Top 5 inwestycji deweloperskich na Saskiej Kępie

Czy umiałbyś odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego Saska Kępa uważana jest za najbardziej prestiżową i luksusową dzielnicę Warszawy? W odpowiedzi na to zapytanie powstał artykuł Top 5 inwestycji deweloperskich na Saskiej Kępie.

Nazywam się Dawid Małycha i prowadzę biuro Małycha Nieruchomości Premium, które mieści właśnie w tej dzielnicy. Tam z kolei prowadzę nasz Super Team. Nasz obszar działalności to wiele dzielnic, min. Saską Kępa. Zajmujemy się sprzedażą luksusowych nieruchomości, a nasze doświadczenie i skuteczność pozwoliły naszej firmie wpisać się w lokalny rynek nieruchomości. Jestem zainspirowany tradycją, architekturą i niepowtarzalną atmosferą Saskiej Kępy. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o zaletach mieszkania w tej dzielnicy, zajrzyj proszę do  artykułu: mieszkanie saska kępa. Od lat zachwyca mnie klimat tej dzielnicy, jej urok, zatopionej w zieleni oazy, miejsca  luksusowych inwestycji deweloperskich. Miejsca od lat wybieranego do zamieszkania przez  elity – warszawską inteligencję i artystów, oraz ludzi biznesu.

 • Czy kupując mieszkanie w tej dzielnicy zyskujesz gwarancję wzrostu wartości nieruchomości w czasie?
 • Dlaczego warto szukać ofert kupna nieruchomości właśnie  na Saskiej Kępie?
 • Które z nowych inwestycji deweloperskich cieszą się największym zainteresowaniem?
 • Co wpływa na to, że marzenia o zamieszkaniu w tym miejscu często pozostają  bardzo trudne do zrealizowania?
 • Dlaczego warto inwestować w nieruchomości na Saskiej Kępie?
 • Która z inwestycji deweloperskich jest najlepsza i najbardziej prestiżowa?

Top 5 inwestycji deweloperskich na Saskiej Kępie – prestiżowe adresy na mapie Warszawy


Wielu z nas zastanawia się skąd bierze się tak wielkie zainteresowanie dzielnicą, w której urok przedwojennych kamienic miesza się ze stylową zabudową miejską, a  elegancja konkuruje  z nonszalancją? Saska Kępa – to przede wszystkim dzielnica inna niż wszystkie, wyjątkowa, która jeszcze 100 lat temu była wyspą, do której na weekendowy wypoczynek bardzo chętnie podpływali łodziami  mieszkańcy Warszawy.Ponadto  to dzielnica, którą wielu uważa za najpiękniejszy zakątek prawobrzeżnej Warszawy. Uważam, że to dzielnica pełna pereł do odkrycia. 

Czy chciałabyś zamieszkać w tej elitarnej części miasta? Jestem przekonany, że tak. Oczywiście jest ku temu kilka, ważnych  powodów. Po pierwsze jest to po prostu piękna dzielnica, gdzie masz wrażenie, że czas jakby na chwilę się zatrzymał. Ponadto, myślę, że tutaj  życie płynie w innym tempie, spokojniej. Niestety, kupno mieszkania w tej okolicy to nie takie łatwe zadanie. Nie oszukujmy się – mieszkanie na Saskiej Kępie dla wielu stanowi marzenie. Osiedle uchodzi bowiem za prestiżowe, elitarne,  to tutaj znajdują  się topowe inwestycje deweloperskie. Innymi słowy,  to daje gwarancję poczucia bezpieczeństwa i luksusu.   

Trudno z tym polemizować, wchodzić w zbędne dyskusje. Co najważniejsze,  odzwierciedlenie wszystkich wyżej wymienionych zalet, widać w cenach nieruchomości, które już są od lat  w tej dzielnicy, ale przede wszystkim w prestiżowych, nowych  inwestycjach deweloperskich,  które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dodatkowo ceny mieszkań w tym rejonie należą do najwyższych mieście. I chociaż oferty nowych apartamentów, mieszkań, nowych inwestycji deweloperskich pojawiają się bardzo rzadko, a chętnych do zakupu nieruchomości tutaj nie brakuje.


 Przyszłych nabywców mieszkań przyciąga : 


 • bezpieczeństwo okolicy 
 • charakter dzielnicy, która przypomina magiczny ogród, pełen kwiatów, zieleni, kolorów 
 • kameralność, a równocześnie bliskość centrum miasta 
 • unikatowość architektury, która niezmienne od lata wzbudza zachwyt przyszłych i obecnych mieszkańców 
 • szeroka oferta kulturowa 

To wszystko sprawia że wartość nieruchomości w tej dzielnicy jest zagwarantowana. Kupując mieszkanie w topowej inwestycji deweloperskiej na Saskiej Kępie, zyskujesz gwarancje ceny nieruchomości.


Saska Kępa – idealny adres do zamieszkania


Saska Kępa w oczach artystów to wielobarwne miejsce, gdzie ciągle coś się dzieje :”Co niedziela i święta napełnia więc Kępę tłum różnobarwny mniej, lub więcej zasobny, ale zawsze wesoły i gotów bawić się do upadłego. Huśtawki są w ruchu – po koloniach, na których wszędzie prawie szykują trunki, ruch i gwar…Ludek pije piwo i mleko, zajada pierniki i chłonie świeże powietrze. ” Tak opisywali tę dzielnicę artyści i poeci. A jak obecnie Saską Kępę postrzegają przyszli nabywcy nieruchomości, poszukujący mieszkań w standardzie premium, w nowoczesnych inwestycjach deweloperskich? Jak widzą ją przyszli mieszkańcy Top 5 inwestycji deweloperskich na Saskiej Kępie?


Architektura:


Zacznijmy od wyjaśnienia, że gdy w 1916 r. włączono Saską Kępę w granice Warszawy, planiści widzieli w tym miejscu wyłącznie  tereny wystawowe. Innymi słowy, uważano, że  bez nich  miasto nie będzie  mogło organizować dużych, międzynarodowych imprez. Obecnie jest to komfortowa dzielnica mieszkalna, która stała się wizytówką stolicy i kraju.  Dziś na Saskiej Kępie  mieszczą się siedziby ambasad, teatr, kino,  galerie sztuki. Saska Kępa pod względem administracyjnym stanowi część dzielnicy Praga-Południe, w ramach której sąsiaduje z Grochowem, Gocławiem i Kamionkiem

Przede wszystkim uważana jest za najbardziej elegancką i prestiżową część prawobrzeżnej Warszawy. Niskie, stylowe wille położone w otoczeniu ogrodów pełnych kwiatów to jeden z największych atutów tej dzielnicy. Chcesz się poczuć przez chwilę jakbyś był na kawie w Atenach albo Paryżu? Wystarczy,  że zajrzysz do jednej z kawiarni czy restauracji w okolicy. Tu tradycja miesza się z nowoczesnością. Dlatego często mówi się o Saskiej Kępie, jak o odrębnym małym miasteczku, pełnym przedwojennych willi, apartamentowców, urokliwych domów i kamieniczek, ale także miejscu łączącym w sobie tradycję i nowoczesność: zabytkowe kamienice pomieszane z nowoczesnymi apartamentowcami. Uważam, że jest miejscem, które łączy w sobie modernizm i tradycję.


Lokalizacja:


Przede wszystkim należy zauważyć, że jest to dzielnica doskonale położona. Co prawda nie pojedziesz tutaj metrem, pozostają tylko tramwaje i autobusy dojeżdżające do Ronda Waszyngtona ale  nikt nie rozpacza z tego powodu. Liczne połączenia komunikacyjne pozwalają jej mieszkańcom bez problemu dostać się w sąsiednie części miasta. Bliskość Mostu Łazienkowskiego, Mostu Poniatowskiego, Wału Miedzeszyńskiego czy Alei St. Zjednoczonych, zapewniają komfort poruszania się. Ponadto dojazd do centrum stolicy,  zajmuje maksymalnie 15 min. Dlatego Saska Kępa to kameralność i równocześnie łatwy dostęp do zgiełku i atrakcji życia w centrum miasta.


Zieleń:


Sekret popularności tej dzielnicy tkwi w tym, iż dookoła znajduje się wiele udogodnień ułatwiających codzienne życie. Na pewno są to: sklepy, urokliwe uliczki zachęcające do spacerów, skwery, parki, przede wszystkim Park Skaryszewski. Cała koncepcja architektoniczna Saskiej Kępy bazuje na tzw. Mieście Ogrodzie –  jest to  bardzo zielona dzielnica, pełna kwiatów, drzew, kameralnych uliczek. Każdy jej zakątek wita mieszkańców innymi kolorami, zapachami. Przede wszystkim wielką zaletą tego miejsca jest  bliskość Stadionu Narodowego, to tutaj odbywają się najważniejsze mecze, koncerty, targi, konferencje czy kongresy. Zimą  poszalejesz tam na łyżwach, latem furorę zrobią gokarty. Innymi słowy: mieszkając w tej dzielnicy masz wrażenie, że zamieszkujesz maleńkie zielone miasteczko.


Kultura:


Bogata oferta kulturowa tej dzielnicy: Bliskość Sinfonii  Varsovii,  Centrum Promocji Kultury Praga Południe czy Teatru Powszechnego, liczne  galerie, wystawy, imprezy cykliczne. To wszystko czyni to miejsce magicznym. Często słyszę, że czas na Saskiej Kępie inaczej płynie. Jej specyficzny małomiasteczkowy klimat wymusza wręcz na jej mieszkańcach inny rytm życia. Z pewnością jej urok i czar sprawiają, że swoje miejsce do życia znajdują tutaj zarówno młodzi gniewni jak i mieszkańcy starszego pokolenia. To wszystko sprawia, że jest to dzielnica ciesząca się olbrzymim zainteresowaniem wśród osób poszukujących swojego wymarzonego lokum. 


Ulica Francuska


Na pewno jedną z największych atrakcji Saskiej Kępy jest ulica Francuska. Ta ulica to swoisty symbol tej dzielnicy. Zaczyna się na skrzyżowaniu z ulicą Zwycięzców, tuż przy Placu Przymierza. Ma ponad 700 metrów i znajdują się przy niej aż 33 restauracje! Jej zabudowa niemal całkowicie pochodzi sprzed wojny. Ulica powstawała na oczach warszawiaków w latach 20. i 30. Obecnie Francuska to jedna z najbardziej prestiżowych ulic w całym mieście. W związku z tym stała się miejscem spotkań bohemy artystycznej, malarzy, pisarzy, aktorów. Ta ulica żyje własnym życiem.  Pełna kawiarni, restauracji, ale także pamiątek związanych z życiem artystycznym Warszawy, powoduje, że chce się tam po prostu być. Kocham to miejsce i jestem jego stałym bywalcem.

Zupełnie przypadkowo odkryłem  słynne schody, po których biegał Eugeniusz  Bodo (Francuska4), każdego dnia mijam pomnik Agnieszki Osieckiej, z rozbawieniem spoglądam na  “dom stojący bokiem”, czy podziwiam  słynny galeriowiec – czyli budynek  gdzie wejście do mieszkań prowadzi z zewnętrznej klatki. Ulica Francuska to  zagłębie restauracji, i kawiarenek. Bliskość Liceum Francuskiego powoduje, że jest to miejsce chętnie odwiedzane i wybierane do zamieszkania przez Francuzów, którzy mieszkają w Polsce. W związku z tym  jest to jeden z ważnych powodów, dla których ceny mieszkań w tej okolicy przewyższają ceny mieszkań prawobrzeżnej Warszawy. 


Ranking naszego biura – Top 5 inwestycji deweloperskich na Saskiej Kępie


Na przestrzeni ostatnich lat, co dziesiąte mieszkanie kupione od deweloperów, mieściło się na terenie Pragi-Południe. W związku z tym oferta dzielnicy jest bardzo zróżnicowana: możesz  znaleźć tam mieszkania w dobrej lokalizacji i w miarę przystępnej cenie (Gocław, Grochów) ale także luksusowe apartamenty. Dziś chciałbym przedstawić mój autorski ranking – Top 5 najbardziej atrakcyjnych inwestycji deweloperskich na Saskiej Kępie. Wybierając budynki kierowałem się następującymi kryteriami:

 • bliskość ulicy Francuskiej
 • standard wykończenia
 • kameralność inwestycji
 • wzrost ceny nieruchomości w czasie
 • usługa concierge
 • obecność penthouse i dużych ogródków
 • mój własny nos i własne odczucia związane z daną inwestycją

 A to nasza lista:


WILLA ONYX 


 • To wyjątkowa rezydencja, która znajduje się w samym sercu Saskiej Kępy, przy ulicy Międzynarodowej. Jej inwestorem jest Icon Real Estate, firma znana z realizacji kilku wyjątkowych inwestycji apartamentowych, w Warszawie: Piano House na Powiślu, czy apartamenty Na Sowińskiego. Nazwa nieruchomości wywodzi się od  szlachetnego kamienia, który oznaczał  wewnętrzną równowagę i siłę. 
 • Konstrukcja inwestycji rozpoczęła się w drugim półroczu 2014, a zakończyła się zimą 2016 roku. 
 • W inwestycji firmy Icon znajduje się tylko 27 mieszkań o podwyższonym standardzie oraz jeden wyjątkowy penthouse – na ostatnim – 6 piętrze i ma 168 m2 powierzchni. Penthouse to łącznie 5 pokoi, 3 tarasy, 4 dodatkowo płatne komórki lokatorskie, 4 dodatkowo płatne miejsca postojowe w garażu podziemnym i winda wjeżdżająca bezpośrednio do apartamentu. Przede wszystkim to mieszkanie zachwyca potencjałem aranżacyjnym, ale również widokami z tarasu. Tak się składa, że miałem możliwość sprzedaży tego apartamentu, więc wiem o czym piszę. 
 • Ten apartamentowiec to siedmio kondygnacyjny budynek. Większość mieszkań ma metraże oscylujące w okolicach 60 m kw. Mieszkania są wysokie, ok 3m, przestronne, wyposażone w drewniane okna. Wszystkie mieszkania posiadają przestronne tarasy wyłożone parkietem, a także systemowe rozwiązania w zakresie klimatyzacji oraz ogrzewanie kanałowe. Parter budynku został zagospodarowany pod lokale handlowo – usługowe, a pod budynkiem znajduje się parking oraz komórki lokatorskie.
 • Przy budynku znajduje się ogrodzony zielony skwer, przy wejściu jest recepcja . Willa ma zapewnioną ochronę przez całą dobę, która pełni również funkcję concierge.
 • Istotną informację dla przyszłych nabywców stanowi fakt, iż do Parku Skaryszewskiego można się dostać w zaledwie kilka minut, co dodatkowo czyni tą lokalizację jeszcze bardziej atrakcyjną.
 • Coś ciekawego: klatki schodowe wyglądają niesamowicie, kameralność budynku, oraz wysoki standard wykończenia udowadniają, że to dziś jedna z kluczowych inwestycji deweloperskich na Saskiej Kępie.

Willa Onyx zalety nieruchomości:


 • Ważnym aspektem jest, iż część wspólna nieruchomości została zaprojektowana tak, aby spełniać najwyższe standardy luksusu.  Lobby i korytarze są wyłożone fornirem, granitem i onyksem. Villa Onyx znajduje się w dosyć gęstej zabudowie: od północy sąsiaduje ze  dziesięciopiętrowym blokiem, a od wschodu – z nowym apartamentowcem zbudowanym kilka lat temu przez firmę Marvipol. Pozostałe domy znajdują się w dalszej odległości.
 • Willa Onyx to połączenie tradycji i nowoczesności. Oparta na wzorcach polskiego modernizmu stanowi idealny przykład współczesnej architektury. Ten budynek powstał z myślą o osobach ceniących luksus, design, ciszę i prywatność. To rezydencja, w której można się zakochać od pierwszego wejrzenia.

 Angorska 13A


 • Ta prestiżowa nieruchomość, to 4-kondygnacyjny budynek mieszkalny wielorodzinny z podziemnym garażem. To projekt należący do inwestora realizującego wyjątkowe projekty tj: Pałac Ciekocinko.
 • Konstrukcja obiektu rozpoczęła się w kwietniu 2019 i potrwa 17 miesięcy. Projekt obiektu powstał w pracowni Decorum Architekci.
 • Inwestycja przy Angorskiej 13A posiada 5 kondygnacji mieszkalnych, na których znajdzie się jedynie 9 wyjątkowych, ekskluzywnych apartamentów! Po dwa na każdej kondygnacji, oraz Penthouse zajmujący całe ostatnie piętro są  gwarancja kameralności, a równocześnie stanowią o wyjątkowości i ekskluzywności tego miejsca. Nowopowstające apartamenty będą posiadały powierzchnie od 75 m2 do 172 m2,  a wspólne przestrzenie takie jak: klatki schodowe czy recepcja, zbudowane będą z materiałów najwyższej jakości. Wykonawca dopuszcza możliwość zajęcia całej kondygnacji, tak aby przyszli mieszkańcy mieli do dyspozycji 250 – metrową przestrzeń, z wejściem wprost z  windy. Wszystkie apartamenty posiadają balkony. Tarasy na kondygnacjach 3 i 4 oferują przyszłym mieszkańcom możliwość niesamowitych widoków. W budynku zastosowano okna sterowane elektronicznie. Projektanci zastosowali ogrzewanie umiejscowione w podłodze, które gwarantuje pełną funkcjonalność wnętrz. Wszystkie kondygnacje budynku, wraz z podziemnym garażem, połączy nowoczesna winda KONE.   

Angorska 13 zalety nieruchomości


 • Angorska to cicha i spokojna uliczka Saskiej Kępy, na której znajdziemy kilka przedwojennych zabytkowych willi, a w niedalekiej odległości tuż za  rogiem, na Peszteńskiej 12 mieści się unikatowa willa z 1927 roku.  W ziązku z tym, to idealne miejsce na spacery.  Bliskość Parku Skaryszewskiego  pozwala  również na aktywne formy wypoczynku.

Zwycięzców 63


 • Budynek został zaprojektowany przez znaną pracownię architektoniczną  JEMS Architekci. Został oddany do użytku w 2018r. i trzeba przyznać, że posiada ciekawą bryłę, ładną dla oka architekturę, oraz jest zlokalizowany na końcu ulicy, gdzie nie dociera bezpośredni ruch samochodów.
 • Inwestycja składa się z kilkudziesięciu mieszkań (47 m² – 162 m²) Wiele lokali w tym budynku posiada atrakcyjną wizualnie antresolę, a każdy apartament ma także – w zależności od położenia – balkon lub ogródek. 
 • Na 4 kondygnacji, 5 piętrowego budynku znajduje się 4 pokojowy apartament wchodzący w skład apartamentowca. Lokal ma powierzchnię 97,59 m2 i składa się z 2 poziomów. Drugi poziom jest  częściowo otwarty.
 • Przestrzeń wspólna w obiekcie jest porównywalna do jakości  wykonania i estetyki, luksusowym wnętrzom mieszkań. Reprezentacyjne, wymagające  lobby, imponujące oświetlenie i dbałość o najmniejszy szczegół nadają obiektowi niezwykłego, subtelnego  charakteru. 

Apartamentowiec Zwycięzców 63 zalety nieruchomości


 • Zwycięzców 63 to lokalizacja, która znajduje się bardzo blisko ulicy Francuskiej, a to duży atut.
 • Budynek został zbudowany w oparciu o  inspiracje płynące z architektury i niepowtarzalnej atmosfery Saskiej  Kępy. 

Berezyńska 46


 • Apartament Berezyńska  46 jest położony w starej części Saskiej Kępy, w pobliżu  skrzyżowania  Saskiej z aleją Waszyngtona.  Jest to bardzo kameralny budynek, którego inwestorem jest firma Leosepte sp. z o.o. 
 • Budynek został oddany do użytku w 2018r.
 • Ten wyjątkowy apartamentowiec, wyróżnia się niezwykłą elegancją i subtelnością: biała fasada budynku, duże, aluminiowe, doskonałej jakości okna z ażurowymi, drewnianymi żaluzjami zewnętrznymi, sprawiają, że budynek jest stylowy i bardzo charakterystyczny.
 • W jego skład wchodzą 3 kondygnacje. Znajduje się w nich tylko 7 luksusowych apartamentów o zróżnicowanej powierzchni od 57 do 120 m2. Wysokość apartamentów wynosi 3 metry. Wszystkie mieszkania są przygotowane do instalacji klimatyzacji .
 •  Wszystkie apartamenty, położone na poziomie 1 maja prywatne ogródki. W nieruchomości znajduje się podziemny parking. Elementem wyróżniającym ten budynek spośród innych, jest panoramiczna winda, która łączy wszystkie jego poziomy.

Berezyńska 46 zalety nieruchomości


 • Części wspólne budynku zaprojektowano z dbałością o najmniejszy szczegół: wyposażone są z w eleganckie gustowne oświetlenie  i parkiety z egzotycznego drewna iroko –  czyniąc to wnętrze namiastką luksusu. 
 • To miejsce gdzie chce się mieszkać, miejsce z kameralną atmosferą, kolejne wcielenie polskiego modernizmu na Saskiej Kępie. Zachwyca swoim kameralnym klimatem. Bliskość ambasad, galerii sztuki, kawiarni, restauracji, urokliwych kamieniczek – czyni to miejsce  kolejnym, prestiżowym adresem na mapie Warszawy.

Berezyńska 13


 • Ten luksusowy budynek składa się tylko z trzech mieszkań – apartamentów. 
 • Konstrukcja tej  nieruchomości ruszyła w czwartym kwartale 2014, a dobiegła końca w czwartym kwartale 2015 roku.
 • Projekt budynku powstał w pracowni MAG Architekci Marcin Grzyb, a spółka PBI Monolit jest generalnym wykonawcą. 
 • Budynek oferuje zaledwie trzy mieszkania. Dwa o powierzchni ponad 140 metrów i jedno mniejsze, 120-metrowe. Apartament na parterze o powierzchni  120 m2 i posiada  dostęp do tarasu o pow. 44 m2 oraz prywatnego ogrodu o powierzchni ponad 190 m2. Wysokość wszystkich mieszkań wynosi 3m. Z mieszkania zlokalizowanego na ostatniej kondygnacji udostępniono wyjście zewnętrznymi schodami na dach. Mieszkania na parterze i na pierwszym piętrze posiadają dostęp do ogrodu. Budynek wyposażony jest w garaż wielopostojowy i komórki lokatorskie. Na elewacjach budynku zastosowano najwyższej klasy materiały wykończeniowe: biały tynk, piaskowiec i bazalt.

Berezyńska 13 zalety nieruchomości


 • Fasadę domu zdobią ruchome żaluzje w postaci pionowych rozet, które chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Przemyślane rozwiązania architektoniczne, w postaci przeszkleń, płaskiego dachu, balustrad, czynią ten budynek jednym z najbardziej rozpoznawalnych w okolicy, nadają mu styl i podnoszą do ragi glamour. 
 • Budynek usytuowany jest w sąsiedztwie zachowanych willi Saskiej Kępy okresu międzywojennego reprezentujących awangardę modernistyczną  z początku XX wieku.  Mieszkańcy w tej rezydencji czują się  wyjątkowo, mają poczucie komfortu i elegancji. To miejsce dla osób stawiających poczucie bezpieczeństwa i luksusu na pierwszym miejscu. 
 • Jest to apartamentowiec, który jest zlokalizowany najbliżej serca Saskiej Kępy i jest to niewątpliwie jego ogromna zaleta.

Inne inwestycje deweloperskie na Kępie godne uwagi


Prawdopodobnie lista nieruchomości mogłaby być, a może nawet powinna być jeszcze dłuższa. Nie sposób nie wspomnieć o  inwestycji: Szczuczyńska, Londyńska 5, czy Finlandzkiej 4, Alzackiej 3, czy Adampolskiej 13. I tak mógłbym wyliczać. Saska Kępa wśród warszawskich dzielnic zajmuje pozycję uprzywilejowaną, pierwszoplanową. Pisano o niej wiersze, śpiewano piosenki, przyciąga bohemę artystyczną, ale także tych, dla których komfort i luksus na najwyższym poziomie są wartością kluczową.

Z pewnością Saska  Kępa, to ciągle ulubiona część stolicy. Bez wątpienia zachwyca  nie tylko dla zwiedzających, ale także potencjalnych nabywców nieruchomości. Powyższe zestawienie to najciekawsze propozycje lokali w tej okolicy, to Top 5 najbardziej atrakcyjnych inwestycji deweloperskich na Saskiej Kępie.


Czy warto inwestować w nieruchomości premium na Saskiej Kępie?


Zainteresowanie luksusowymi nieruchomościami ciągle osiąga bardzo wysoki poziom, ma tendencję wzrostową i ciągle wzbija do góry. Jeśli zastanawiasz się, czy warto inwestować w zakup nieruchomości, odsyłam Cie do artykułu Inwestowanie w nieruchomości. Z licznych raportów dotyczących nieruchomości rynku premium wynika, że ich wartość wzrasta każdego roku. Do wyjątkowych adresów oferowanych w segmencie premium Saska Kępa ciągle pretenduje i niezmiennie zajmuje  czołowe miejsce.

Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że  wszelkie inwestycje w nieruchomości premium na Saskiej Kępie, to wybór doskonały. Przede wszystkim dlatego, że cena za metr kwadratowy nieruchomości w tej okolicy systematycznie wzrasta w tempie nawet do kilkunastu procent w skali roku i wątpię, aby ta tendencja uległa jakiejkolwiek zmianie. W związku z tym, wszystkie nowe inwestycje, które pojawiają się na terenach dawnej, przedwojennej Saskiej Kępy, z miejsca stają się luksusowymi – ponieważ stanowią  rzadkość. Dlatego, te nieruchomości mają zagwarantowaną wartość – lokalizacja klasy premium jest zawsze w cenie. Ponieważ popyt na mieszkania na Saskiej Kępie wygrywa z podażą , to jest to niezbity argument, że warto inwestować w nieruchomości tej klasy w tej dzielnicy.   

Tak oto dochodzimy do wniosku, że niezwykle trudno jest wyłonić zwycięzcę naszego rankingu, ponieważ każda z tych inwestycji deweloperskich wyróżnia się czymś niezwykłym. Dlatego też w tym artykule, starałem się udowodnić, że każda w wymienionych przeze mnie nieruchomości jest inna. Uważam, że każda z nich po pierwsze zachwyca przyszłych nabywców swoją niepowtarzalnością, po drugie doskonałą lokalizacją i przemyślaną architekturą. Nie mogę nie spomnieć o  wybitnych  pomysłach aranżacyjnych zastosowanych w każdej inwestycji.


Top 5 inwestycji deweloperskich na Saskiej Kępie – która jest najlepsza?


Tak więc oficjalnie mogę powiedzieć, że w Warszawie powstaje coraz więcej nieruchomości w standardzie premium, a nabywcy tego typu nieruchomości bardzo często traktują  ich zakup jako inwestycję lub lokatę kapitału. Uważam, że  kupno nieruchomości w segmencie premium jest bardzo korzystne po pierwsze dlatego, że popyt na tego typu mieszkania nigdy nie maleje, po drugie dlatego, że ich wartość wzrasta każdego roku, dając gwarancję sukcesu nabywcy.

Przede wszystkim Saska Kępa uważana jest za dzielnicę luksusowych nieruchomości. Dlatego też ułożony przeze mnie Top 5 inwestycji  deweloperskich na Saskiej Kępie spełnia wymagania najbardziej wymagających klientów. Podsumowując moje dotychczasowe rozważania, chciałbym podkreślić, że  każda z opisywanych przeze mnie  inwestycji jest inna.  W związku z tym, spełniają oczekiwania odmiennych nabywców, podkreślając równocześnie  ich różny  status społeczny i  odmienną zamożność.


Podsumowanie Top 5 inwestycji deweloperskich na Saskiej Kępie


Podsumowując: Willa Onyx to  wyjątkowa rezydencja, która znajduje się w samym sercu Saskiej Kępy. Ten budynek, o bardzo wysokim standardzie wykończenia, sprawia, że to dziś jedna z kluczowych inwestycji deweloperskich na Saskiej Kępie. To luksus w sercu Warszawy. Angorska 13 A to prestiżowy budynek mieszkalny wielorodzinny z podziemnym garażem. Usytuowany jest w pobliżu pięknych wilii i niedaleko Parku Skaryszewskiego. Natomiast Zwycięzców 63 to budynek, który  został zbudowany w oparciu o  inspiracje płynące z architektury i niepowtarzalnej atmosfery Saskiej  Kępy. Inwestycja składa się z kilkudziesięciu mieszkań  w doskonałym standardzie wykończenia. Bez wątpienia Berezyńska 43 tmiejsce gdzie chce się mieszkać, miejsce z kameralną atmosferą, które  zachwyca swoim kameralnym klimatem. Myślę, że Berezyńska 13 zachwyca  przemyślanymi rozwiązaniami architektonicznymi, które czynią ten budynek jednym z najbardziej rozpoznawalnych w okolicy.

Konkludując, uważam,  że decydując się na zakup nieruchomości luksusowej trzeba kierować się nie tylko standardem wykończenia,  czy opiniami osób które sprzedają nieruchomość. W związku z tym  kupując nieruchomość klasy premium zawsze należy zadać sobie pytanie czy będziemy w stanie za pięć lat sprzedać ją w takiej cenie, za jaką  ją kupiliśmy? Ja natomiast mogę zagwarantować, że nieruchomości z segmentu premium na Saskiej Kępie są gwarancją nie tylko niezmienności ceny, a także jej wzrostu. 


Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium


Obserwuj nas na Facebook:  Małycha Nieruchomości Premium i Małycha Business Finance


Pomocne Materiały:

Motywacja MNP:

Kredyty Hipoteczne (Blog MBF):


Małycha Nieruchomości Premium & Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów

inwestowanie w nieruchomościDawid i Olga Małycha to właściciele agencji nieruchomości operującej na rynku wyższym i Premium, oraz firmy pośrednictwa kredytowego.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później dodatkowo Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

Agencja nieruchomości MNP to nieruchomości segmentu wyższego, oraz Premium. Obsługujemy klientów z Polski, oraz całego świata. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości. Olga ze swoim zespołem w części MBF pomaga uzyskać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź ten adres Małycha Business Finance

Ocena

Zostaw proszę komentarzPark Skaryszewski - Małycha Nieruchomości Premium

3 lata ago

[…] 13 grudnia 1973. Dziś kontynuuję cykl wpisów o Saskiej Kępie, ostatnim razem pisałem na temat inwestycjach deweloperskich w tej części dzielnicy. Dziś na temat przepięknego parku […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2021 Małycha Nieruchomości Premium