czasu, kiedy odpowiadałem w banku za wsparcie sprzedaży całej organizacji. W moim biurze zatrudniam pracownika, który zarządza wspólnie ze mną kampaniami internetowymi dla naszych klientów. To jest nasza przewaga konkurencyjna.

Jak negocjować cenę mieszkania?

Jeśli zastanawiasz się jak sprzedać mieszkanie, odpowiedz na pytanie jak negocjować cenę mieszkania? Przechodzimy do tematu pozwalającego wygrać bądź przegrać negocjacje. Od porażki bądź sukcesu zależy znowu stan twojego rachunku w banku. Jak więc negocjować cenę mieszkania, aby ten stan rachunku był jak najlepszy?

Długo zastanawiałem się, w jaki sposób opisać moje doświadczenia tak, aby nie powstała z tego książka albo przynajmniej kolejny obszerny artykuł. Negocjacja ceny mieszkania to bardzo ważny wątek. Użyję więc punktów, by zwrócić Twoją uwagę na kluczowe według mnie aspekty.

 • Wyłącz emocje. Jeśli nie potrafisz tego zrobić, negocjacje oddaj w ręce kogoś innego.
 • Ustal na początku, na czym Ci najbardziej zależy (cena, meble, czas wyprowadzki, gotówka czy kredyt itd.). Ustal priorytety i pamiętaj, że nie zawsze ugrasz wszystko.
 • Bądź miły, nie unoś się, nie obrażaj drugiej strony. Kupującemu jest łatwiej zrezygnować z zakupu mieszkania, bo ma duży wybór na rynku. Ty raczej będziesz mieć zawsze mniejszy.
 • Kwestie wrażliwe, ale ważne dla kupującego, nie mogą pozostawać owiane tajemnicą. Ludzie odstępują od zakupu mieszkania, gdy zaczynają tracić zaufanie do sprzedającego. Ta sama zasada działa w drugą stronę – jeśli kupujący przeciąga termin zakupu.ee
 • Ludzie negocjują zawsze. Po prostu to zaakceptuj.
 • Bądź profesjonalny, wysłuchaj wszystkich argumentów, nie musisz jednak odnosić się do każdego z nich.
 • Fakt, że ktoś ma ograniczoną kwotowo zdolność kredytową, nie jest dla Ciebie argumentem, jak i fakt, że to jego pierwsze w życiu mieszkanie, o którym marzył do lat. Przypominam – wyłącz emocje.
 • To, że należy zmienić układ mieszkania, aby przywrócić mu stan użyteczności dla rodziny z dzieckiem, jest już rzeczą godną uwagi.

TOP 3 – negocjacja ceny mieszkania

 • Ustal cenę maksymalną oraz minimalną. Dotykając którejkolwiek z granic, zamykaj negocjacje. Pamiętaj, że w myśl przysłowia hyrty traci dwa razy. Od tego jest tylko jeden wyjątek – czytaj niżej.
 • Nigdy, ale to nigdy nie zgadzaj się na pierwszą propozycję, choćby była lepsza niż Twoje maksimum.
 • Graj aktorsko, czyli udawaj zdumienie, bądź zniesmaczony, a nawet lekko obrażony, negocjacje to gra.

Jak negocjować cenę mieszkania, aby zrobić to skutecznie? Negocjowanie ceny mieszkania to trudna sztuka. Chyba najtrudniejszy ze wszystkich elementów, o których tutaj piszę. Wymaga dużego wyczucia, taktu, umiejętności odczytania czyichś intencji oraz wyłączenia emocji. Możesz posiadać te wszystkie cechy, bo dziś wiele osób zawodowo zajmuje się tematem negocjacji. Nie będziesz jednak w stanie poprowadzić negocjacji na takim poziomie, na jakim ja je przeprowadzam. Dlaczego? Jeśli negocjuję bezpośrednio z nabywającym klientem, zazwyczaj wiem więcej, niż gdybyś to zrobił sam. Kiedy negocjuję z agentem nabywającego klienta rozmawiamy na poziomie biznesu, nie emocji, i jest nam łatwiej doprowadzić do finału szczęśliwego dla obu stron. Sprzedanie mieszkania tak, aby uniknąć emocjonalnych negocjacji, stresu, złych decyzji, to zadanie, które powinieneś oddelegować osobie trzeciej.

Potrzebujesz wsparcia w sprzedaży lub znalezieniu nieruchomości? Skontaktuj się z ekspertem Małycha Nieruchomości Premium

Jak się zabezpieczyć przy sprzedaży mieszkania?

 To ostatnia kwestia w ramach tego artykułu, ale równie ważna jak pozostałe. W tej części skupię się na dwóch rzeczach: na zadatku za zakup mieszkania oraz wypłacalności kupującego. Każda z nich wpływa na zabezpieczenie Ciebie jako osoby sprzedającej nieruchomość.

Zaliczka a Zadatek, kwestia podstawowa w umowie sprzedaży nieruchomości

Zalicza i zadatek to pojęcia po pierwsze często mylone przez klientów, po drugie – temat, jakiego unikają potencjalni nabywcy. Według prawa zadatek jest bezzwrotny, przez co wprowadza swego rodzaju zobowiązanie do zakupu. Jeśli kupujący wycofa się ze sprzedaży, traci wpłacony zadatek. Jeśli to Ty wycofasz się z transakcji, będziesz zmuszony oddać dwukrotność pobranego zadatku. Jaką przyjąć kwotę zadatku? Rynkowo jest przyjęte, że wynosi 10%. I raczej nie ma od tego odstępstw. Nawet w przypadku bardzo drogich nieruchomości. Wartość 10% jest wymaga dziś przez banki jako minimalny wkład własny. Nie można więc nie mieć takich pieniędzy. To jakby Twój potencjlany nabywca zasłaniał się regulacjami bankowymi przed zapłaeniem zadatku.

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem?

Wypłacalność nabywcy – tu wszystko jest proste, jeśli Twój klient chce nabyć mieszkanie za gotówkę. Sytuacja może się skomplikować, kiedy nabywca jest klientem kredytowym. Jak sprawdzić jego zdolność kredytową oraz skąd możesz mieć pewność, że cały proces przebiegnie bez zbędnych komplikacji? Niestety nie możesz tego zrobić. Tutaj są możliwe jedynie rozwiązania pomostowe. Możesz poprosić nabywcę, aby udał się do zaprzyjaźnionego z Tobą eksperta kredytowego, a ten sprawdzi jego wiarygodność. Jak ja to rozwiązuję? Dla mnie jest to bardzo proste.

Poza pracą na rynku nieruchomości jestem także współwłaścicielem firmy pośrednictwa kredytowego Małycha Business Finance. Po pierwsze osoby nabywające mieszkania zawsze korzystają z usług mojej firmy, dzięki czemu mają lepsze warunki kredytu. Po drugie osoby zamierzające nabyć mieszkanie zawsze spotykają się ze mną osobiście, abyśmy wspólnie sprawdzili zdolność kredytową. Jest to pochodząca ode mnie wartość dodana dla obu stron transakcji. Po trzecie moją żona pracuje jako ekspert kredytowy, najlepszy jakiego znam. W jednym miejscu możesz uzyskać świetną nieruchomość i najtańszy kredyt hipoteczny. Do tego bezpiecznie. Czy można chcieć więcej?

W strategii naszej firmy kredytowej, jak i nieruchomości jest dzielenie się wiedzą. Poniżej pokazuję Wam jeden z filmów, jaki nagraliśmy dla naszych klientów w temacie wkład własnego. Więcej możecie ich obejrzeć na naszych kanałach social media.

Jak korzystnie sprzedać mieszkanie?

Czy już wiesz jak sprzedać mieszkanie? Sprzedaż nieruchomości jest prosta. Wystarczy wiedza, doświadczenie i trochę szczęścia. To moje motto zawodowe. Szczęście może mieć każdy. Wiedzy i doświadczenia nie zdobędziesz w miesiąc. Ja na swoje pracowałem kilkanaście lat i uważam, że nadal się uczę. Dlatego jestem przekonany, że oddając sprawy w ręce specjalisty, po stokroć zwiększasz swoje szanse skutecznej sprzedaży mieszkania lub domu. Sprzedaż następuje szybko i przy realnej cenie rynkowej.

Spotkajmy się!

Pracuję jako ekspert nieruchomości – bardzo lubię swoją pracę. Jest niezwykle wymagająca, ale i tak nie zamieniłbym jej na nic innego. Bloga pisze po to, by pomagać innym osobom w podjęciu właściwych decyzji przy sprzedaży nieruchomości. Pracuję na rynku nieruchomości segmentu wyższego i premium, oraz nieruchomości inwestycyjnych. Zadzwoń do mnie, jeśli chcesz, abym pomógł Ci w sprzedaży nieruchomości. Uwielbiam nowoczesny marketing, dobrze czuję się w negocjacjach, posiadam również firmę pośrednictwa kredytowego. Do tego wszystkiego, jestem bardzo skutecznym handlowcem. Luksusowe mieszkania są moim życiem zawodowym. Jestem w stanie zapewnić cały proces sprzedaży mieszkania krok po kroku bezpiecznie dla każdej ze stron.

Trzymam kciuki za udane transakcje sprzedaży nieruchomości!

Dawid Małycha – specjalizacja nieruchomości Premium i Inwestycyjne


Obserwuj nas na Facebook:  Małycha Nieruchomości Premium i Małycha Business Finance


Artykuły, które warto przeczytać  – Małycha Nieruchomości Premium (agencja nieruchomości) i Małycha Business Finance (pośrednictwo kredytowe) 

Inwestowanie w nieruchomości – opis 4 strategii inwestowania w nieruchomości (MNP)

Kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem – finansowanie dochodu pasywnego (MBF)


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie

Sprzedam mieszkanie – na tej stronie pokazuję na czym polega moja praca, kiedy pomaga klientom sprzedać ich nieruchomość

Inwestowanie w nieruchomości – strona naszej agencji nieruchomości poświęcona inwestowaniu

Małycha Business Finance – strona naszej firmy pośrednictwa kredytowego

Przewodnik po kredycie mieszkaniowym – strona porad zarządzana przez moją żonę Olgę – eksperta kredytowego


Dawid Małycha – Nieruchomości rynku Premium, oraz Nieruchomości Inwestycyjne

inwestowanie w nieruchomościDawid i Olga Małycha to właściciele agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych, oraz  firmy pośrednictwa kredytowego.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje karierę zawodową w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. wraz z żoną Olgą zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później dodatkowo Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

Agencja nieruchomości MNP to nieruchomości inwestycyjne, mieszkaniowe oraz rynek Premium. Obsługujemy klientów z Polski, oraz całego świata. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź ten adres Małycha Business Finance

Zostaw proszę komentarzMaria

8 miesięcy ago

Chcę sprzedać dom położony w Józefowie k/ Otwocka

Dawid Małycha

7 miesięcy ago

Świetnie, prosimy o bezpośredni kontakt z nami – pomożemy 🙂

Inwestowanie w nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium

7 miesięcy ago

[…] Jak sprzedać mieszkanie – wpis na temat tego, w jaki sposób przygotować się do sprzedaży nieruchomości […]

Flipping Mieszkań - Małycha Business Finance

6 miesięcy ago

[…] Jak sprzedać mieszkanie – tips and trikcs nie tylko dla fliperów […]

Kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem - Małycha Business Finance

6 miesięcy ago

[…] jak sprzedać mieszkanie – tips and trikcs nie tylko dla fliperów (MNP) […]

Aleje Ujazdowskie 39 - Małycha Nieruchomości Premium

6 miesięcy ago

[…] jak sprzedać mieszkanie – wpis na temat tego, w jaki sposób przygotować się do sprzedaży nieruchomości (MNP) […]

Nabielaka 11 - Małycha Nieruchomości Premium

6 miesięcy ago

[…] jak sprzedać mieszkanie – wpis na temat tego, w jaki sposób przygotować się do sprzedaży nieruchomości (MNP) […]

Marketing Nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium

5 miesięcy ago

[…] Dlatego mam nadzieję, że ten post będzie pomocny każdemu z Was. Ostatnim razem pisałem o tym jak sprzedać mieszkanie i watek marketingu nieruchomości był tam poruszony. Dziś chciałbym go rozwinąć, oraz […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

mbf_sl_m_gr
kign
kmn
mls

Potrzebujesz eksperta od nieruchomości? Napisz do Nas!

dawid-malycha-kontakt

Małycha Nieruchomości Premium

Luksusowe Nieruchomości

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2018 Małycha Nieruchomości Premium