Marketing Nieruchomości

Marketing nieruchomości to najprościej rzecz ujmując zbiór narzędzi i działań z jakich możesz skorzystać w całości, lub selektywnie kiedy chcesz sprzedać swoją nieruchomość. Nazywamy się MNP Super Team i sprzedajemy luksusowe nieruchomości w segmencie Premium. Uważamy, że nowoczesny marketing można zastosować do wszystkich rodzajów nieruchomości. Dlatego mam nadzieję, że ten post będzie pomocny każdemu z Was. Ostatnim razem pisaliśmy o tym jak wybrać agencję nieruchomości, a dzisiejszy wpis jest kontynuacją tego wątku. Niezależnie, czy sprzedajesz dom, czy mieszkanie musisz skupić się na trzech kluczowych elementach marketingu Twojej nieruchomości.

  • Home staging mieszkania
  • Fotografia nieruchomości – dlaczego to takie ważne?
  • Jak opisać mieszkanie na sprzedaż – marketingowe podejście
  • Profesjonala sesja video
  • Plan sprzedaży nieruchomości.

Co to jest home staging?


Warto pamiętać, że dziś na rynku nieruchomości panuje duża konkurencja ofert mieszkań i domów na sprzedaż. Dlatego Twój marketing musi być lepszy, niż innych. Home staging to inaczej usługa udekorowania lokalu do jego sprzedaży. Jeśli z niej skorzystasz, możesz oczekiwać wyższej wartości mieszkania i krótszego czasu jej sprzedaży. Znam przypadki, kiedy od razu po pierwszej prezentacji oglądający zdecydował się na zakup mieszkania. Można to wytłumaczyć w prosty sposób. Klienci oczekują dziś oferty mieszkania gotowego do wprowadzenia.

Czas promocji mieszkań przygotowanych profesjonalnie do sprzedaży jest krótszy, niż średnia na rynku. Co więcej, cena sprzedaży takiego mieszkania nie jest tak ważna, kiedy potencjalny klient ma wrażenie zakupu gotowego produktu . Wśród ofert jakie posiadamy w naszej agencji statystycznie najszybciej sprzedaliśmy te mieszkania, które były wcześniej udekorowane. Warto podkreślić, że sprzedaliśmy nieruchomości praktycznie w cenach ofertowych. Kiedy z kolei oglądamy oferty naszej konkurencji bez inwestycji w home staging zastanawiamy się, jak dużą zniżkę wynegocjuje potencjalny nabywca? W każdym takim przypadku ceny sprzedaży może być znacznie niższe, niż ofertowa.


Jak zrobić świetne zdjęcia mieszkania?


Uważamy, że zdjęcia nieruchomości są kluczowe w marketingu nieruchomości. Temat fotografii dla właściciela nieruchomości jest tym, czym dobre portfolio sprzedanych nieruchomości dla nas. Bez niego nie wybierze nas żaden klient, tak mieszkania bez dobrych zdjęć nie wybierze potencjalny nabywca.  Dlaczego czasem oglądając zdjęcia masz ochotę wziąć telefon w ręce i zadzwonić? Bo ktoś wcześniej bardzo dobrze je przygotował. Było odpowiednie światło, bądź ustawienie obiektywu na to, co warto wyeksponować. Dodatkowo ktoś mógł zastosować elementy home stagingu, dzięki czemu wszystko wydawało się po prostu ładniejsze. Usługi profesjonalnych sesji zdjęciowych są dziś podstawą sprzedaży nieruchomości.

  1. Profesjonalny fotograf korzysta z lustrzanki, dzięki której można wykonać sesję nawet w półmroku.
  2. Sesja powinna się składać ze zdjęć typowo technicznych wykonanych z każdego rogu pomieszczenia, ale też powinna zawierać elementy artystyczne.
  3. Zdjęcia powinny zostać poddane korekcie dla wyeksponowania kolorów.
  4. Nie wystarczy posprzątać mieszkania, trzeba je również profesjonalnie udekorować, dlatego nawet podstawowy home staging jest lepszy, niż żaden.

Jak napisać skuteczny opis nieruchomości?


Czy wiesz, że dobór odpowiednich słów kluczowych, oraz sposób opisania oferty na portalu ma wpływ na jej pozycję wśród wyświetlanych ofert? Strona główna takiego portalu zawiera mieszkania promowane lub dobrze opisane. Nadal niestety spotykamy się z przygotowanymi przez właścicieli mieszkań opisami, które składają się z dosłownie kilku zdań. Klasycznym błędem jest pisanie: promocja – cena do negocjacji. Wbrew pozorom to powoduje odwrotny skutek. Nabywca ma do wyboru setki ogłoszeń jakie ogląda online. Dlatego opis nieruchomości powinien zawierać wartościowe informacje podzielone na odpowiednie kategorie. Żyjemy w czasach, gdzie każdego dnia jesteśmy bombardowani bardzo dużą ilością różnych informacji. Uprośćmy życie naszemu potencjalnemu klientowi.

Słowa kluczowe to jeden ze sposobów na dotarcie do klienta. To znaczy, że opisując ofertę Twojego mieszkania używamy kombinacji takich słów, jakie wyszukiwarka google pokazuje jako najczęściej używane przez osoby szukające nieruchomości. Niby proste, ale wymaga specjalistycznej wiedzy. Jako właściciel agencji nieruchomości każdego miesiąca wydaję pieniądze na inwestycje w rozwój mojej firmy. Treści opisane na stronie mają ogromne znaczenie w jej pozycjonowaniu, to samo dzieje się z Twoją ofertą. Niezależenie czy sprzedajecie dom czy mieszkanie powinniście posiadać profesjonalny opis oferty.

Odkładając na bok fachową wiedzę warto pamiętać o podstawach. W opisie nieruchomości powinno się znaleźć: lokalizacja, standard wykończenia, rozkład pomieszczeń, oraz dodatkowe informacje. Występują również inne schematy: gdzie będziesz mieszkał, co mówią poprzedni właściciele, co znajdziesz w okolicy itd. Naszym zdaniem każdy z nich jest świetny, ponieważ porządkuje treść, a jeśli wszystkie oferty w danej agencji są rozpisane dokładnie w ten sam sposób to dodatkowo marka zaczyna się utrwalać w oczach klientów.


Profesjonala sesja video


W naszym zespole posiadamy profesjonalny dział Media. Są tam zatrudnione na stałe osoby współpracujące tylko z nami, aby najpierw nagrać, a później przygotować do promocji filmy na nasze kanały Social Media. Świat się zmienił w ostatnich latach i dziś nasze profile w tak zwanych socialach muszą swoją atrakcyjności przyciągać odpowiednich potencjalnych klientów na zakup min. Twojej nieruchomości.

Z naszego doświadczenia wynika, że nie wszyscy agenci czują się dobrze przed kamerą, niektórzy nie doceniają nadal siły tego medium, a inni po prostu się wstydzą. Dlatego w rekrutacji postawiliśmy na profesjonalistów z otwartą głową – jacy potrafią budować swoje marki osobiste. Nieskromnie uważamy, że dziś to nasza przewaga konkurencyjna.


Plan marketingowy sprzedaży nieruchomości


Mając przygotowany opis nieruchomości, poparty świetny zdjęciami na których widać efekty pracy dekoratora wnętrz, należy przejść do strategii sprzedaży. Jak ją określić? Warto wiedzieć z kim będziemy konkurować, dlatego ja zawsze na tym etapie sprawdzamy oferty znajdujące się wśród innych agencji. Chcemy być przygotowani na to, co może powiedzieć nasz potencjalny klient. Dzięki takiej analizie załatwiamy również wątek porównania cen w naszej najbliższej okolicy. Następnie wizualizujemy sobie mojego potencjalnego klienta. Zastanawiamy się kim może być, o co może pytać, co go może interesować? Na końcu z kolei szukamy w okolicy wszystkiego co ważne: szkół państwowych i prywatnych, restauracji, basenów, parków, klubów i pozostałych ośrodków, gdzie moi potencjalni klienci mogą zechcieć spędzić swój wolny czas.


Marketing nieruchomości


Marketing nieruchomości składa się z wielu czynników, u jego podstaw leżą trzy kluczowe elementy, o których dzisiaj pisaliśmy. Strona Twojego mieszkania musi zachęcać potencjalnego nabywcę do wykonania telefonu i umówienia się na spotkanie. Czy wiesz jak zachowuje się Klient poszukujący mieszkania? Codziennie sprawdza nowe strony i różne biura wyszukując nieruchomosci online, w nadziei na znalezienie wymarzonej nieruchomości. Prawda jest jednak brutalna. Takie mieszkanie nie istnieje. Dlatego marketing Twojego mieszkania jest tak bardzo ważny. Jego zadaniem jest stworzenie wizji idealnej nieruchomości.

W każdej jednej dziedzinie życia uważamy, że warto oddać sprawy w ręce specjalistów. Czas dziś biegnie niemiłosiernie szybko, więc każdy powinien skupić się na swoich obowiązkach. Sprzedaż nieruchomości to nic innego jak biznes. Pracujemy jako agenci nieruchomości, profesjonalna sprzedaż mieszkań jest naszym zawodem – jesteśmy MNP Super Team. Uważamy, że dopracowaliśmy się powtarzalnego modelu sprzedaży nieruchomości.


MNP Super Team – Zaufaj Profesjonalistom


Obserwuj nasz Instagram:  Małycha Nieruchomości Premium


Nieruchomości (Blog MNP):


Kredyty Hipoteczne (Blog MBF):


Małycha Nieruchomości Premium & Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów

inwestowanie w nieruchomości

Dawid i Olga Małycha to właściciele agencji nieruchomości operującej na rynku wyższym i Premium, oraz  firmy pośrednictwa kredytowego.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później dodatkowo Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

Agencja nieruchomości MNP to nieruchomości segmentu wyższego, oraz Premium. Obsługujemy klientów z Polski, oraz całego świata. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości. Olga ze swoim zespołem w części MBF pomaga uzyskać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź ten adres Małycha Business Finance

Ocena

Zostaw proszę komentarzNieruchomości Premium - Małycha Nieruchomości Premium

5 lat ago

[…] Marketing Nieruchomości […]

Umowa na wyłączność - Małycha Nieruchomości Premium

5 lat ago

[…] w reklamę. Proces sprzedaży nieruchomości krok po kroku dokładnie opisałem we wpisie marketing nieruchomości. Tu więc napiszę tylko, że agencja angażuje się w działania na rzecz sprzedaży […]

Jak sprzedać mieszkanie - Małycha Nieruchomości Premium

5 lat ago

[…] Pracuję jako właściciel agencji nieruchomości – bardzo lubię swoją pracę. Jest niezwykle wymagająca, ale i tak nie zamieniłbym jej na nic innego. Bloga o rynku nieruchomości piszę po to, by pomagać innym osobom w podjęciu właściwych decyzji. Uwielbiam nowoczesny marketing, dobrze czuję się w negocjacjach i jestem spod znaku strzelca, więc jestem urodzonym handlowcem. Luksusowe mieszkania są moim życiem zawodowym. Jeśli porady jakie tu znalazłeś uznałeś za wartościowe to zapraszam Cię do współpracy. Tymczasem polecam Ci do przeczytania kolejny artykuł na temat marketing nieruchomości. […]

Home Staging - kiedy warto stosować? - Małycha Nieruchomości Premium

5 lat ago

[…] to osiągnąć, oraz przedstawię Wam naszych zaufanych partnerów. Ostatnim razem pisałem Wam o marketingu nieruchomości. Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis okaże się dla Was równie […]

Jak wybrać agencję nieruchomości? - Małycha Nieruchomości Premium

5 lat ago

[…] w tej kwestii? Jeśli masz zapłacić godne pieniądze masz prawo oczekiwać dużych nakładów na marketing nieruchomości. Sprawdź co oferuje w tym temacie moja agencja w podlinkowanym wpisie. W kilku punktach ważne […]

MLS nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] marketing nieruchomości – co należy zrobić, aby sprzedać nieruchomość? […]

Opis mieszkania do sprzedaży - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] W naszym biurze, gdzie przygotowujemy do sprzedaży głównie nieruchomości premium, każda oferta musi być wzorowo opracowana. Współpracę z Klientami rozpoczynamy od odpowiedniego i często mocno angażującego przygotowania, dbając o home staging czy profesjonalne zdjęcia. Opis mieszkania do sprzedaży odgrywa u nas równie istotną rolę, dbając za każdym razem o skuteczny marketing nieruchomości. […]

Jak zrobić zdjęcia mieszkania na sprzedaż? - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] sprzedaży mieszkania lub domu dbamy o jej jak najlepsze przygotowanie. Dużą uwagę zwracamy na marketing nieruchomości. Co można przez to rozumieć? Przede wszystkim chodzi o jak najlepiej zredagowany opis mieszkania […]

9 sposobów - jak nie stracić na najmie krótkoterminowym w czasie koronawirusa? - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] wynajmie, ograniczając liczbę oglądanych mieszkań. Kluczowa okaże się rola jaką odgrywa marketing nieruchomości czy samego przygotowania ogłoszenia sprzedaży nieruchomości. Co to oznacza? Ogłoszenie musi […]

Ogłoszenia sprzedaży nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium

4 lata ago

[…] mieszkania lub dom jest kluczowym elementem marketingu nieruchomości. Nie może w nim zabraknąć podkreślenia zalet mieszkania, takich jak wysokie piętro, blok z […]

Nie wiesz co zrobić? Odwołaj się do wartości! - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Marketing Nieruchomości – jak profesjonalnie przygotować nieruchomość do sprzedaży? […]

Poznaj mnie na YouTube - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Marketing Nieruchomości – jak profesjonalnie przygotować nieruchomość do sprzedaży? […]

Dlaczego pracując osiem godzin dziennie nie osiągniesz sukcesu? - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Marketing Nieruchomości – jak profesjonalnie przygotować nieruchomość do sprzedaży? […]

Przepis na sukces - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Marketing Nieruchomości – jak profesjonalnie przygotować nieruchomość do sprzedaży? […]

Buduj majątek z oszczędności - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Marketing Nieruchomości – jak profesjonalnie przygotować nieruchomość do sprzedaży? […]

Dlaczego pracujemy off the market? - Małycha Nieruchomości Premium

3 lata ago

[…] dedykowanych temu jak skutecznie sprzedać mieszkanie. Ostatnim razem pisałem czym jest marketing nieruchomości. Dziś odkrywam przed Wami tajemnice sprzedaży off the market. Wierzę, że to będzie ciekawy dla […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2021 Małycha Nieruchomości Premium