Marketing Nieruchomości

Marketing nieruchomości to najprościej rzecz ujmując zbiór narzędzi i działań z jakich możesz skorzystać w całości, lub selektywnie kiedy chcesz sprzedać swoją nieruchomość. Nazywam się Dawid Małycha i sprzedaję luksusowe nieruchomości. W mojej pracy skupiam się na mieszkaniach premium. Uważam jednak, że nowoczesny marketing można zastosować do wszystkich rodzajów mieszkań i domów. Dlatego mam nadzieję, że ten post będzie pomocny każdemu z Was. Ostatnim razem pisałem o tym jak sprzedać mieszkanie, a dzisiejszy wpis jest kontynuacją tego wątku. Niezależnie, czy sprzedajesz dom, czy mieszkanie musisz skupić się na trzech kluczowych elementach marketingu Twojej nieruchomości.

  • Home staging mieszkania
  • Fotografia nieruchomości – dlaczego to takie ważne?
  • Jak opisać mieszkanie na sprzedaż – marketingowe podejście.
  • Plan sprzedaży nieruchomości.

Co to jest home staging?


Warto pamiętać, że dziś na rynku nieruchomości panuje duża konkurencja ofert mieszkań i domów na sprzedaż. Dlatego Twój marketing musi być lepszy, niż innych. Home staging to inaczej usługa udekorowania lokalu do jego sprzedaży. Jeśli z niej skorzystasz, możesz oczekiwać wyższej wartości mieszkania i krótszego czasu jej sprzedaży. Znam przypadki, kiedy od razu po pierwszej prezentacji oglądający zdecydował się na zakup mieszkania. Można to wytłumaczyć w prosty sposób. Klienci oczekują dziś oferty mieszkania gotowego do wprowadzenia.

Czas promocji mieszkań przygotowanych profesjonalnie do sprzedaży jest krótszy, niż średnia na rynku. Co więcej, cena sprzedaży takiego mieszkania nie jest tak ważna, kiedy potencjalny klient ma wrażenie zakupu gotowego produktu . Wśród ofert jakie posiadamy w naszej agencji statystycznie najszybciej sprzedaliśmy te mieszkania, które były wcześniej udekorowane. Warto podkreślić, że sprzedaliśmy nieruchomości praktycznie w cenach ofertowych. Kiedy z kolei oglądam oferty naszej konkurencji bez inwestycji w home staging zastanawiam się, jak dużą zniżkę wynegocjuje potencjalny nabywca? W każdym takim przypadku ceny sprzedaży będą znacznie niższe, niż ofertowe.


Jak zrobić świetne zdjęcia mieszkania?


Uważam, że zdjęcia nieruchomości są kluczowe w marketingu nieruchomości. Temat fotografii dla właściciela nieruchomości jest tym, czym dobre portfolio dla mnie. Bez niego nie wybierze mnie żaden klient, tak mieszkania bez dobrych zdjęć nie wybierze potencjalny nabywca. Jestem znany z tego, że potrafię zamówić profesjonalne zdjęcia mieszkań kilkukrotnie, jeśli nie jestem zadowolony z efektu. Rynek nieruchomości jest dziś bardzo konkurencyjny, stąd taka moja postawa. Dlaczego czasem oglądając zdjęcia masz ochotę wziąć telefon w ręce i zadzwonić? Bo ktoś wcześniej bardzo dobrze je przygotował. Było odpowiednie światło, bądź ustawienie obiektywu na to, co warto wyeksponować. Dodatkowo ktoś mógł zastosować elementy home stagingu, dzięki czemu wszystko wydawało się po prostu ładniejsze. Usługi profesjonalnych sesji zdjęciowych są dziś podstawą sprzedaży nieruchomości.

  1. Profesjonalny fotograf korzysta z lustrzanki, dzięki której można wykonać sesję nawet w półmroku.
  2. Sesja powinna się składać ze zdjęć typowo technicznych wykonanych z każdego rogu pomieszczenia, ale też powinna zawierać elementy artystyczne.
  3. Zdjęcia powinny zostać poddane korekcie dla wyeksponowania kolorów.
  4. Nie wystarczy posprzątać mieszkania, trzeba je również profesjonalnie udekorować, dlatego nawet podstawowy home staging jest lepszy, niż żaden.

Jak napisać skuteczny opis nieruchomości?


Czy wiesz, że dobór odpowiednich słów kluczowych, oraz sposób opisania oferty na portalu ma wpływ na jej pozycję wśród wyświetlanych ofert? Strona główna takiego portalu zawiera mieszkania promowane lub dobrze opisane. Nadal niestety spotykam się z przygotowanymi przez właścicieli mieszkań opisami, które składają się z dosłownie kilku zdań. Klasycznym błędem jest pisanie: promocja – cena do negocjacji. Wbrew pozorom to powoduje odwrotny skutek. Nabywca ma do wyboru setki ogłoszeń jakie ogląda online. Dlatego opis nieruchomości powinien zawierać wartościowe informacje podzielone na odpowiednie kategorie. Żyjemy w czasach, gdzie każdego dnia jesteśmy bombardowani bardzo dużą ilością różnych informacji. Uprośćmy życie naszemu potencjalnemu klientowi.

Słowa kluczowe to jeden ze sposobów na dotarcie do klienta. To znaczy, że opisując ofertę twojego mieszkania używam kombinacji takich słów, jakie wyszukiwarka google pokazuje jako najczęściej używane przez osoby szukające nieruchomości. Niby proste, ale wymaga specjalistycznej wiedzy. Jako właściciel agencji nieruchomości każdego miesiąca wydaję pieniądze na inwestycje w rozwój mojej firmy. Treści opisane na stronie mają ogromne znaczenie w jej pozycjonowaniu, to samo dzieje się z Twoją ofertą. Niezależenie czy sprzedajecie dom czy mieszkanie powinniście posiadać profesjonalny opis oferty.

Odkładając na bok fachową wiedzę warto pamiętać o podstawach. W opisie nieruchomości powinno się znaleźć: lokalizacja, standard wykończenia, rozkład pomieszczeń, oraz dodatkowe informacje. Występują również inne schematy: gdzie będziesz mieszkał, co mówią poprzedni właściciele, co znajdziesz w okolicy itd. Moim zdaniem każdy z nich jest świetny, ponieważ porządkuje treść, a jeśli wszystkie oferty w danej agencji są rozpisane dokładnie w ten sam sposób to dodatkowo marka zaczyna się utrwalać w oczach klientów.


Plan marketingowy sprzedaży nieruchomości


Mając przygotowany opis nieruchomości, poparty świetny zdjęciami na których widać efekty pracy dekoratora wnętrz, należy przejść do strategii sprzedaży. Jak ją określić? Warto wiedzieć z kim będziemy konkurować, dlatego ja zawsze na tym etapie sprawdzam oferty znajdujące się wśród innych agencji. Chciałbym być przygotowany na to, co może powiedzieć mój potencjalny klient. Dzięki takiej analizie załatwiamy również wątek porównania cen w naszej najbliższej okolicy. Następnie wizualizują sobie mojego potencjalnego klienta. Zastanawiam się kim może być, o co może pytać, co go może interesować? Na końcu z kolei szukam w okolicy wszystkiego co ważne: szkół państwowych i prywatnych, restauracji, basenów, parków, klubów i pozostałych ośrodków, gdzie moi potencjalni klienci mogą zechcieć spędzić swój wolny czas.


Blog, jaki warto czytać


Marketing nieruchomości składa się z wielu czynników, u jego podstaw leżą trzy kluczowe elementy, o których dzisiaj pisałem. Strona Twojego mieszkania musi zachęcać potencjalnego nabywcę do wykonania telefonu i umówienia się na spotkanie. Czy wiesz jak zachowuje się Klient poszukujący mieszkania? Codziennie sprawdza nowe strony i różne biura wyszukując nieruchomosci online, w nadziei na znalezienie wymarzonej nieruchomości. Prawda jest jednak brutalna. Takie mieszkanie nie istnieje. Dlatego marketing Twojego mieszkania jest tak bardzo ważny. Jego zadaniem jest stworzenie wizji idealnej nieruchomości.

W każdej jednej dziedzinie życia uważam, że warto oddać sprawy w ręce specjalistów. Czas dziś biegnie niemiłosiernie szybko, więc każdy powinien skupić się na swoich obowiązkach. Sprzedaż nieruchomości to nic innego jak biznes. Pracuję jako agent nieruchomości, profesjonalna sprzedaż mieszkań jest moim zawodem. Jeśli wybierzesz nasze biuro masz prawo oczekiwać szerokich działań i wysokiego standardu przygotowania marketingu nieruchomości. Na rynku jest wiele agencji nieruchomości, dlaczego miałbyś współpracować właśnie z nami? Piszę blog o nieruchomościach, sprawdź na nim naszą wiedzę i przygotowanie do zawodu. Wierzę, że dzięki temu się poznamy. Jeśli ten wpis Cię zainteresował, to przeczytaj proszę nasz kolejny ważny dla Ciebie artykuł: jak wybrać agencję nieruchomości.

skontaktuj się


Przyjdź do nas, jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w sprzedaży nieruchomości!

Dawid Małycha – Dyrektor Sprzedaży Małycha Nieruchomości Premium / Członek Zarządu MBF & MNP Spółka Cywilna


Obserwuj nas na Facebook:  Małycha Nieruchomości Premium i Małycha Business Finance


Artykuły, które warto przeczytać  – napisane na blogu Małycha Nieruchomości Premium (agencja nieruchomości) i Małycha Business Finance (pośrednictwo kredytowe) 


Strony, osoby i tematy wymienione we wpisie


Małycha Nieruchomości Premium & Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów

inwestowanie w nieruchomości

Dawid i Olga Małycha to właściciele agencji nieruchomości operującej na rynku wyższym i Premium, oraz  firmy pośrednictwa kredytowego.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później dodatkowo Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

Agencja nieruchomości MNP to nieruchomości segmentu wyższego, oraz Premium. Obsługujemy klientów z Polski, oraz całego świata. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości. Olga ze swoim zespołem w części MBF pomaga uzyskać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź ten adres Małycha Business Finance

Zostaw proszę komentarzNieruchomości Premium - Małycha Nieruchomości Premium

2 lata ago

[…] Marketing Nieruchomości […]

Umowa na wyłączność - Małycha Nieruchomości Premium

1 rok ago

[…] w reklamę. Proces sprzedaży nieruchomości krok po kroku dokładnie opisałem we wpisie marketing nieruchomości. Tu więc napiszę tylko, że agencja angażuje się w działania na rzecz sprzedaży […]

Jak sprzedać mieszkanie - Małycha Nieruchomości Premium

1 rok ago

[…] Pracuję jako właściciel agencji nieruchomości – bardzo lubię swoją pracę. Jest niezwykle wymagająca, ale i tak nie zamieniłbym jej na nic innego. Bloga o rynku nieruchomości piszę po to, by pomagać innym osobom w podjęciu właściwych decyzji. Uwielbiam nowoczesny marketing, dobrze czuję się w negocjacjach i jestem spod znaku strzelca, więc jestem urodzonym handlowcem. Luksusowe mieszkania są moim życiem zawodowym. Jeśli porady jakie tu znalazłeś uznałeś za wartościowe to zapraszam Cię do współpracy. Tymczasem polecam Ci do przeczytania kolejny artykuł na temat marketing nieruchomości. […]

Home Staging - kiedy warto stosować? - Małycha Nieruchomości Premium

1 rok ago

[…] to osiągnąć, oraz przedstawię Wam naszych zaufanych partnerów. Ostatnim razem pisałem Wam o marketingu nieruchomości. Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis okaże się dla Was równie […]

Jak wybrać agencję nieruchomości? - Małycha Nieruchomości Premium

1 rok ago

[…] w tej kwestii? Jeśli masz zapłacić godne pieniądze masz prawo oczekiwać dużych nakładów na marketing nieruchomości. Sprawdź co oferuje w tym temacie moja agencja w podlinkowanym wpisie. W kilku punktach ważne […]

MLS nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium

10 miesięcy ago

[…] marketing nieruchomości – co należy zrobić, aby sprzedać nieruchomość? […]

Opis mieszkania do sprzedaży - Małycha Nieruchomości Premium

9 miesięcy ago

[…] W naszym biurze, gdzie przygotowujemy do sprzedaży głównie nieruchomości premium, każda oferta musi być wzorowo opracowana. Współpracę z Klientami rozpoczynamy od odpowiedniego i często mocno angażującego przygotowania, dbając o home staging czy profesjonalne zdjęcia. Opis mieszkania do sprzedaży odgrywa u nas równie istotną rolę, dbając za każdym razem o skuteczny marketing nieruchomości. […]

Jak zrobić zdjęcia mieszkania na sprzedaż? - Małycha Nieruchomości Premium

9 miesięcy ago

[…] sprzedaży mieszkania lub domu dbamy o jej jak najlepsze przygotowanie. Dużą uwagę zwracamy na marketing nieruchomości. Co można przez to rozumieć? Przede wszystkim chodzi o jak najlepiej zredagowany opis mieszkania […]

9 sposobów - jak nie stracić na najmie krótkoterminowym w czasie koronawirusa? - Małycha Nieruchomości Premium

8 miesięcy ago

[…] wynajmie, ograniczając liczbę oglądanych mieszkań. Kluczowa okaże się rola jaką odgrywa marketing nieruchomości czy samego przygotowania ogłoszenia sprzedaży nieruchomości. Co to oznacza? Ogłoszenie musi […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

mbf_sl_m_gr
kign
kmn
mls

Potrzebujesz eksperta od nieruchomości? Napisz do Nas!

dawid-malycha-kontakt

Małycha Nieruchomości Premium

Luksusowe Nieruchomości

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2018 Małycha Nieruchomości Premium