Mieszkanie saska kępa

Mieszkanie saska kępa to hasło jakie każdego miesiąca w wyszukiwarce google wpisuje prawie sześćset osób. Dlaczego to miejsce na warszawskiem mapie nieruchomości jest tak popularne? Nazywam się Dawid Małycha, agencja nieruchomości, którą prowadzę ma swoją swoją siedzibę na Saskiej Kępie. Uwielbiam to miejsce i postanowiłem napisać o nim artykuł. Ostatnim razem pisałem o filozofii pracy naszej agencji nieruchomości we wpisie nieruchomości premium. Dziś zapraszam Was do świata nieruchomości położonych na Saskiej Kępie.

Muszę Wam powiedzieć, że każdego dnia obserwuję jak z przyjemnością spędzają tutaj czas warszawiacy, oraz do kameralnych knajpek zaglądają turyści. W mieście, w którym czas biegnie nieubłaganie, znajduje się enklawa pełna spokoju, skrywająca przed zmieniającym się światem rozległe zielone tereny. Przemierzając ulice Saskiej Kępy, możemy odnieść wrażenie, że czas się w tym miejscu zatrzymał, upamiętniając I wojnę światową, traktat wersalski i bliższy nam PRL. Nie brakuje tutaj willi łączących konserwatyzm z awangardą, modernistycznych budowli, osiedli zamkniętych w wielkiej płycie, a także nowoczesnej architektury. To miejsce jest po prostu magiczne.


Mieszkanie Saska Kępa – osiedle nieruchomości luksusowych 


Saska Kępa to osiedle z własnym samorządem i pod względem administracyjnym stanowi część dzielnicy Praga Południe, w ramach której sąsiaduje z Kamionkiem, Grochowem i Gocławiem. Saska Kępa nie jest więc dzielnicą, jak błędnie niektórzy myślą. Osiedle to od długich lat plasuje się w czołówce najbardziej pożądanych lokalizacji nie tylko na rynku luksusowych nieruchomości. Powiem więcej, według mnie Saska Kępa dopiero rozkwitnie. Dziś bowiem następuje tutaj wymiana pokoleń i jesteśmy świadkami powstawania prawdziwych zmodernizowanych willi miejskich i inwestycji deweloperskich. W perspektywie najbliższych pięciu może dziesięciu lat wartość sprzedawanych domów osiągnie poziom dziesięciu milionów złotych i nie będzie to nikogo dziwić. Ten rynek ma ogromy potencjał. Tymczasem zapraszam Was do nieruchomości położonych na magicznej Saskiej Kępie. Po przeczytaniu tego wpisu będzie Wam łatwiej zrozumieć, dlaczego ta dzielnica uważana jest za tak wyjątkową. W dzisiejszym artykule dowiecie się min.:

 • jaka jest geneza powstania osiedla?
 • dlaczego ulica Francuska jest magicznym miejscem w stolicy?
 • jakie restauracje na saskiej są najlepsze i dlaczego?
 • prom warszawa – kulturalne serce dzielnicy,
 • zielony park skaryszewski – płuca prawobrzeżnej Warszawy,
 • jakie nieruchomości warto dziś kupować na saskiej?
 • które adresy na Saskiej Kępie uważane są za najlepsze?
 • na co warto zwrócić uwagę kupując mieszkanie na Saskiej Kępie?
 • w co warto inwestować na rynku nieruchomości na Saskiej Kępie?
 • jaki kredyt hipoteczny wybrać finansując luksusowe nieruchomości?

Saska Kępa i jej historia – geneza powstania


Na początku istnienia Saska Kępa była wyspą na Wiśle, stąd jej pierwsza nazwa Kępa Wiślana. W pierwszej połowie XVII wieku osiedlili się tu Olędrzy, a w XVIII wieku ta część Warszawy stała się własnością królów z dynastii saskiej. Przez długi czas służyła warszawiakom jako miejsce do wypoczynku, jednak ze względu na częste wylewy Wisły brakowało regularnej zabudowy. Wraz z początkiem XX wieku zbudowano tutaj Most Poniatowskiego, a także powstał Wał Miedzeszyński, a tym samym Saska Kępa została włączona do Warszawy. To był dla niej przełomowy moment, gdyż właśnie wtedy rozpoczął się jej gwałtowny rozwój, którego efekty możemy podziwiać do dzisiaj.

W czasach przedwojennych nieruchomości premium na Saskiej Kępie powstawały z myślą o bardziej zamożnej grupie społeczeństwa. Dzielnica willowa była symbolem modernizmu, reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej. Saska Kępa przetrwała czas wojny, została zniszczona w zaledwie 20 procentach, dzięki czemu możemy podziwiać architekturę z niepamiętnych nam czasów. Zaraz po zakończeniu II wojny światowej przy ulicy Katowickiej swoją siedzibę miało Biuro Odbudowy Stolicy (tzw. BOS) , którego zamierem było stworzenie w tej części Warszawy luksusowej enklawy dla zamożnych mieszkańców.


Ulica Francuska – restauracje, spacery – serce Saskiej Kępy


Agnieszka Osiecka, poetka i autorka tekstów, mieszkająca całe życie na Saskiej Kępie utwór Małgośka rozpoczęła od słów „To był maj, pachniała Saska Kępa”. Jej pomnik znajduje się przy ulicy Francuskiej, najsłynniejszej na Saskiej Kępie, choć niewiele osób wie że sama artystka mieszkała przy ulicy Dąbrowieckiej 25. Najczęściej z kolei można ją było spotkać w restauracji Sax przy ulicy Francuskiej 31. Obok kultowej naleśnikarni, która niedawno zmieniła się w hipsterski sklep spożywczy na styku ulic Francuskiej i Obrońców znajduje się pomnik poetki, która stała się już legendą Saskiej Kępy.

Ulica Francuska jest dziś symbolem Saskiej Kępy. Powstała w 1925 roku. Urzeka mieszkańców swoim swoistym klimatem. Zawsze tam znajdziecie dużo ludzi, do wielu restauracji trzeba wręcz czekać w kolejce. Prywatnie jestem tatą Antosi i mężem Olgi, często po pracy spacerujemy po głównej ulicy “na kępie” stąd piszę Wam teraz o moich prywatnych odczuciach. Idąc od skrzyżowania ulic Zwycięzców i Francuskiej co chwilę należy się zatrzymać. To soczek, to lody, to jakiś znajomy. Magia tej dzielnicy powoduje to, że co chwilę spotyka się kogoś znajomego. Po pewnym czasie człowiek ma wrażenie, że zna wszystkich i wszyscy znają jego. Poczucie lokalności wzrasta wtedy bardzo mocno.


Saska Kępa gdzie można dobrze zjeść?


Saska Kępa i restauracje to idealne połączenie. Wzdłuż całej ulicy Francuskiej znajdziecie tam przede kultowe restauracje, oraz kuchnie całego świata. Do najbardziej popularnych należą dziś: Dom Polski, Trattoria Ruccola, Restauracja Biała, Prosta Historia, Vegan Ramen Shoop, Pizzeria na Winklu, Irenka, Kebab Efes, F30 oraz inne. Pewnie każdy mieszkaniec saskiej ma swoje ulubione miejsca. Poza restauracjami są też kultowe sklepy spożywcze, takie jak Cedzak, czy Select. W tej części artykułu przedstawię Wam moje subiektywne odczucia na temat każdej z tych restauracji, aby być fair wobec ich właścicieli pozwólcie, że opiszę je alfabetycznie,

Dom Polski

Chodzę tam na tatara, oraz zapraszam klientów z zagranicy, którzy chcą posmakować polskiej kuchni. Wbrew pozorom nie jest wcale tak drogo. Jest za to wykwintnie, bardzo elegancko, można się przenieść w czasie do lat 30-stych zeszłego stulecia. Moja żona co roku na każde święta zamawia tutaj jedzenie, ponieważ restauracja oferuje taką usługę.

Irenka

Rodzinna cukiernia. Właściciele potrafią stworzyć świetny klimat, wielokrotnie byłem świadkiem jak tłumy ludzi nieznających się wcześniej stały przed wejściem i po prostu ze sobą rozmawiali. Czasami wpadamy tam z Olą i Antosią na kawkę, soczek pomarańczowy i jakieś słodkości.

F30 – tak zwane “parasolki”

Zazwyczaj jest to część naszego spacerowego rytuału. Jest mniej więcej w połowie naszej trasy, więc czasami siadamy tu na Proseco, a czasami na lemoniadę. Ta restauracja to głównie przekąski i dobre napoje, zazwyczaj jest dużo ludzi bo to świetny punkt lokalizacyjny, bardzo miła obsługa. Nazwa potoczna restauracji to “parasolki” , wzięła się od wystroju wnętrz. Zaraz obok znajdziemy budkę z lodami z Cukierni Saska. Niesamowite, według mnie najlepsze lody w dzielnicy, taki powrót do przeszłości.

Kebab Efes

Czy trzeba przedstawiać ten kebab? Chyba nie. Znają go wszyscy warszawiacy, nawet Ci nie mieszkający na Saskiej Kępie. Jeśli tam nie byliście, to na pewno o nim słyszeliście. Kolejki zawijają się na kilka metrów, a obsługa jest bardzo sprawna. Dziewczyny z naszego biura chodzą tam czasami na lunch, ale nie będę pisał które bo przecież wszystkie są na diecie.

Pizzeria na Winklu

Odkąd pamiętam ta restauracja była zawsze. Można się zmylić, ponieważ wejście jak i samo wnętrze nie kładzie na kolana. Smak pizzy to jednak co innego. Ostatnio rzadziej tam bywamy, ale był tak czas w naszym życiu że przyjeżdżaliśmy po tą pizzę specjalnie z Targówka, gdzie wtedy mieszkaliśmy.

Prosta Historia

Jeśli tu bywamy to obiady weekendowe ze znajomymi. Na saskiej mówi się że to najlepsze burgery w tej dzielnicy. Restauracja, która stała się marką i ma wielu wiernych klientów. Przykład jak można zrobić fajny lokalny biznes.

Restauracja Biała

Często zaczynam tutaj dzień od espresso. Zawsze na śniadaniach jest tu pełno ludzi, chyba najwięcej ze wszystkich restauracji na saskiej. Był taki okres w życiu naszej firmy, że co środy raz na dwa tygodnie zabieraliśmy tu nasz zespół na śniadanie w ramach team building. Później zmieniliśmy tą aktywność na wspólne treningi na siłowni. Super miejsce na szybkie spotkanie biznesowe, z czego często korzystam. Zamiennie na śniadania możecie sprawdzić Bułka przez Bibułkę. Bardzo lubię tam śniadania, szybko i smacznie.

Tratoria Ruccola

Moja córka uwielbia tutaj makaron z sosem pomidorowym, a ja spaghetti z krewetkami tygrysimi. Oboje uwielbiamy na deser ciastko czekoladowe z lodami, a ciepłe dni można tam wypić smaczną lemoniadę. Restauracja oferuje oczywiście więcej dobrych dań, ale my jak pewnie każda rodzina mamy swoje rytuały i tam właśnie jest jeden z nich. Restauracja nie serwuje śniadań, więc zazwyczaj zapełnia się w porze lunchu, a później wieczorową porą.

Vegan Ramen Shoop

Chodzimy tam z żoną w porze lunch na zupę kremową. Najlepsza w mieście. Kiedy zjadłem ją po raz pierwszy miałem wrażenie, że takich smaków nie miałem okazji nigdy poczuć. Wyśmienita. W Vegan Ramen na Saskiej Kępie zawsze są kolejki, zawsze. Nigdy też nie można zaparkować, ponieważ prowadząca do restauracji ulica Finlandzka jest od rana zajęta. Kiedyś napiszę artykuł na temat moich ulubionych miejsc na kulinarnej mapie stolicy i to napewno będzie jedno z miejsc jakie opiszę.


Prom kultury saska kępa – co to jest?


Pisząc artykuł na temat saskiej kępy nie można nie wspomnieć na temat domu kultury zwanego potocznie “promem” Czynny siedem dni w tygodni od rana do późnego wieczora nadaje według mnie kulturalny rytm życia dzielnicy. Około czterdziestu wydarzeń każdego miesiąca w podziale na kino, teatr i wystawy w dwóch galeriach. Do tego dochodzą jeszcze cykliczne imprezy takie jak: Cały ten jazz!, Rejsy po literaturze, Teatr Twojej Wyobraźni i Smyki na Kępie. Miejsce bardzo lubiane nie tylko przez saskokępowiczów, ale również przez ludzi ceniących wydarzenia kulturalne. Prom ma swoją siedzibę przy ulicy Brukselskiej, dosłownie pięć minut spacerem od głównej ulicy Francuskiej. Jeśli planujecie zakup nieruchomości w tej części miasta to koniecznie weźcie pod uwagę to miejsce.


Mieszkanie przy Parku Skaryszewskim – czy to ma sens?


Gdyby według mnie jakiś deweloper pokusił się o budowę takiej inwestycji mieszkaniowej to wyprzedałby wszystkie mieszkania bardzo szybko. Jestem tego pewien! Jest takie osiedle na praskiej mapie nieruchomości – nazywa się osiedlem sonata i jest zlokalizowane dokładnie przy parku. Od ulicy Grochowskiej wygląda niestety jak relikt przeszłości, bądź dowód na to, że kiedyś architektura miała inny wzorzec piękna. Osiedle składa się z trzech budynków z trzysta dwadzieścia sześcioma mieszkaniami i osiemnastoma lokalami użytkowymi. Od strony parku jest jednak magicznym miejscem. Wyobraźcie sobie widok na Jeziorko Kamionkowskie, które jest sercem Parku Skaryszewskiego. I do tego tego na Pradze! Bajka i nie trzeba kupować mieszkania na Mokotowie dla przykładu przy Parku Morskie Oko, lub Polach Mokotowskich.

Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego, ponieważ tak brzmi jego pełna nazwa, jest potocznie zwany Skaryszakiem lub Padereszczakiem. Jest to według mnie jeden z najpiękniejszych parków na terenie Warszawy. I nie piszę tego dlatego, że kocham prawą stronę Warszawy. W parku można pobiegać, wyjść na spacer z psem, wyprowadzić na spacerek dziecko, lub spędzić romantyczne chwile z ukochaną osobą. Sieć alejek, romantycznych zakątów, piękny starodrzew – można się w tym wszystkim zakochać. Z całą pewnością jest to to kolejny smaczek życia na Saskiej Kępie.


Gdzie szukać potencjału na rynku nieruchomości luksusowych na Saskiej Kępie?


Saska Kępa to nie tylko ulica Francuska. Nieruchomości premium można znaleźć w wielu innych miejscach. Co ciekawe, nie każda ulica traktowana jest równorzędnie. Jak w każdej szanującej się dzielnicy luksusowych nieruchomości tak i tutaj mamy kategoryzację. Najlepsze adresy na Saskiej Kępie znajdziecie na starej części, najbardziej pożądanej przez klientów rynku nieruchomości. Przy Katowickiej znajdują się domy z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Kilkanaście z nich zostało wpisanych do rejestru zabytków. Ulica Zakopiańska znana jest z wyjątkowych domów z dwoma ogródkami, a Poselska z dobrze zachowanych willi z początku XX wieku. Podobną zabudowę spotkamy przy ul. Obrońców, Królowej Aldony, Jana Styki czy Nobla. Dzisiaj takiego klimatu próżno szukać w innych zakątkach Warszawy.

Czy łatwo tu kupić mieszkanie lub dom? Niestety bardzo trudno, rynek jest hermetyczny, co powoduje że rzadko na rynku pojawiają się naprawdę ciekawe nieruchomości. Co więcej zakup domu wolno stojącego z ogródkiem 1000 mkw graniczy dziś z cudem. Takie rzeczy są możliwe do zakupu tylko przez prywatne kontakty zorientowanych tutaj agentów nieruchomości, oraz oferty off market. Co ciekawe w tej lokalizacji popyt przewyższa podaż. Mamy w biurze kilkunastu klientów gotowych do zakupu nieruchomości w tej okolicy za duże pieniądze, a nieruchomości premium jakie są dostępne na rynku nie spełniają niestety ich oczekiwań. Dlatego dla części z nich pracujemy off market. Innymi słowy mamy podpisaną umowę na wynalezienie spod ziemi mieszkań lub domów za bardzo wysokie dla nas prowizje. W końcu to rzecz niezwykle niestandardowa.


Apartamenty Saska Kepa


Saska Kępa zmieniła sięna przestrzeni lat, jednak zachowała swój urok z czasów międzywojennych. Wille krzyżują się z blokowiskami z czasów PRL-u i nowoczesnymi apartamentowcami.  W ostatnich latach pojawiło się kilka nowych inwestycji deweloperskich i jest to bardzo dobra wiadomość. Podnosi to prestiż całej okolicy, jak również wpływa pozytywnie na ceny lokalnych nieruchomości. Apartamenty na Saskiej Kępie powstają coraz śmielej, a deweloperzy przekonali się że jest to dobry rynek nieruchomości.

Wśród najnowszych inwestycji oferujących luksusowe nieruchomości są Alzacka 3, Angorska 13, Berezyńska 46, Czeska 19, Finlandzka 4, Londyńska 5, Saskalia, Zwycięzców 63. Moim marzeniem biznesowym jest to, aby w przyszłości moja agencja nieruchomości mogła obsługiwać każdą nową inwestycję deweloperską, jaka pojawi się na Saskiej Kępie. Wiem, że kiedyś to nastąpi. Na dziś zajmujemy się obrotem nieruchomości na rynku wtórnym. Warto jednak podkreślić, że rynek nowych apartamentów na saskiej kępie bardzo się rozwinął w ostatnich dwóch latach.


Saska Kępa mieszkania i sprzedaż – za ile sprzedamy mieszkanie?


Mieszkania na Saskiej Kępie należą do jednych z najdroższych w Warszawie, a mimo to nie brakuje na nie chętnych. W grudniu ubiegłego roku średnia cena za m² w stolicy wynosiła 9.210 zł. Na Saskiej Kępie w IV kwartale 2018 roku mediana ceny za m² mieszkań to 10.500 zł. Nieruchomości luksusowe na Saskiej Kępie wycenia się w zależności do ulicy na jakiej są położone, oraz standardu wykończenia. I tak rynek wtórny do remontu w dobrych lokalizacjach to dziś ceny nawet do 12.000 za mkw, mieszkania wykończone na wysokim standardzie dochodzą nawet 20.000 za mkw. Tyle samo, a czasem nawet więcej płaci się za inwestycje deweloperskie w nowych apartamentowcach.

Nieruchomosci premium na Saskiej Kępie zyskują na wartości z każdym rokiem. Warto jednak zaznaczyć, że inwestycje deweloperskie nie sprzedają się tak dobrze, jak te na rynku wtórnym. Wynika to tylko z faktu, że część z nich trzyma zaporową cenę. Jeśli rynek akceptuje dziś 20.000 za mkw za nowe mieszkania, to trudno będzie zaakceptować poziom 25.ooo lub nawet 30.000 za mkw. Takie ceny też się zdarzały. Mieszkanie Saska Kepa to niezwykle prestiżowe miejsce i na pewno wartość nieruchomości wzrośnie w czasie. Pytanie jednak, gdzie leży cena maksymalnej ceny wejścia? Dziś rynek to właśnie testuje.


Trendy na rynku nieruchomości na Saskiej Kępie


W zasadzie możemy mówić dziś o trzech trendach na rynku nieruchomości luksusowych na Saskiej Kępie. Pierwszym z nich jest zakup domu do remontu, lub miejsca gdzie taki dom można byłoby postawić. Tylko w ostatnim roku powstało kilka nowych ciekawych willi miejskich zlokalizowanych przy ulicy Jana Styki, Królowej Aldony, Zakopiańskiej, Poselskiej, oraz Czeskiej. Jest to bardzo zauważalny trend, który wpływa na prestiż całej okolicy jak i realnie podnosi ceny nieruchomości luksusowych na Saskiej Kępie.

Drugim trenem, jaki możemy zaobserwować jest zakup mieszkań do remontu. Najbardziej poszukiwanym metrażem jest dziś około 100 mkw z trzema sypialniami, co jest rzadkością w tej okolicy. W praktyce każde mieszkanie zlokalizowane w części Starej Saskiej Kępy nadające się do remontu będzie warte dziś uwagi. Dlaczego? Ponieważ takich mieszkań jest bardzo mało, a zainteresowanych klientów mnóstwo.

Osobiście uważam, że warto inwestować dziś w nieruchomości na Saskiej Kępie. Obserwuję ten rynek z perspektywy agenta nieruchomości, jak również osoby przebywającej tu każdego dnia. Widzę jak dzielnica się zmienia, nabiera charakteru rynku premium, a luksusowe nieruchomości powstają tu coraz częściej. Nie ma dziś w ofercie wielu ofert nieruchomosci premium na rynku wtórnym. Dlatego uważam, że taki trend powstanie za kilka najbliższych lat. Dziś jest ewidentnie czas na zakupy.


Co należy sprawdzić kupując mieszkania na Saskiej Kępie?


Mieszkanie na Saskiej Kępie to marzenie wielu osób. Większość z nich wybiera tą dzielnicę ze względu na klimatyczną niską zabudowę. Niewiele osób jednak wie, że w tej części Warszawy znajduje się bardzo dużo lokali komunalnych. Nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic przeciwko polityce miasta. Kiedy jednak płaci się 12.000 za mkw mieszkania chciałoby się pewnie mieć komfort posiadania części wspólnych na bardzo wysokim poziomie. Na Saskiej Kępie nie zawsze jest to jednak możliwe. Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze wspólnoty mieszkaniowe nie zawsze mogą porozumieć się z miastem w sprawie ewentualnych remontów. Po drugie, we wcześniejszych latach nie było potrzeby, ani chęci przeprowadzania inwestycji w kamienicach. Dopiero trend zakupów mieszkań na Saskiej Kępie spowodował, że nowe pokolenie wchodzące w ten rynek zaczęło się o to troszczyć. Z mojego doświadczenia wynika więc, że warto sprawdzić następujące wątki przed zakupem mieszkania:

 • ilość lokali komunalnych
 • czy zostały wymieniony piony kanalizacyjne i wodne w kamienicy
 • jaki jest fundusz remontowy we wspólnocie mieszkaniowej?
 • w jaki sposób miasto liczy głosy na zebraniu wspólnoty, czy liczy głos jako jeden, czy od każdego lokalu
 • czy wspólnota posiada kredyty, ewentualnie jakie?
 • kto zasiada w zarządzeni wspólnoty i jakie wspólnota ma plany rozwojowe?
 • czy budynek jest pod nadzorem konserwatora, co można, a czego nie można w nim zmieniać?
 • kto zarządza częściami wspólnymi?

O co warto zapytać kupując domy na Saskiej Kępie?


Z kolei kupując dom Saskiej Kępie warto sprawdzić jego historię budowlaną, o ile zdołała się gdziekolwiek zachować. Większość kamienic i domów została bowiem wybudowana przed I wojną światową. Możemy jednak znaleźć szeregowce budowane w latach 70-tych i wtedy warto zapytać o przebieg budowy. W każdym z wymienionych przypadków należy zapytać:

 • rok budowy, oraz przebieg procesu budowlanego (dziennik budowy, pozwolenie na użytkowanie)
 • czy sposób użytkowania nieruchomości był kiedykolwiek zmieniany? jaki jest obecnie?
 • czy ewentualna nadbudowa budynku była zgłoszona do wydziału architektury, oraz uzyskała pozwolenie na budowę i jej użytkowanie?
 • jakie plany ma konserwator zabytków wobec budynku
 • czy można wyciąć drzewa, jaka jest powierzchnia biologiczno-czynna, oraz stopień zabudowy

Wyzwania kredytowe przy zakupie nieruchomości na Saskiej Kępie


Mieszkania i domy na Saskiej Kępie są droższe, niż średnie mieszkanie w Warszawie. Dodatkowo mamy tu mało płynny rynek nieruchomości. To wszystko wpływa na to, że rzeczoznawcy majątkowi mają kłopot z przeprowadzeniem wyceny nieruchomości metodą porównawczą. To znowu wpływa na decyzje banków o obniżeniu wartości nieruchomości w procesie udzielenia kredytu hipotecznego. Dlatego kredyt hipoteczny z niskim wkładem własnym na poziomie 10% może być wyzwaniem w niektórych przypadkach zakupu nieruchomości na Saskiej Kępie. Piszę o tym bardzo swobodnie, ponieważ prowadzę dwie firmy. Ja pracuję jako managing director agencji nieruchomości, a moja żona prowadzi firmę pośrednictwa kredytowego Małycha Business Finance. Siedziba naszych firm znajduje się właśnie na Saskiej Kępie, stąd nasza wiedza o lokalnym rynku jest tak duża. Nasze biuro jest położone na Królowej Aldony.


Mieszkanie saska kępa – dlaczego warto tu kupić mieszkanie?


Dlaczego warto kupić nieruchomość na Saskiej Kępie? Poza ewidentnym aspektem świetnego życia jakie można tu wieść jest jeszcze aspekt finansowy. Nieruchomości tu położone zawsze będą dobrą inwestycją kapitału. Czy uważam, że Saska Kępa to najlepsze miejsce do życia w Warszawie? Myślę, że dziś jest to jedna z ciekawszych lokalizacji w Warszawie. Szczególnie w segmencie nieruchomości wyższych i premium. W przyszłości może to być również jedna z najdroższych dzielnic w Warszawie.

Saska Kępa kojarzy się z luksusem i wytwornością. Prestiż lokalizacji sprawia, że nieruchomości premium poszukują nie tylko mieszkańcy stolicy, lecz także przyjezdni z innych regionów naszego kraju, a nawet Europy. To jedyne takie miejsce w Warszawie, gdzie czas płynie wolniej, a dodatkowo czuć artystycznego ducha dawnej poezji. Gdybym miał opisać tą dzielnicę jednym zdaniem to Saska Kępa jest niczym międzynarodowa wystawa, sama w sobie stanowi też dzieło sztuki stworzone przez historię. I jak na dzieło sztuki przystało z roku na rok ta dzielnica staje się modniejsza i coraz bardziej luksusowa.


Jak się żyje na Saskiej Kępie?


Saska Kępa uwodzi swoim spokojem i nostalgicznym charakterem. To cicha oaza, którą od Krakowskiego Przedmieścia dzieli zaledwie 15 minut jazdy komunikacją miejską. Nie brakuje tutaj zielonych terenów, idealnych na rodzinny spacer, bieganie o poranku czy czytanie książki w niedzielne popołudnie. Liczne lokale usługowe, doskonała komunikacja z każdym regionem Warszawy oraz kameralny klimat ul. Francuskiej sprawiają, że mieszkania na Saskiej Kępie zaliczane są dzisiaj do nieruchomości premium, za które potencjalni nabywcy potrafią zapłacić wyższą niż gdziekolwiek indziej cenę.

Teraz napiszę Wam coś bardzo osobistego. Z racji wykonywanego zawodu agenta nieruchomości lubię i cenię wiele dzielnic w Warszawie. Szczególnie tych uważanych za klasyczny rynek premium. Saska Kępa jest jednak mojemu sercu najbliższa. Tutaj moje dziecko chodzi do przedszkola (ASD na Krynicznej – prywatne przedszkole artystyczne), a my od kilku lat mamy biuro agencji nieruchomości, oraz firmy pośrednictwa kredytowego. Prowadzę z moją żoną dwie firmy, ona jest szefem kredytów a ja nieruchomości. Moja żona zakochała się w tym miejscu, przekonała mnie do życia tutaj i dziś po kilku latach codziennego obcowania w tym klimacie wiem, że kiedyś znajdziemy tu naszą wymarzoną nieruchomość.

Uwielbiam Saską Kępę za jeszcze jeden aspekt. Ludzie tutaj są bardzo otwarci zarówno w aspekcie biznesowym, jak i towarzyskim. Przekonuję się o tym każdego dnia i jest to cecha jaka rzadko występuje w innych częściach Warszawy. Mówi się, że mieszkają tutaj artyści, ludzie myślący nieszablonowo, oraz świat biznesu. Coś w tym jest.


Jak znaleźć lub sprzedać mieszkanie na Saskiej Kępie?


Luksusowe nieruchomości na Saskiej Kępie pozostają w czołówce najlepiej sprzedających się mieszkań. Klimat tego miejsca, doskonała lokalizacja i różnorodność architektoniczna przyciąga najbardziej wymagających klientów. Ceny mieszkań jednak są tutaj wysokie, na co wpływają atuty tej dzielnicy. Podczas sprzedaży lub zakupu warto zaufać profesjonalistom i skorzystać z pomocy agencji nieruchomości, której pracownicy nie tylko mają doświadczenie w sprzedaży, ale przede wszystkim świetnie znają to miejsce oraz jego potencjał. Dlatego ten artykuł dedykuję wszystkim, którzy kochają to miejsce, ale też naszym obecnym i przyszłym klientom. Jeśli tylko czujecie w sercu to samo, co i ja, to zapraszam Was serdecznie do współpracy z moją agencją nieruchomości. Praca dla Was na Saskiej Kępie będzie dla mnie zaszczytem.


Przyjdź do nas, jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w sprzedaży nieruchomości!

Dawid Małycha – Dyrektor Sprzedaży Małycha Nieruchomości Premium / Członek Zarządu MBF & MNP Spółka Cywilna


Obserwuj nas na Facebook:  Małycha Nieruchomości Premium i Małycha Business Finance


Artykuły, które warto przeczytać  – napisane na blogu Małycha Nieruchomości Premium (agencja nieruchomości) i Małycha Business Finance (pośrednictwo kredytowe) 


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie


Małycha Nieruchomości Premium & Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów

inwestowanie w nieruchomościDawid i Olga Małycha to właściciele agencji nieruchomości operującej na rynku wyższym i Premium, oraz firmy pośrednictwa kredytowego.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później dodatkowo Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

Agencja nieruchomości MNP to nieruchomości segmentu wyższego, oraz Premium. Obsługujemy klientów z Polski, oraz całego świata. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości. Olga ze swoim zespołem w części MBF pomaga uzyskać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź ten adres Małycha Business Finance

Ocena

Zostaw proszę komentarzUmowa na wyłączność - Małycha Nieruchomości Premium

5 lat ago

[…] mieszkanie saska kępa – dlaczego saska kępa jest doskonałą lokalizacją do życia? […]

Jak sprzedać mieszkanie - Małycha Nieruchomości Premium

5 lat ago

[…] Mieszkanie saska kępa […]

Home Staging - kiedy warto stosować? - Małycha Nieruchomości Premium

5 lat ago

[…] mieszkanie saska kępa – dlaczego saska kępa jest doskonałą lokalizacją do życia? (MNP) […]

Jak wybrać agencję nieruchomości? - Małycha Nieruchomości Premium

5 lat ago

[…] mieszkanie saska kępa – dlaczego saska kępa jest doskonałą lokalizacją do życia? (MNP) […]

Umowa rezerwacyjna nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium

5 lat ago

[…] mieszkanie saska kępa – dlaczego saska kępa jest doskonałą lokalizacją do życia? (MNP) […]

Najważniejsze wartości w życiu mojej firmy - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] mieszkanie saska kępa – dlaczego saska kępa jest doskonałą lokalizacją do życia? (MNP) […]

Jak oszacować wartość nieruchomości? - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] mieszkanie saska kępa – dlaczego saska kępa jest doskonałą lokalizacją do życia? […]

Opis mieszkania do sprzedaży - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] mieszkanie saska kępa – dlaczego saska kępa jest doskonałą lokalizacją do życia? […]

Jak zrobić zdjęcia mieszkania na sprzedaż? - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] mieszkanie saska kępa – dlaczego saska kępa jest doskonałą lokalizacją do życia? […]

9 sposobów - jak nie stracić na najmie krótkoterminowym w czasie koronawirusa? - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] mieszkanie saska kępa – dlaczego saska kępa jest doskonałą lokalizacją do życia? […]

Top 5 inwestycji deweloperskich na Saskiej Kępie - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] się dowiedzieć więcej o zaletach mieszkania w tej dzielnicy, zajrzyj proszę do  artykułu: mieszkanie saska kępa. Od lat zachwyca mnie klimat tej dzielnicy, jej urok, zatopionej w zieleni oazy, miejsca  […]

Talenty Gallupa - czyli jak buduję mój zespół? - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] mieszkanie saska kępa – dlaczego saska kępa jest doskonałą lokalizacją do życia? […]

Park Skaryszewski - Małycha Nieruchomości Premium

3 lata ago

[…] na próbie zorganizowania tego wydarzenia zyskał nie tylko idea samego Parku, ale przede wszystkim Saska Kępa. Podsumowując, warto zapamiętać, że to właśnie wtedy dostrzeżono tę dzielnicę, która w […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2021 Małycha Nieruchomości Premium