Jak oszacować wartość nieruchomości?

Kiedy zastanawiasz się jak sprzedać mieszkanie z zyskiem to z pewnością zastanawiasz się jak oszacować wartość nieruchomości, aby zrobić to mądrze?  Z pewnością musisz zacząć od ustalenia przybliżonej ceny. Dzisiejszy poradnik napisałem dla wszystkich, którzy szukają rzetelnych informacji na temat tego, jak oszacować wartość nieruchomości. Biorąc przy tym pod uwagę m.in. wiek i rodzaj budynku, udogodnienia, lokalizację, a nawet układ pomieszczeń. Na cenę mieszkania wpływa bowiem szereg drobnych detali, które łatwo przeoczyć. Zwłaszcza jeśli na co dzień nie zajmujesz się obrotem nieruchomościami.

Nazywam się Dawid Małycha i prowadzę agencję nieruchomości segmentu wyższego i Premium, a tam Super Team. Dzisiejszy artykuł podzieliłem na kilka części:

  • w jaki sposób oszacować wartość nieruchomości
  • strategie sprzedaży mieszkań i domów – jaką przyjąć cenę na początku?
  • różnice w cenie ofertowej i transakcyjnej
  • gdzie jest wartość dodana ze współpracy z agentem?
  • jak podnieść wartość mieszkania?

Dlaczego warto i jak oszacować wartość nieruchomości?


Dlaczego warto oszacować wartość mieszkania lub domu? Istnieje co najmniej kilka powodów. Najważniejszym są oczywiście pieniądze. Oszacowanie wartości nieruchomości, którą chcemy kupić lub sprzedać (działa to w obie strony) może pomóc oszczędzić dużo pieniędzy, a w przypadku sprzedaży zarobić więcej niż sądziliśmy. Oszacowanie wartości lokalu, szczególnie jeśli jest to nieruchomość segmentu Premium, może otworzyć oczy na pewne jego walory, z których nie zdawaliśmy sobie sprawy.

Jak oszacować wartość nieruchomości? Większość właścicieli mieszkań lub osób szukających czegoś dla siebie nie ma wiedzy z zakresu rynku nieruchomości. Nie rozumieją, które aspekty związane z lokalizacją, przeprowadzonymi remontami czy umiejscowieniem w budynku wpływają na wyższą lub niższą cenę rynkową. Dlatego przed wystawieniem lokalu na sprzedaż lub podpisaniem umowy kupna warto wiedzieć jak oszacować wartość nieruchomości. Rynek oferuje nam kilka metod, z których część jest darmowa (porównywanie cen z ogłoszeń w Internecie), a część płatna (rzeczoznawca do wyceny mieszkania), a część wymaga współpracy z ekspertami (wycena przez agenta nieruchomości).


Metody oszacowania wartości mieszkania lub domu


W tym akapicie przedstawię Wam trzy różne pomysły na wycenę Waszej nieruchomości. Nie są one równoważne. Przedstawiam je w pewnej gradacji, jaką można zastosować. Osobiście uważam, że trzeci z nich jest najprawdopodobniej najbardziej skuteczny. Nie upieram się jednak, to tylko moje doświadczenia.

Portale z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkania

W Internecie dostępne są dziesiątki portali ogłoszeniowych, na których ludzie zamieszczają anonse o chęci sprzedaży mieszkania. To tu najczęściej kierują się najpierw kupujący. Porównują dostępne na rynku oferty w interesującej lokalizacji lub segmencie odnośnie powierzchni, stanu i ilości pomieszczeń, udogodnień w postaci windy itd. W ten sposób możesz zweryfikować cenę, za którą planujesz wystawić mieszkanie na sprzedaż. Może okazać się, że inni podobne nieruchomości wystawiają drożej lub taniej. Daje nam to pierwszy pogląd na sytuację na rynku.

Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że ceny ofertowe (te podane w ogłoszeniach) są przeważnie wyższe, niż rzeczywiste ceny transakcyjne (rzeczywisty koszt zakupu). To zupełnie naturalne zjawisko. Większość osób sprzedaje nieruchomość, która jest ich jedynym majątkiem. Dlatego starają się na początku sprawdzić rynek. To oznacza, że pierwsze oferty często są przeszacowane od realiów cen transakyjnych. Z mojego doświadczenia wynika, że wielu właścicieli mieszkań sprawdza najpierw, czy są w stanie sami sprzedać mieszkanie w cenie bardzo wysokiej. Jeśli to się nie uda, wtedy zazwyczaj decydują się na współpracę z agencją nieruchomości.

Rzeczoznawca majątkowy

Wynajęcie rzeczoznawcy do oszacowania wartości mieszkania to metoda wymagająca zainwestowania dodatkowych pieniędzy. Jego zatrudnienie jest niezbędne, jeśli wartość nieruchomości musi być określona pod kątem prawnym. To znaczy, jeśli ma być przedmiotem spadku, darowizny lub zachowku. Rzeczoznawca potrzebny jest także, jeśli staramy się o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania lub chcemy oszacować wartość lokalu na potrzeby ustanowienia bądź zniesienia współwłasności małżeńskiej.

Ciekawym wątkiem są domy segmentu Premium zlokalizowane na Saskiej Kępie, Starym Żoliborzu i Sadybie. Bardzo często zdarza się, że w dokumentach brakuje oficjalnej informacji na temat metrażu. Wtedy też należy wykonać inwentaryzację nieruchomości, w tym pomiar. Miałem ostatnio taki przypadek, że tego typu dom posiadał przyziemie – to częste na Saskiej Kępie. W jaki sposób je wycenić? W tym konkretnym przypadku przyjęliśmy 50% ceny. Przyziemia z dobrym doświetleniem mogą stanowić praktycznie równoważne piętro. Takie apartamenty znajdują się dla przykładu na Saskiej Kępie, Starym Żoliborzu.

Wycena mieszkania z pomocą rzeczoznawcy to koszt ok 500-800 zł. Inwentaryzacja może być droższa i jej koszt zależy już od finalnego zakresu prac. Wyceny dokonuje się jej najczęściej w oparciu o analizę porównawczą. Rzeczoznawca porównuje dane na temat cen mkw podobnych lokali korzystając m.in. z ksiąg wieczystych oraz kształtowania się średnich cen mieszkań w wybranym okresie.

Wycena nieruchomości przez pośrednika

Może będę teraz nieobiektywny, ale opowiem Wam jak to wygląda na podstawie mojego doświadczenia. Jeśli w każdym tygodniu wraz z zespołem mamy możliwość oglądania kilku nowych mieszkań to nasza wiedza na temat lokalnego rynku rośnie z każdą obejrzaną nieruchomością. Część z tych mieszkań następnie prezentujemy, przygotowujemy się do spotkań z potencjalnymi klientami, szukamy tego co wyjątkowe. To naturalne, że wiemy dużo na temat nieruchomości, potrafimy porównać ze sobą różne mieszkania i finalnie wycenić ich wartość. Jeśli człowiek zajmuje się jedną rzeczą to kwestią czasu jest, kiedy staje się specjalistą. Oczywiście dochodzi to kwestia talentu, inteligencji, umiejętności logicznego myślenia itd. Wierzę jednak, że nie tylko nasz zespół pracuję w taki sposób, ale znaczna część agentów nieruchomości. Dlatego właśnie uważam, że specjaliści w swojej branży zawsze mają przewagę merytoryczną nad wszystkimi wymiennymi wyżej źródłami wyceny nieruchomości. Uważam również, że dobry pośrednik nieruchomości jest w stanie trafić w punkt z ceną, aby ustawić ją maksymalnie dla danej lokalizacji.


Jak oszacować wartość mieszkania przed zakupem lub sprzedażą?


Rok budowy

Wiek budynku ma bezpośredni wpływ na ostateczną cenę transakcyjną mieszkania. Zazwyczaj więcej trzeba zapłacić za mieszkania zlokalizowane w nowo wybudowanych apartamentowcach. Jest kilka przyczyn tego stanu rzeczy. Są to m.in. lepsze materiały użyte do budowy oraz udogodnienia w budynku. Generalnie ludzie wolą nowe mieszkania z rynku pierwotnego, ponieważ zapewniają im one lepszy standard. Jest to szczególnie widoczne na rynku nieruchomości Premium. Praktycznie rok do roku powstają nowe inwestycje w coraz lepszym standardzie wykończenia, oraz części wspólnych.

Nie oznacza to jednak, że starsze mieszkania cenią się dużo niżej. Jeśli luksusowe mieszkanie znajduje się w odnowionej przedwojennej kamienicy, może być równie drogie jak nowe apartamenty segmentu Premium. Stare kamienice to architektoniczne dobro narodowe. Niestety w Warszawie tak zwanych “Ostańców” jest tylko kilkadziesiąt sztuk. W moim przekonaniu ich wartość w najbliższych latach wzrośnie tak mocno, że staną się pewnie dostępne tylko dla wybranej grupy klientów. Skąd taka śmiała teza? Najdroższe mieszkanie, jakie kupiono w Polsce w 2019 roku, znajduje się w zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Foksal 13/15 w centrum Warszawy. Nabywca zapłacił za lokal 17 mln złotych (ponad 36 tys. za mkw). Apartament stworzono z dwóch połączonych mieszkań, dzięki czemu uzyskano powierzchnię ponad 470 mkw. Kolejnym najdroższym mieszkaniem był apartament w zrewitalizowanej kamienicy przy ulicy Hożej 42.

Marka dewelopera

Ten punkt jest o wiele bardziej istotny w przypadku mieszkań z segmentu Premium niż zwykłych. Ma duże znaczenia dla osób szukających odpowiedzi na pytanie, jak oszacować wartość nieruchomości. Istnieją firmy, które specjalizują się w rewitalizacji warszawskich kamienic w atrakcyjnych lokalizacjach lub budowie luksusowych apartamentowców. Na przestrzeni ostatnich lat  wyrobiły sobie renomę, przede wszystkim dzięki wykorzystywanie wysokiej klasy materiałów budowlanych oraz wysokiej jakości wykończenia. Z tego powodu oferowane przez nich mieszkania osiągają wyższe ceny. Inwestycje nagrodzone w różnego rodzaju konkursach architektonicznych, bądź wyróżniające się swoją niezwykłą architekturą (np. Centrum Praskie Koneser, Port Praski) mogą sobie pozwolić na wystawianie mieszkań po nieco wyższych cenach.

Bliskość parków

Na to, jak oszacować wartość nieruchomości, wpływ ma oczywiście także dzielnica lub osiedle, na którym budynek się znajduje. Wiadomo, że najdroższe zawsze jest Śródmieście. Porównywalne ceny można uzyskać w miejscach atrakcyjnych z punktu widzenia przyjemnego spędzania czasu. Takimi miejscem jest park, a nieruchomości położone w bliskiej odległości – najlepiej z widokiem na zieleń zawsze uzyskują wyższe ceny.

W Warszawie na Pradze Południe znajduje się jeden z najpiękniejszych parków w Warszawie – Park Skaryszewski. Problem nieruchomościowy jest taki, że niewiele inwestycji mieszkaniowych jest położonych w bardzo bliskiej odległości do tego parku. I jest tam osiedle o nazwie “Osiedle Sonata” Od strony ulicy Grochowskiej wygląda podle. Tak, to słowo najlepiej oddaje stan architektury tego bloku. Od strony parku jest bajką. Widok na Stadion Narodowy, na panoramę Warszawy od strony praskiej jest po prostu bezcenny. Mieszkania z widokiem na park różnią się diametralnie ceną od mieszkań z widokiem na ulicę Grochowską. To jest właśnie magia posiadania nieruchomości przy parku. W każdej części Warszawy działa to podobnie.

Piętro, układ mieszkania

Układ mieszkania oraz piętro, na którym się znajduje, ma większy wpływ na cenę, niż mogłoby się wydawać. Kupujący nieruchomości segmentu wyższego i Premium wręcz oczekują apartamentów na tak zwanych wysokich piętrach. Można to wytłumaczyć w bardzo prosty sposób. Chodzi oczywiście o widok, oraz świadomość bycia wyżej od innych. Wcale to nie głupie, jest to przecież swoista gradacja. Naturalnie najwyższe piętro jest najdroższe. Układ mieszkania również ma duże znaczenie. Lepsze ceny osiągają mieszkania bez pokojów przechodnich, straty powierzchni w przedpokoju, z ustawnymi pomieszczeniami, dużymi łazienkami i wydzielonymi garderobami. Oczekiwania klasycznej rodziny dwa plus dwa zamykają się właściwie w poprzednim zdaniu.

Udogodnienia w budynku: basem, siłownia, portier

Coś, na co jeszcze niedawno kupujący nie zwracali uwagi, obecnie zaczyna odgrywać coraz większą rolę przy kupnie apartamentu. Szczególnie w segmencie nieruchomości premium. Osoby szukające nowoczesnych mieszkań cenią udogodnienia w budynku, takie jak siłownia i basen dla mieszkańców, czy portier w budynku. Wzorem zachodnich deweloperów polskie firmy coraz chętniej stawiają także na otoczenie budynku. Z tego powodu obecność zielonych alejek, ogrodów wewnętrznych czy infrastruktury tylko dla mieszkańców wpływa na to, jak oszacować wartość nieruchomości. O części wspólne należy później dbać. Z mojego doświadczenia wynika, że wspólnoty mieszkaniowe nie nabrały jeszcze tej świadomości. Niestety w budynkach kilkuletnich zdarzają się sytuacje, kiedy to osiedlowa siłownia wygląda na bardzo zaniedbaną. To z kolei może wpływać na cenę mieszkań.

Wykończenie samego mieszkania, jego styl itd.

Styl wykonania samego budynku oraz wykończenia mieszkania także mają wpływ na to, jak oszacować wartość nieruchomości. Nawet jeśli mieszkanie jest po remoncie, ale budynek jest w złym stanie, można spodziewać się mniejszej ceny, niż gdyby budynek był odnowiony. Kupujący cenią sobie wyremontowane klatki schodowe i podwórka. Szczególnie jeśli ma to być apartament w starej kamienicy w Warszawie. Cenę podnosi odrestaurowana elewacja, a w przypadku nowoczesnych apartamentowców – wykorzystanie wysokiej klasy materiałów wykończeniowych, jak kamień naturalny, szkło, metal, drewno. I znowu wracam do tego samego punktu. Nie ma w Polsce kultury dbania o nieruchomość przez wspólnotę poprzez systematyczne prace nad częściami wspólnymi, działaniami około budynkowymi. A szkoda. Nieruchomości potrafią dać ogromy wzrost wartości w czasie. Szczególnie te zadbane w środku mieszkaniam, jak i na zewnętrz inwestycji mieszkaniowej.


Jaką cenę nieruchomości przyjąć rozpoczynając sprzedaż?


Każda osoba chcąca korzystnie sprzedać mieszkanie wystawia je za nieco wyższą cenę, niż rzeczywiście spodziewa się uzyskać. Testowanie możliwości rynku z wyższego pułapu jest naturalną rzeczą. Niekiedy, przy łucie szczęścia, pozwala szybko znaleźć nabywcę, który gotowy jest kupić mieszkanie luksusowe bez negocjacji odnośnie ceny. Nie zdarza się to jednak często. Dotyczy to tylko mieszkań, które posiadają wyjątkową lokalizację, bądź standard wykończenia.

Nieruchomości to duże pieniądze, nie sprzedajemy ich codziennie, więc kiedy już decydujemy się na taki krok naszym celem jest maksymalizacja zysku. Doskonale to rozumiem. Należę do tej grupy agentów, którzy nie obawiają się wysokich cen mieszkań.  Jeśli mieszkanie samo w sobie nie jest perełką, można je przygotować do sprzedaży z zamiarem uzyskania wyższej ceny. Ów przygotowanie powinno obejmować m.in. home staging, profesjonalną sesję zdjęciową, przygotowane rzuty mieszkania oraz sprawny marketingowo opis oferty. Piszę o tym więcej w innych artykułach.

Z naszego doświadczenia wynika jednak, że taka strategia nie powinna trwać dłużej niż 1 miesiąc w przypadku nieruchomości wystawionych za 1 mln zł. Podobnie jest w przypadku mieszkań w cenie do 2 mln. W tym przedziale można oczekiwać sprzedaży nieruchomości do maksymalanie trzech miesiący. Dlaczego? Po tym okresie spada szansa sprzedaży lokalu po najwyższej narzuconej cenie i warto rozważyć jej obniżenie. Czasami w takiej sytuacji, kiedy przestrzeliliśmy rynek, warto również zrobić drugą sesję zdjęciową i lekko zmodyfikować opis nieruchomości. Wszystko po to, aby z nową energią wejść ponownie na rynek sprzedaży mieszkań.


Różnica pomiędzy ceną ofertową a transakcyjną


Na dzisiejszym rozgrzanym rynku nieruchomości istnieją istotne różnice pomiędzy ceną ofertową a transakcyjną mieszkań na sprzedaż. Dotyczy to także luksusowych apartamentów i mieszkań z segmentu Premium. Znajomość tych zagadnień powinna być obowiązkowa dla każdego, kto chce wiedzieć jak oszacować wartość nieruchomości.

  • Cena ofertowa to cena, za jaką mieszkanie zostaje wystawione na sprzedaż. Często opatrzona jest adnotacją „do negocjacji” i rzeczywiście sprzedający zakładają możliwość obniżenia ceny o kilka procent.
  • Cena transakcyjna zaś to kwota, jaką rzeczywiście kupujący płaci za nieruchomość, często wynegocjowana wspólnie podczas rozmów. W przypadku większości lokali ostateczna cena sprzedaży jest o kilka(naście) procent niższa niż cena początkowa.

Większość sprzedających gotowa jest negocjować cenę, jeśli może szybciej zbyć nieruchomość. Te negocjacje i konieczność obniżenia ceny są już wliczone w cenę ofertową. Należy wiec ją traktować zaledwie jako punkt wyjścia. Z tego też powodu jako agent nieruchomości specjalizujący się w obrocie luksusowymi mieszkaniami w Warszawie doradzam swoim klientom rozpoczęcie sprzedaży od wyższego pułapu cenowego. Tak aby ostateczna cena transakcyjna była satysfakcjonując i przyniosła spodziewany zysk. Aspekt ten jest ważny dla wszystkich tych osób, które ustalając cenę swojej nieruchomości sugerując się jedynie cenami ofertowymi. Według mnie jest to tylko wyznacznik podstawowy. Tylko tyle.


Jak wyliczyć cenę nieruchomości inwestycyjnej?


Nieruchomości inwestycyjne to takie, które w wynajmie przynoszą wyższe, niż standardowe stopy zwrotu. Choć nie zawsze, bo jeśli patrzymy na klasyczny rynek premium – czyli zakup apartamentów to tam z kolei patrzymy głównie na potencjał do wzrostu wartości nieruchomości w czasie. Dokładnie opisałem to w innym moim artykule inwestowanie w nieruchomości. Dziś chciałbym Wam pokazać jak możecie wyliczyć cenę nieruchomości zakupionej z myślą o inwestowaniu.

Przydaje się do tego prosty wzór matematyczny wyliczający stopę zwrotu. I tutaj zaczynają się schody, ponieważ wielu inwestorów korzysta z różnych wariacji tego wzoru. Przedstawię Ci mój własny pomysł. Cenę zakupu mieszkania dzielisz przez kwotę najmu pomnożoną przez jedenaście miesięcy. Dlaczego nie dwanaście? Z mojego doświadczenia wynika, że w długiej perspektywie czasu, zazwyczaj średnio jeden miesiąc w roku to pustostan. Ten okres przeznaczasz na odświerzenia mieszkania, bądź jego powrót na rynek. Do ceny zakupu możesz dodać podatek PCC i wynagrodzenie agenta nieruchomości. Osobiście nie robię tego, ponieważ to nie są cykliczne kwestie.

Jakie wartości są warte Twojej uwagi? W przypadku nieruchomości inwestycyjnych tak zwane ROE na poziomie 6%-8% jest już bardzo przyjemne. W przypadku apartamentów segmentu Premium zysk roczny około 3% – 4% uważany jest za normalny. Tam bardziej liczy się wzrost wartości w czasie, często szybszy niż sam rynek.


Wycena nieruchomości a kredyt hipoteczny


Wycena nieruchomości jest elementem uzyskania kredytu hipotecznego. Jest to więc ważny wątek dla osoby, która może chcieć zakupić Twoje mieszkanie na kredyt. Wysoka cena transakcyjna możne oznaczać, że bank będzie wymagał pokrycia różnicy przez klienta różnicy pomiędzy wartością przyjętą przez rzeczoznawcę, a ceną sprzedaży. To jest dodatkowy wkład własny, jaki musi wnieść klient kupujący. Niestety takie przypadki zdarzają się na rynku Premium, przy relatywnie niskim poziomie wkładu własnego w kredycie. Jak temu zapobiec? Nasza firma składa się z dwóch departamentów sprzedażowych. Ja prowadzę agencję nieruchomości, moja żona prowadzi firmę pośrednictwa kredytowego Małycha Business Finance. Niekiedy pomagam Oli w taki sposób, że przedstawiamy do banków i rzeczoznawców transakcje sprzedaży z lokalnego rynku. Jeśli jest to interesujący dla Was wątek, zapytajcie Olgi – jest świetnym ekspertem kredytów hipotecznych. Olga prowadzi popularny w sieci blog o kredytach hipotecznych – sprawdźcie koniecznie. W każdym miesiącu jest czytany przez kilka – kilkanaście tysięcy osób w całej Polsce.


Jak wyliczyć wartość mieszkania – podsumowanie


Podsumowując ten wpis chcę podkreślić, że oszacowanie wartości mieszkania premium nie jest trudnym zabiegiem. Wymaga jednak dużo czasu i pogłębionej wiedzy na temat nieruchomości w ogóle. Jednocześnie potrafi otworzyć oczy na wiele niuansów związanych z mieszkaniem, z którego jego obecni właściciele nie zdawali sobie sprawy. Czasami mamy w rękach nieoszlifowany diament i tylko analiza porównawcza z podobnymi mieszkaniami na rynku lokalnym jest w stanie nam to uświadomić. A potem pozostaje tylko działać.

Na etapie wyceniania nieruchomości premium warto podjąć współpracę z agentem wyspecjalizowanym w obrocie luksusowymi mieszkaniami (przeczytaj jak wybrać agencję nieruchomości). Tak sądzę na podstawie mojego doświadczenia i obserwacji tego rynku. Taka osoba po pierwsze będzie w stanie pomóc nam rzetelnie oszacować wartość mieszkania. Po drugie zaś pomoże podnieść jego cenę rynkową dzięki znajomości pewnych zabiegów. Chodzi tu m.in. o home staging, profesjonalne sesje zdjęciowe wnętrz, techniczne opisy związane z jakością zastosowanych materiałów, informacje marketingowe wysyłane lokalnej prasie czy prowadzenie strony internetowej i profili społecznościowych poświęconych inwestycji (jeśli jest to inwestycja obejmująca większą ilość mieszkań na sprzedaż).


Jak wyliczyć wartość nieruchomości samodzielnie?


Bez znajomości wszystkich niuansów może być to trudne i nieefektywne. Słowem – jako sprzedający możesz zmarnować tylko czas, a prawdopodobnie też pieniądze, ponieważ swój lokal sprzedasz zbyt tanio chcąc zbyć go jak najszybciej. Musisz bowiem dokonać rozbudowanej analizy porównawczej z mieszkaniami znajdującymi się w okolicach i spełniającymi podobne kryteria odnośnie stanu, powierzchni, udogodnień w budynku, potencjału inwestycyjnego itd. Do tego dochodzi określenie aktualnego zapotrzebowania kupujących, a trendy zmieniają się szybko. Na koniec trzeba pamiętać, aby nie przeszarżować, ponieważ mieszkanie, które zbyt długo jest wystawione na sprzedaż traci na wartości. Dlatego pomoc agenta nieruchomości w modelu „umowa na wyłączność” jest najbardziej opłacalną opcją w przypadku właścicieli nieruchomości premium. Pewnie nie jest obiektywny, ponieważ sprzedaż mieszkań na zlecenie to mój zawód. Widząc bardzo często bezcenne – zadowolone miny właścicieli – mniemam, że współpraca z takimi osobami jak ja i moi współpracownicy, może być korzystana. Tego życzę i Wam!


Dawid Małycha – Managing Director Małycha Nieruchomości Premium


Obserwuj nas na Facebook:  Małycha Nieruchomości Premium i Małycha Business Finance


Pomocne Materiały:

Motywacja MNP:

Kredyty Hipoteczne (Blog MBF):


Małycha Nieruchomości Premium & Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów

inwestowanie w nieruchomościDawid i Olga Małycha to właściciele agencji nieruchomości operującej na rynku wyższym i Premium, oraz firmy pośrednictwa kredytowego.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później dodatkowo Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

Agencja nieruchomości MNP to nieruchomości segmentu wyższego, oraz Premium. Obsługujemy klientów z Polski, oraz całego świata. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości. Olga ze swoim zespołem w części MBF pomaga uzyskać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź ten adres Małycha Business Finance

Zostaw proszę komentarzOgłoszenia sprzedaży nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium

2 lata ago

[…] się do tego dostosował. Zwłaszcza, że same agencje wiele dzięki temu zyskały. Np. wskazówki jak oszacować wartości nieruchomości. Nazywam się Dawid Małycha i prowadzę agencję nieruchomości segmentu wyższego i Premium. W […]

MLS nieruchomości - Małycha Nieruchomości Premium

10 miesięcy ago

[…] Na stronie https://mls.org.pl/ znajduje się ponadto wyszukiwarka agencji i agentów, a zarejestrowani użytkownicy mają także wgląd do cen transakcyjnych. Szczegóły transakcji wprowadzane są bowiem do bazy, z której pośrednicy mogą korzystać chcąc oszacować wartość nieruchomości. […]

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania - Małycha Nieruchomości Premium

7 miesięcy ago

[…] w sposób prawidłowy, jeśli masz wątpliwości to zapoznaj się z moim innym artykułem jak oszacować wartość nieruchomości? Pokazaliśmy tam różne metody wyceny nieruchomości, zarówno te płatne, jaki i bazujące na […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

mbf_sl_m_gr
kign
kmn
mls

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2021 Małycha Nieruchomości Premium