Jak wybrać agencję nieruchomości?

Jak wybrać agencję nieruchomości to artykuł przedstawiający spis porad pozwalających wybrać agencję nieruchomości. Nasza agencja znana jest jako MNP Super Team. Chcemy się dziś podzielić wiedzą na temat tego, na co warto zwrócić uwagę kiedy decydujecie się na współpracę z agencją. Postaramy się być obiektywni i pokazać wszystkie czynniki, jakie wpływają, bądź powinny wpłynąć na ostateczną decyzję klienta. Jeśli jesteś na naszej stronie po raz pierwszy to koniecznie sprawdź nasze wcześniejsze artykuły, ostatnim razem napisaliśmy artykuł: jak sprzedać mieszkanie? Czytając z kolei dzisiejszy artykuł dowiesz się min.:

 • Na co zwrócić uwagę wybierając agenta nieruchomości?
 • Czy doświadczenie agenta ma znaczenie?
 • Jak bardzo pomaga marka agencji?
 • Wynagrodzenie agencji nieruchomości,
 • Jakie usługi dodatkowe powinna zaproponować agencja?
 • Prowizja pośrednika,
 • Jak wybrać biuro nieruchomości w Warszawie?

Na co uważać wybierając biuro nieruchomości?


Wybierając agenta nieruchomości wybieracie to, w jaki sposób będzie wyglądała Wasza sprzedaż nieruchomości. Choć ważne jest to, czy agencja pracuje według określonej strategii marketingowej, czy po prostu czeka na cud boski i klienta pukającego do drzwi. Według naszej opinii wybór pośrednika będzie dla Was ważniejszy, niż sama agencja. Na koniec dnia prezentacje nieruchomości będzie prowadził jeden człowiek, nie sztab innych osób. Uważamy również, że dobry agent nieruchomości może być opisany poprzez wiele różnych cech i kompetencji. Przez co wybór najlepszego nie jest taki prosty. Jest jednak jeden wspólny mianownik. Agent musi być profesjonalistą w każdym aspekcie. Jest to kluczowy faktor przy wyborze takiej osoby. Decydując się na współpracę z agencją w praktyce musicie wybrać precyzyjnie jednego agenta nieruchomości spośród wielu różnych osób. Wybierzcie profesjonalistę.


Na co zwrócić uwagę wybierając agenta nieruchomości?


Jeśli agent wchodząc do mieszkania zaczyna swoją pracę od wyjęcia telefonu, żeby zrobić zdjęcia to właściwie możecie od razu z niego zrezygnować. Nasi agenci nie wykonują zdjęć nieruchomości, nie przeprowadzamy home stagingu, nie organizujemy kredytu hipotecznego. Nikt z naszych agentów tego nie robi. Znamy się tym wszystkim, ale korzystamy z innych osób, które tak jak my zajmują się jedną rzeczą, a dobrze. Mamy nasz dział Media, dział Kredytu Hipotecznego i tam specjalistów od takich spraw. Posiadamy też własne biuro fotograficzne, dzięki czemu nasze sesje znane są na rynku jako sesje katalogowe, możesz się poczuć jak właściciel nieruchomości oddający mieszkanie do gazety wnętrzarskiej.

Pierwsze spotkanie zaczynamy od tego, że się przedstawiamy i opowiadamy o filozofii pracy naszej agencji nieruchomości. Pokazujemy na przykładach naszą pracę i pokazujemy nasz pomysł na sprzedaż mieszkania lub domu klienta. Dzięki temu zyskujemy relację z klientem na pozycji równy z równym pokazując, że jesteśmy profesjonalną agencją nieruchomości. Jak bym więc scharakteryzował profesjonalizm agenta? W kilku najważniejszych punktach wyglądałoby to następująco:

 1. strój biznesowy, czyli jak wyglądasz taki jesteś, stara prawda,
 2. umiejętność logicznego przedstawiania siebie i agencji,
 3. sposób komunikacji, odpowiedni dobór argumentów,
 4. posiadanie pomysłu na sprzedaż nieruchomości klienta,
 5. przedstawienie materiałów wsparcia sprzedaży dla danej nieruchomości.

Czy doświadczenie agenta ma znaczenie?


Każdy ma jakąś super moc, my sprzedajemy nieruchomości, dlatego nazywamy nasz zespół Super Team. Zajmujemy się tym każdego dnia, możemy pochwalić się przed potencjalnym klientem transakcjami dla przykładu za ostatni rok z okolicy, bądź danego segmentu nieruchomości. Dlatego uważamy, że doświadczenie agenta nieruchomości ma bardzo duże znaczenie. I teraz ważne jest to, abyście wybrali mądrze. Nie każdy agent z dwudziestoletniem doświadczeniem w pracy będzie z definicji lepszy od tego, kto w tej branży pracuje znacznie krócej.

Doświadczenie pomaga przy wycenie nieruchomości. Ilość przeprowadzonych w życiu transakcji przekłada się z kolei na czucie rynku, wyczucie klientów, umiejętności negocjacji, itd. Jak od każdej reguły, także i tutaj są wyjątki. Niedoświadczony agent może być czasami lepszym rozwiązaniem, niż ten stary wyjadacz. Dlaczego? Bo po prostu ma to coś. Jeśli widzisz przed sobą człowieka, któremu ufasz, to z wielką dozą prawdopodobieństwa możesz założyć że potencjalny klient również mu uwierzy. Na co spojrzeć szczególnie uważnie oceniając doświadczenie agenta nieruchomości?

 1. jak długo pracuje w tej branży?
 2. czy może pochwalić się rekomendacjami swojej pracy?
 3. ile nieruchomości sprzedał w ostatnim roku, jaki to był wolumen sprzedaży?
 4. w jaki sposób określa cenę Twojego mieszkania lub domu – z jakich narzędzi korzysta?
 5. czy potrafi zaproponować niestandardowe rozwiązania?
 6. jak bardzo jesteś w stanie mu zaufać?

Prowizja pośrednika nieruchomości 


Dlaczego niska prowizja biura nieruchomości nie będzie wyznacznikiem Twojego sukcesu? Pozwólcie, że odpowiem pytaniem. Czy znacie kogoś, kto chce zarabiać najniższą stawkę w branży za swoją pracę? No właśnie. Wybierając agenta, który się godzi na niskie wynagrodzenie masz do czynienia z kimś kto właśnie zaczął pracę, lub z kimś kto jest zdesperowany, bądź z kimś kto nigdy nie dotknął dużych pieniędzy. Żadna z takich osób nie poradzi sobie emocjonalnie w momencie negocjacji ceny Twojej nieruchomości. Czyli płacąc mało finalnie możesz stracić dużo, oddając się ręce kogoś, kto zamiast myśleć o Twoim majątku będzie liczył swoje wynagrodzenie.

Czy masz więc wybrać kogoś kto będzie oczekiwał najwyższego wynagrodzenia za swoją pracę? Nie, nie to chcę powiedzieć. Wybierz najlepszego spośród tych, z którymi się spotkasz. Następnie zapłać za to dobrą stawkę. Nie oczekuj, że najlepszy będzie pracował na najniższym wynagrodzeniu. Jak więc wybrać agencję w tej kwestii? Jeśli masz zapłacić godne pieniądze masz prawo oczekiwać dużych nakładów na marketing nieruchomości. Sprawdź co oferuje w tym temacie nasza agencja w podlinkowanym wpisie. W kilku punktach ważne jest:

 1. Jak wygląda sesja nieruchomości?
 2. Czy agencja stosuje home-staging?
 3. Kiedy organizowane są dni otwarte nieruchomości?
 4. Czy agencja współpracuje z innymi firmami w formule MLS i SWO?
 5. Jakie doświadczenie posiada agencja w social media?
 6. Na jakich portalach będzie promowana Twoja oferta, jak często będzie podbijana?

Umowa z biurem nieruchomości – na jaki okres podpisać?


Standardowo umowa powinna być zawarta na okres dwunastu miesięcy. My podpisujemy umowy na okres maksymlanie sześciu miesięcy. Tego minimalnego okresu potrzebujemy z powodów systemowych, ponieważ system wymiany oferty pomiędzy agencjami (MLS) wymaga takiej formuły umowy pośrednictwa. Prawda jest jednak taka, że większość nieruchomości sprzedajemy w okresie jednego – trzech miesięcy. Kiedy decydujesz się na podpisanie umowy z agencją zadaj kilka poniższych pytań:

 1. w jakim okresie czasu agencja przewiduje sprzedaż nieruchomości?
 2. dlaczego tak uważa?
 3. czy może przedstawić podobne mieszkania lub domy jakie sprzedawała wcześniej?
 4. jak będzie wyglądał krok po kroku system przygotowania oferty do sprzedaży, a następnie jej marketing?

Jak szybko sprzedać mieszkanie – prezentacja nieruchomości kluczowym elementem


W naszej opini niezwykle ważnym elementem jest prezentacja samej nieruchomości. Od tego, czy agent potrafi w umiejętny sposób przedstawić Twój dom zależy też cena jaką otrzymasz na akcie notarialnym. Warto więc wybrać takiego agenta nieruchomości, który komunikuje się dosyć swobodnie. Nie jest to jednak jeszcze warunek ostateczny. Taka osoba powinna czuć się swobodnie w kontaktach z nowo poznanymi osobami. I tu jest rzecz najtrudniejsza. Jest to tak miękka kompetencja, że sprawdzenie jej podczas pierwszej rozmowy (niejako rekrutacyjnej) wydaje się niemożliwe. Jak więc sobie z tym poradzić? Gdybyśmy byli na Waszym miejscu, a wcześniejsze rozmowy nadal nie przekonałyby nas do wyboru jednej osoby, poprosilibyśmy kandydatów o opowiedzenie o tym, w jaki sposób prezentują nieruchomości? Innym pomysłem jest po prostu zadanie sobie pytania, czy Wy byście kupili swoje mieszkanie od takiej osoby? Gwarantujemy Wam, że odpowiedź przychodzi bardzo szybko.


Wartości dodane ze współpracy z agencją nieruchomości


Nasza firma stara się we wszystkim wyprzedzać rynek. Dlatego posiadamy usługę dla naszych klientów, dzięki której mogą skorzystać z pomocy udekorowania nieruchomości. Fachowo nazywa się to home staging i opisaliśmy to dokładnie w innym artykule. Kolejną wartością dodaną ze współpracy z nami jest fakt, że posiadamy w firmie departament kredytów hipotecznych. Przyjęliśmy dla niego marketingową nazwę Małycha Business Finance. Dlaczego jest to ważny element dla Ciebie, jako osoby sprzedającej mieszkanie lub dom? Dzięki temu jesteśmy w stanie powiedzieć, że każdy kto kupuje nieruchomość za naszym pośrednictwem ma sprawdzoną zdolność kredytową. To niezwykle ważna punkt w sprzedaży. Zapewniamy pewność dokonania transakcji. Podsumowując dla naszych klientów przygotowaliśmy pakiet, jaki wierzę że w niedługim czasie stanie się dobrym standardem rynkowym:

 • home staging nieruchomości
 • profesjonalna katalogowa sesja fotograficzna
 • filmy o nieruchomości
 • marketing w Internecie, oraz Social Media
 • pomoc Eksperta Kredytowego
 • reprezentacja w negocjacjach ceny
 • zajęcie się częścią formalną transakcji i współpraca z notariuszem

Jak wybrać skuteczną agencję nieruchomości?


Cena sprzedaży nieruchomości w głównej mierze  zależy również od zaprezentowania Waszego domu, oraz umiejętności negocjacji agenta. Skuteczność działań marketingowych zależy z kolei od palety marketingu nieruchomości jaki stosuje dana marka. Twoje zdrowie psychiczne podczas procesu sprzedaży nieruchomości zależą ponownie od wyboru agenta nieruchomości. Wniosek jest więc prosty. Przepisem na sukces w sprzedaży domu jest miks wyborów pomiędzy człowiekiem, który fizycznie będzie sprzedawał Waszą nieruchomość, a agencją w jakiej pracuje. Czynników wpływających na to, czy dany agent będzie tym odpowiedniem człowiek jest znowu całe mnóstwo. Dlatego na koniec zdajcie się na swój nos. Codziennie podejmujecie jakieś decyzje, czy to w życiu osobistym, czy pracy. Wykorzystajcie więc swoje doświadczenie życiowe i wybierzcie taką osobę, która wzbudza w Was największe zaufanie. Spodobał Ci się ten artykuł? Przeczytaj kolejny wpis marketing nieruchomości.


MNP Super Team – Zaufaj Profesjonalistom


Obserwuj nasz Instagram:  Małycha Nieruchomości Premium


 Nieruchomości (Blog MNP):

Kredyty Hipoteczne (Blog MBF):


Małycha Nieruchomości Premium & Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów

inwestowanie w nieruchomości

Dawid i Olga Małycha to właściciele agencji nieruchomości operującej na rynku wyższym i Premium, oraz  firmy pośrednictwa kredytowego.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później dodatkowo Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

Agencja nieruchomości MNP to nieruchomości segmentu wyższego, oraz Premium. Obsługujemy klientów z Polski, oraz całego świata. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości. Olga ze swoim zespołem w części MBF pomaga uzyskać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź ten adres Małycha Business Finance

Ocena

Zostaw proszę komentarzMarketing Nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium

5 lat ago

[…] W każdej jednej dziedzinie życia uważam, że warto oddać sprawy w ręce specjalistów. Czas dziś biegnie niemiłosiernie szybko, więc każdy powinien skupić się na swoich obowiązkach. Sprzedaż nieruchomości to nic innego jak biznes. Pracuję jako agent nieruchomości, profesjonalna sprzedaż mieszkań jest moim zawodem. Jeśli wybierzesz nasze biuro masz prawo oczekiwać szerokich działań i wysokiego standardu przygotowania marketingu nieruchomości. Na rynku jest wiele agencji nieruchomości, dlaczego miałbyś współpracować właśnie z nami? Piszę blog o nieruchomościach, sprawdź na nim naszą wiedzę i przygotowanie do zawodu. Wierzę, że dzięki temu się poznamy. Jeśli ten wpis Cię zainteresował, to przeczytaj proszę nasz kolejny ważny dla Ciebie artykuł: jak wybrać agencję nieruchomości. […]

Jak oszacować wartość nieruchomości? - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] podjąć współpracę z agentem wyspecjalizowanym w obrocie luksusowymi mieszkaniami (przeczytaj jak wybrać agencję nieruchomości). Tak sądzę na podstawie mojego doświadczenia i obserwacji tego rynku. Taka osoba po pierwsze […]

Ogłoszenia sprzedaży nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] jak wybrać agencję nieruchomości – na co zwrócić uwagę wybierając agenta nieruchomości […]

Opis mieszkania do sprzedaży - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] osób często zastanawia się, jak wybrać agencję nieruchomości. Decydując się na współpracę z agencją, należy zweryfikować, czy preferuje ona model pracy […]

Jak zrobić zdjęcia mieszkania na sprzedaż? - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] się na skuteczną oraz świadomą sprzedaż mieszkania, pojawia się pytanie, jak wybrać agencję nieruchomości? Istnieją pewne czynniki, na które warto zwrócić uwagę, aby wyrobić sobie swoja własną […]

9 sposobów jak nie stracić na najmie krótkoterminowym w czasie koronawirusa - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] naprawdę wiele możliwości zarabiania pieniędzy. Zapewne pojawia się u Was wątpliwość, jak wybrać agencję nieruchomości? Dobrze jest zaufać doświadczeniu eksperta, funkcjonującego w branży nieruchomości od wielu […]

Talenty Gallupa - czyli jak buduję mój zespół? - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] jak wybrać agencję nieruchomości – jakie kryteria przyjąć? […]

Praskie kamienice przy Jagielońskiej - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] jak wybrać agencję nieruchomości – jakie kryteria przyjąć? […]

Dlaczego pracując osiem godzin dziennie nie osiągniesz sukcesu? - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Jak Wybrać Agencję Nieruchomości – co musisz wiedzieć? […]

Nie wiesz co zrobić? Odwołaj się do wartości! - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Jak Wybrać Agencję Nieruchomości – co musisz wiedzieć? […]

Co wyróżnia najlepszych handlowców? - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Jak Wybrać Agencję Nieruchomości – co musisz wiedzieć? […]

Poznaj mnie na YouTube - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Jak Wybrać Agencję Nieruchomości – co musisz wiedzieć? […]

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania - Małycha Nieruchomości Premium

3 lata ago

[…] Poprawne sformułowanie zapisów umowy przedwstępnej jest bardzo ważne. Daje to gwarancję  dochodzenia roszczeń przez strony. Często moi klienci pytają mnie, kto jest odpowiedzialny za przygotowanie wzoru umowy? Odpowiadam, że każda ze stron może sformułować taką umowę. Najlepiej jednak jeśli to zadanie powierzymy notariuszowi. Należy pamiętać, że zapisy, które obowiązkowo muszą się pojawić w umowie, wskazuje kodeks cywilny. Mimo, że to dla nas chleb powszedni ja również czuję się lepiej, jeśli umowę przygotowuje notariusz, każda sytuacja choć z pozoru prosta, jest jednak inna. Poza tym w mojej branży jak w żadnej innej działa stara prawda, że umowę przygotowujesz na złe czasy. Jeśli nie wiesz jak skonstruować treść umowy przedwstępnej, bądź nie chcesz brać odpowiedzialności za aspekty prawne zakupu lub sprzedaży nieruchomości, zacznij pracę z agencją, a najlepiej agentem nieruchomości na wyłączność. Więcej pisałem o tym w artykule jak wybrać agencję nieruchomości? […]

Pożyczka rodzinna - Małycha Business Finance

3 lata ago

[…] Jak wybrać agencję nieruchomości? – dowiedz się, na jakie czynniki zwrócić uwagę wybierając agencję […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2021 Małycha Nieruchomości Premium