Mieszkanie saska kępa

Mieszkanie saska kępa to hasło jakie każdego miesiąca w wyszukiwarce google wpisuje prawie sześćset osób. Dlaczego to miejsce na warszawskiem mapie nieruchomości jest tak popularne? Nazywam się Dawid Małycha, agencja nieruchomości, którą prowadzę ma swoją swoją siedzibę na Saskiej Kępie. Uwielbiam to miejsce i postanowiłem napisać o nim artykuł. Ostatnim razem pisałem o filozofii pracy naszej agencji nieruchomości we wpisie nieruchomości premium. Dziś zapraszam Was do świata nieruchomości położonych na Saskiej Kępie.

Muszę Wam powiedzieć, że każdego dnia obserwuję jak z przyjemnością spędzają tutaj czas warszawiacy, oraz do kameralnych knajpek zaglądają turyści. W mieście, w którym czas biegnie nieubłaganie, znajduje się enklawa pełna spokoju, skrywająca przed zmieniającym się światem rozległe zielone tereny. Przemierzając ulice Saskiej Kępy, możemy odnieść wrażenie, że czas się w tym miejscu zatrzymał, upamiętniając I wojnę światową, traktat wersalski i bliższy nam PRL. Nie brakuje tutaj willi łączących konserwatyzm z awangardą, modernistycznych budowli, osiedli zamkniętych w wielkiej płycie, a także nowoczesnej architektury. To miejsce jest po prostu magiczne.

Saska Kępa – dzielnica nieruchomości luksusowych 

Dzięki swojej unikalności Saska Kępa od długich lat plasuje się w czołówce najbardziej pożądanych lokalizacji nie tylko na rynku luksusowych nieruchomości. Powiem więcej, Saska Kępa dopiero rozkwitnie. Dziś bowiem następuje tutaj wymiana pokoleń i jesteśmy świadkami powstawania prawdziwych willi miejskich. W perspektywie najbliższych pięciu może dziesięciu lat wartość sprzedawanych domów osiągnie poziom dziesięciu milionów złotych i nie będzie to nikogo dziwić. Ten rynek ma ogromy potencjał. Tymczasem zapraszam Was do nieruchomości położonych na magicznej Saskiej Kępie. Po przeczytaniu tego wpisu będzie Wam łatwiej zrozumieć, dlaczego ta dzielnica uważana jest za tak wyjątkową. W dzisiejszym artykule dowiecie się min.:

 • jaka jest geneza powstania dzielnicy?
 • jakie nieruchomości warto dziś kupować na saskiej?
 • które adresy na Saskiej Kępie uważane są za najlepsze?
 • dlaczego ulica Francuska jest magicznym miejscem w stolicy?
 • na co warto zwrócić uwagę kupując mieszkanie na Saskiej Kępie?
 • w co warto inwestować na rynku nieruchomości na Saskiej Kępie?
 • jaki kredyt hipoteczny wybrać finansując luksusowe nieruchomości?

Geneza powstania dzielnicy

Na początek artykułu kilka słów na temat genezy powstania tej dzielnicy. Nie każdy bowiem wie, że na początku Saska Kępa była wyspą na Wiśle. W pierwszej połowie XVII wieku osiedlili się tu pierwsi Olędrzy, a w XVIII wieku ta część Warszawy stała się własnością królów z dynastii saskiej. Przez długi czas służyła warszawiakom jako miejsce do wypoczynku, jednak ze względu na częste wylewy Wisły brakowało regularnej zabudowy. Wraz z początkiem XX wieku zbudowano tutaj Most Poniatowskiego, a także powstał Wał Miedzeszyński, a tym samym Saska Kępa została włączona do Warszawy. To był dla niej przełomowy moment, gdyż właśnie wtedy rozpoczął się jej gwałtowny rozwój, którego efekty możemy podziwiać do dzisiaj.

Potrzebujesz wsparcia w sprzedaży lub znalezieniu nieruchomości? Skontaktuj się z ekspertem Małycha Nieruchomości Premium

W czasach przedwojennych nieruchomości premium na Saskiej Kępie powstawały z myślą o bardziej zamożnej grupie społeczeństwa. Dzielnica willowa była symbolem modernizmu, reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej. Modernistyczna zabudowa charakteryzuje się prostotą, a ornamentalne zdobienia, tak charakterystyczne dla tamtych czasów, zdominowała funkcjonalność. Saska Kępa przetrwała czas wojny, została oszczędzona przez wrogie wojska, dzięki czemu możemy podziwiać architekturę z niepamiętnych nam czasów. Zaraz po zakończeniu II wojny światowej przy ulicy Katowickiej swoją siedzibę miało Biuro Odbudowy Stolicy (tzw. BOS) , którego zamierem było stworzenie w tej części Warszawy luksusowej enklawy dla zamożnych mieszkańców.

Ulica Francuska – serce Saskiej Kępy

Agnieszka Osiecka tekst utworu Małgośka rozpoczęła od słów „To był maj, pachniała Saska Kępa”. Mieszkała przy ulicy Francuskiej, najsłynniejszej na Saskiej Kępie. Nie sposób pisać o tej dzielnicy nie wspominając tej jednej z najbardziej znanych ulic w Warszawie. Obok kultowej naleśnikarni, która niedawno zmieniła się w hipsterski sklep spożywczy na styku ulic Francuskiej i Obrońców znajduje się pomnik Agnieszki Osieckiej, która stała się już legendą Saskiej Kępy.

Ulica Francuska jest dziś symbolem Saskiej Kępy. Powstała w 1925 roku. Reprezentuje ona klimat całej dzielnicy. Znajdziecie tam przede wszystkim kultowe restauracje, oraz kuchnie całego świata. Do najbardziej popularnych należą dziś: Dom Polski, Trattoria Ruccola, Restauracja Biała, Prosta Historia, Restauracja Ukraińskie Smaki, Vegan Ramen Shoop, Pizzeria na Winklu, Kebab Efes, oraz inne. Pewnie każdy mieszkaniec saskiej ma swoje ulubione miejsca. Poza restauracjami są też kultowe sklepy spożywcze, takie jak Cedzak, czy Select.

Gdzie szukać potencjału na rynku nieruchomości luksusowych na Saskiej Kępie?

Saska Kępa to nie tylko ulica Francuska. Nieruchomości premium można znaleźć w wielu innych miejscach. Co ciekawe, nie każda ulica traktowana jest równorzędnie. Jak w każdej szanującej się dzielnicy luksusowych nieruchomości tak i tutaj mamy kategoryzację. Najlepsze adresy na Saskiej Kępie znajdziecie na starej części, najbardziej pożądanej przez klientów rynku nieruchomości. Przy Katowickiej znajdują się domy z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Kilkanaście z nich zostało wpisanych do rejestru zabytków. Ulica Zakopiańska znana jest z wyjątkowych domów z dwoma ogródkami, a Poselska z dobrze zachowanych willi z początku XX wieku. Podobną zabudowę spotkamy przy ul. Obrońców, Królowej Aldony, Jana Styki czy Nobla. Dzisiaj takiego klimatu próżno szukać w innych zakątkach Warszawy.

Potrzebujesz wsparcia w sprzedaży lub znalezieniu nieruchomości? Skontaktuj się z ekspertem Małycha Nieruchomości Premium

Czy łatwo tu kupić mieszkanie lub dom? Niestety bardzo trudno, rynek jest hermetyczny, co powoduje że rzadko na rynku pojawiają się naprawdę ciekawe nieruchomości. Co więcej zakup domu wolno stojącego z ogródkiem 1000 mkw graniczy dziś z cudem. Takie rzeczy są możliwe do zakupu tylko przez prywatne kontakty zorientowanych tutaj agentów nieruchomości, oraz oferty off market. Co ciekawe w tej lokalizacji popyt przewyższa podaż. Mamy w biurze kilkunastu klientów gotowych do zakupu nieruchomości w tej okolicy za duże pieniądze, a nieruchomości premium jakie są dostępne na rynku nie spełniają niestety ich oczekiwań. Dlatego dla części z nich pracujemy off market. Innymi słowy mamy podpisaną umowę na wynalezienie spod ziemi mieszkań lub domów za bardzo wysokie dla nas prowizje. W końcu to rzecz niezwykle niestandardowa.

Nowe mieszkania na Saskiej Kępie

Saska Kępa zmieniła sięna przestrzeni lat, jednak zachowała swój urok z czasów międzywojennych. Wille krzyżują się z blokowiskami z czasów PRL-u i nowoczesnymi apartamentowcami.  W ostatnich latach pojawiło się kilka nowych inwestycji deweloperskich i jest to bardzo dobra wiadomość. Podnosi to prestiż całej okolicy, jak również wpływa pozytywnie na ceny lokalnych nieruchomości.

Wśród najnowszych inwestycji oferujących luksusowe nieruchomości są Alzacka 3, Berezyńska 46, Czeska 19, Finlandzka 4, Londyńska 5, Saskalia. Moim marzeniem biznesowym jest, aby w przyszłości moja agencja nieruchomości mogła obsługiwać każdą nową inwestycję deweloperską, jaka pojawi się na Saskiej Kępie. Wiem, że kiedyś to nastąpi. Na dziś zajmujemy się obrotem nieruchomości na rynku wtórnym, jedno z mieszkań z wymienionych tutaj inwestycji możecie wynająć za naszym pośrednictwem. Jest to prawdopodobnie najpiękniejszy apartament na Saskiej Kępie do wynajęcia w tym momencie. Link do tej oferty znajdziecie TUTAJ 

Za ile sprzedamy mieszkanie na Saskiej Kępie?

Mieszkania na Saskiej Kępie należą do jednych z najdroższych w Warszawie, a mimo to nie brakuje na nie chętnych. W grudniu ubiegłego roku średnia cena za m² w stolicy wynosiła 9.210 zł. Na Saskiej Kępie w IV kwartale 2018 roku mediana ceny za m² mieszkań to 10.500 zł. Nieruchomości luksusowe na Saskiej Kępie wycenia się w zależności do ulicy na jakiej są położone, oraz standardu wykończenia. I tak rynek wtórny do remontu w dobrych lokalizacjach to dziś ceny nawet do 12.000 za mkw, mieszkania wykończone na wysokim standardzie dochodzą nawet 20.000 za mkw. Tyle samo, a czasem nawet więcej płaci się za inwestycje deweloperskie w nowych apartamentowcach. Nieruchomosci premium na Saskiej Kępie zyskują na wartości z każdym rokiem.

Trendy na rynku nieruchomości na Saskiej Kępie

W zasadzie możemy mówić dziś o dwóch trendach na rynku nieruchomości luksusowych na Saskiej Kępie. Pierwszym z nich jest zakup domu do remontu, lub miejsca gdzie taki dom można byłoby postawić. Tylko w ostatnim roku powstało kilka nowych ciekawych willi miejskich zlokalizowanych przy ulicy Jana Styki, Królowej Aldony, Zakopiańskiej, Poselskiej, oraz Czeskiej. Jest to bardzo zauważalny trend, który wpływa na prestiż całej okolicy jak i realnie podnosi ceny nieruchomości luksusowych na Saskiej Kępie.

Drugim trenem, jaki możemy zaobserwować jest zakup mieszkań do remontu. Najbardziej poszukiwanym metrażem jest dziś około 100 mkw z trzema sypialniami, co jest rzadkością w tej okolicy. W praktyce każde mieszkanie zlokalizowane w części Starej Saskiej Kępy nadające się do remontu będzie warte dziś uwagi. Dlaczego? Ponieważ takich mieszkań jest bardzo mało, a zainteresowanych klientów mnóstwo.

Osobiście uważam, że warto inwestować dziś w nieruchomości na Saskiej Kępie. Obserwuję ten rynek z perspektywy agenta nieruchomości, jak również osoby przebywającej tu każdego dnia. Widzę jak dzielnica się zmienia, nabiera charakteru rynku premium, a luksusowe nieruchomości powstają tu coraz częściej. Nie ma dziś w ofercie wielu ofert nieruchomosci premium na rynku wtórnym. Dlatego uważam, że taki trend powstanie za kilka najbliższych lat. Dziś jest ewidentnie czas na zakupy.

Co należy sprawdzić kupując mieszkania na Saskiej Kępie?

Mieszkanie na Saskiej Kępie to marzenie wielu osób. Większość z nich wybiera tą dzielnicę ze względu na klimatyczną niską zabudowę. Niewiele osób jednak wie, że w tej części Warszawy znajduje się bardzo dużo lokali komunalnych. Nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic przeciwko polityce miasta. Kiedy jednak płaci się 12.000 za mkw mieszkania chciałoby się pewnie mieć komfort posiadania części wspólnych na bardzo wysokim poziomie. Na Saskiej Kępie nie zawsze jest to jednak możliwe. Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze wspólnoty mieszkaniowe nie zawsze mogą porozumieć się z miastem w sprawie ewentualnych remontów. Po drugie, we wcześniejszych latach nie było potrzeby, ani chęci przeprowadzania inwestycji w kamienicach. Dopiero trend zakupów mieszkań na Saskiej Kępie spowodował, że nowe pokolenie wchodzące w ten rynek zaczęło się o to troszczyć. Z mojego doświadczenia wynika więc, że warto sprawdzić następujące wątki przed zakupem mieszkania:

 • ilość lokali komunalnych
 • czy zostały wymieniony piony kanalizacyjne i wodne w kamienicy
 • jaki jest fundusz remontowy we wspólnocie mieszkaniowej?
 • w jaki sposób miasto liczy głosy na zebraniu wspólnoty, czy liczy głos jako jeden, czy od każdego lokalu
 • czy wspólnota posiada kredyty, ewentualnie jakie?
 • kto zasiada w zarządzeni wspólnoty i jakie wspólnota ma plany rozwojowe?
 • czy budynek jest pod nadzorem konserwatora, co można, a czego nie można w nim zmieniać?
 • kto zarządza częściami wspólnymi?

O co warto zapytać kupując domy na Saskiej Kępie?

Z kolei kupując dom Saskiej Kępie warto sprawdzić jego historię budowlaną, o ile zdołała się gdziekolwiek zachować. Większość kamienic i domów została bowiem wybudowana przed I wojną światową. Możemy jednak znaleźć szeregowce budowane w latach 70-tych i wtedy warto zapytać o przebieg budowy. W każdym z wymienionych przypadków należy zapytać:

 • rok budowy, oraz przebieg procesu budowlanego (dziennik budowy, pozwolenie na użytkowanie)
 • czy sposób użytkowania nieruchomości był kiedykolwiek zmieniany? jaki jest obecnie?
 • czy ewentualna nadbudowa budynku była zgłoszona do wydziału architektury, oraz uzyskała pozwolenie na budowę i jej użytkowanie?
 • jakie plany ma konserwator zabytków wobec budynku
 • czy można wyciąć drzewa, jaka jest powierzchnia biologiczno-czynna, oraz stopień zabudowy

Wyzwania kredytowe przy zakupie nieruchomości na Saskiej Kępie

Mieszkania i domy na Saskiej Kępie są droższe, niż średnie mieszkanie w Warszawie. Dodatkowo mamy tu mało płynny rynek nieruchomości. To wszystko wpływa na to, że rzeczoznawcy majątkowi mają kłopot z przeprowadzeniem wyceny nieruchomości metodą porównawczą. To znowu wpływa na decyzje banków o obniżeniu wartości nieruchomości w procesie udzielenia kredytu hipotecznego. Dlatego kredyt hipoteczny z niskim wkładem własnym na poziomie 10% może być wyzwaniem w niektórych przypadkach zakupu nieruchomości na Saskiej Kępie. Piszę o tym bardzo swobodnie, ponieważ prowadzę dwie firmy. Ja pracuję jako managing director agencji nieruchomości, a moja żona prowadzi firmę pośrednictwa kredytowego Małycha Business Finance. Siedziba naszych firm znajduje się właśnie na Saskiej Kępie, stąd nasza wiedza o lokalnym rynku jest tak duża. Nasze biuro jest położone na Królowej Aldony.

Mieszkanie saska kępa – dlaczego warto tu kupić mieszkanie?

Dlaczego warto kupić nieruchomość na Saskiej Kępie? Poza ewidentnym aspektem świetnego życia jakie można tu wieść jest jeszcze aspekt finansowy. Nieruchomości tu położone zawsze będą dobrą inwestycją kapitału. Czy uważam, że Saska Kępa to najlepsze miejsce do życia w Warszawie? Myślę, że dziś jest to jedna z ciekawszych lokalizacji w Warszawie. Szczególnie w segmencie nieruchomości wyższych i premium. W przyszłości może to być również jedna z najdroższych dzielnic w Warszawie.

Saska Kępa kojarzy się z luksusem i wytwornością. Prestiż lokalizacji sprawia, że nieruchomości premium poszukują nie tylko mieszkańcy stolicy, lecz także przyjezdni z innych regionów naszego kraju, a nawet Europy. To jedyne takie miejsce w Warszawie, gdzie czas płynie wolniej, a dodatkowo czuć artystycznego ducha dawnej poezji. Gdybym miał opisać tą dzielnicę jednym zdaniem to Saska Kępa jest niczym międzynarodowa wystawa, sama w sobie stanowi też dzieło sztuki stworzone przez historię. I jak na dzieło sztuki przystało z roku na rok ta dzielnica staje się modniejsza i coraz bardziej luksusowa.

Potrzebujesz wsparcia w sprzedaży lub znalezieniu nieruchomości? Skontaktuj się z ekspertem Małycha Nieruchomości Premium

Jak się żyje na Saskiej Kępie?

Saska Kępa uwodzi swoim spokojem i nostalgicznym charakterem. To cicha oaza, którą od Krakowskiego Przedmieścia dzieli zaledwie 15 minut jazdy komunikacją miejską. Nie brakuje tutaj zielonych terenów, idealnych na rodzinny spacer, bieganie o poranku czy czytanie książki w niedzielne popołudnie. Liczne lokale usługowe, doskonała komunikacja z każdym regionem Warszawy oraz kameralny klimat ul. Francuskiej sprawiają, że mieszkania na Saskiej Kępie zaliczane są dzisiaj do nieruchomości premium, za które potencjalni nabywcy potrafią zapłacić wyższą niż gdziekolwiek indziej cenę.

Teraz napiszę Wam coś bardzo osobistego. Z racji wykonywanego zawodu agenta nieruchomości lubię i cenię wiele dzielnic w Warszawie. Szczególnie tych uważanych za klasyczny rynek premium. Saska Kępa jest jednak mojemu sercu najbliższa. Tutaj moje dziecko chodzi do przedszkola (ASD na Krynicznej – prywatne przedszkole artystyczne), a my od kilku lat mamy biuro agencji nieruchomości, oraz firmy pośrednictwa kredytowego. Prowadzę z moją żoną dwie firmy, ona jest szefem kredytów a ja nieruchomości. Moja żona zakochała się w tym miejscu, przekonała mnie do życia tutaj i dziś po kilku latach codziennego obcowania w tym klimacie wiem, że kiedyś znajdziemy tu naszą wymarzoną nieruchomość.

Uwielbiam Saską Kępę za jeszcze jeden aspekt. Ludzie tutaj są bardzo otwarci zarówno w aspekcie biznesowym, jak i towarzyskim. Przekonuję się o tym każdego dnia i jest to cecha jaka rzadko występuje w innych częściach Warszawy. Mówi się, że mieszkają tutaj artyści, ludzie myślący nieszablonowo, oraz świat biznesu. Coś w tym jest.

Jak znaleźć lub sprzedać mieszkanie na Saskiej Kępie?

Luksusowe nieruchomości na Saskiej Kępie pozostają w czołówce najlepiej sprzedających się mieszkań. Klimat tego miejsca, doskonała lokalizacja i różnorodność architektoniczna przyciąga najbardziej wymagających klientów. Ceny mieszkań jednak są tutaj wysokie, na co wpływają atuty tej dzielnicy. Podczas sprzedaży lub zakupu warto zaufać profesjonalistom i skorzystać z pomocy agencji nieruchomości, której pracownicy nie tylko mają doświadczenie w sprzedaży, ale przede wszystkim świetnie znają to miejsce oraz jego potencjał. Dlatego ten artykuł dedykuję wszystkim, którzy kochają to miejsce, ale też naszym obecnym i przyszłym klientom. Jeśli tylko czujecie w sercu to samo, co i ja, to zapraszam Was serdecznie do współpracy z moją agencją nieruchomości. Praca dla Was na Saskiej Kępie będzie dla mnie zaszczytem.

Pięknego życia na Saskiej Kepie,

Dawid


Obserwuj nas na Facebook:  Małycha Nieruchomości Premium i Małycha Business Finance


Artykuły, które warto przeczytać  – napisane na blogu Małycha Nieruchomości Premium (agencja nieruchomości) i Małycha Business Finance (pośrednictwo kredytowe) 

jak sprzedać mieszkanie – w jaki sposób przygotować się do sprzedaży nieruchomości (MNP)

inwestowanie w nieruchomości – strategie inwestowania w nieruchomości na rynku Premium (MNP)

marketing nieruchomości – w jaki sposób reklamować skutecznie nieruchomości (MNP)

kredyt premium – co oznacza kredyt na zakup nieruchomości luksusowych (MBF)


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie

Małycha Nieruchomości Premium – strona naszej firmy pośrednictwa nieruchomości (Premium i Inwestycyjne)

Inwestowanie w nieruchomości – strona naszej agencji nieruchomości poświęcona inwestowaniu

Małycha Business Finance – strona naszej firmy pośrednictwa kredytowego


Dawid Małycha – Nieruchomości rynku Premium, oraz Nieruchomości Inwestycyjne

inwestowanie w nieruchomościDawid i Olga Małycha to właściciele agencji nieruchomości operującej na rynku Premium i mieszkań inwestycyjnych, oraz  firmy pośrednictwa kredytowego.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. wraz z żoną Olgą zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później dodatkowo Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

Agencja nieruchomości MNP to nieruchomości inwestycyjne, mieszkaniowe oraz rynek Premium. Obsługujemy klientów z Polski, oraz całego świata. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości rynku Premium.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź ten adres Małycha Business Finance

Zostaw proszę komentarzTreści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

mbf_sl_m_gr
kign
kmn
mls

Potrzebujesz eksperta od nieruchomości? Napisz do Nas!

dawid-malycha-kontakt

Małycha Nieruchomości Premium

Luksusowe Nieruchomości

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2018 Małycha Nieruchomości Premium