Jak zrobić zdjęcia mieszkania na sprzedaż?

Dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż to jeden z kluczowych elementów oferty na rynku nieruchomości. Znaną prawdą jest powiedzenie, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, a fotografie mają na to duży wpływ. Kupujący na początkowym etapie zakupu mieszkania zwraca uwagę w zasadzie na każdy element ogłoszenia. Mogę jednak pokusić się o stwierdzenie, iż to właśnie zdjęcia mieszkania na sprzedaż wywierają największy wpływ na odbiorcy.

Jesteśmy MNP Super Team. Zajmujemy się segmentem nieruchomości Premium, a ostatnio napisaliśmy artykuł dlaczego pracujemy off the market? Opracowując każdą ofertę sprzedaży mieszkania lub domu dbamy o jej jak najlepsze przygotowanie. Dużą uwagę zwracamy na marketing nieruchomości. Każdy element przygotowania ogłoszenia sprzedaży mieszkania jest w pełni po naszej stronie, również finansowo. Nie obciążamy tym naszych Klientów. Dbamy o jakość wszystkich detali, dzięki czemu oferty cieszą się tak dużą skutecznością.

W niniejszej publikacji chcielibyśmy skupić się na jednym z kluczowych, ale tak często zaniedbywanym elemencie. Zdjęcia mieszkania na sprzedaż traktujemy wyjątkowo poważnie i stąd właśnie ta publikacja. Celem artykułu jest uświadomienie osobom planującym sprzedaż nieruchomości jak ją dobrze przygotować, na co dokładnie zwracać uwagę oceniając zdjęcia i fotografie pomieszczeń, a także wskazanie ich istotnego miejsca w całym procesie transakcyjnym.

  • Jak dużą rolę pełnią zdjęcia mieszkania na sprzedaż w procesie handlowym?
  • Czy dobrze przygotowane zdjęcia mieszkania na sprzedaż wystarczą, aby odnieść sukces?
  • Jak powinny wyglądać dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż?
  • Jak zrobić zdjęcia mieszkania na sprzedaż?

Zdjęcia mieszkania na sprzedaż i ich rola na rynku nieruchomości


Zajmując się nieruchomościami z segmentu Premium z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, iż zdjęcia mieszkania na sprzedaż to niezwykle istotny czynnik dla całej strategii transakcji. Przede wszystkim dobre fotografie pozwalają się wyróżnić w gąszczu pospolitych i mało atrakcyjnych ofert. W momencie, gdy uda się już zwrócić początkową uwagę potencjalnego Klienta, odpowiednie zdjęcia mieszkania na sprzedaż wręcz gwarantują uwypuklenie jego zalet. Co więcej, stworzona zostaje możliwość jak najwierniejszego przekazania odbiorcom rzetelnego, ale pełnego pozytywów obrazu nieruchomości.

Potencjalny Klient buduje sobie własną wizję, przekonując się stopniowo do ewentualnego zainteresowania zakupem. Zwracamy uwagę, aby zdjęcia mieszkania na sprzedaż były wykonane profesjonalnie. Co mam dokładnie na myśli? Chodzi o to, aby sama jakość oraz przedstawione wnętrza były wręcz dopracowane. Gwarantuje to rzetelny przekaz przy zachowaniu pozytywów oraz atutów nieruchomości.

Tylko odpowiednie zdjęcia mieszkania na sprzedaż stwarzają dużą szansę na szybką finalizację transakcji, a nawet wzrost wartości samej nieruchomości. Pracując w tej branży mamy tego świadomość, dzięki czemu możemy wspólnie z całym zespołem budować naszą przewagę na rynku. Nieruchomości Premium wymagają idealnego dopracowania w momencie transakcji, a wiedza o tym tylko podnosi szanse powodzenia każdej kolejnej transakcji.


Zdjęcia mieszkania na sprzedaż – konkretne wskazówki


Współpracując z agencją nieruchomości i oceniając jakość, w jakiej zostały wykonane zdjęcia mieszkania na sprzedaż należy wiedzieć, na co zwracać uwagę. Na podstawie doświadczenia w branży nieruchomości wypracowaliśmy sobie kilka kwestii, które pozwalają nam tworzyć przewagę rynkową. Przedstawiona poniżej lista to zbiór pewnego rodzaju wskazówek, które dobrze jest mieć na uwadze przy okazji przygotowywania samej nieruchomości do sesji, bądź późniejszego doboru i oceny jakiegokolwiek zdjęcia mieszkania na sprzedaż.


1. Przygotowanie mieszkania do sesji fotograficznej


Omawiając tematykę przygotowania mieszkania do sprzedaży już na samym początku chcielibyśmy wspomnieć o niezwykle istotnej kwestii jaką jest Home Staging. Pojęcie chyba nierozerwalnie związane z odpowiednim fotografowaniem mieszkania. Jak dokładnie należy je rozumieć? Nie, nie mam na myśli tutaj posprzątania mieszkania czy wyniesienia zbędnych przedmiotów, gdyż to uważam za oczywistość. Home Staging to odpowiednie zaaranżowanie mieszkania, poprzez odpowiednie rozmieszczenie dostępnych mebli czy przedmiotów dekoracyjnych. W naszym biurze posiadamy szeroki zasób rzeczy oraz eksponatów pomocnych przy takich działaniach, dzięki czemu jesteśmy w pełni autonomiczni w tym zakresie. Jest jeden z kolejnych naszych wyróżników na rynku.


2. Zdjęcia mieszkania na sprzedaż a odpowiedni sprzęt fotograficzny


W internecie można przeczytać różne poradniki, wskazujące jak wykonać zdjęcia mieszkania na sprzedaż posiadanym przez siebie sprzętem. Jako agenci preferujący rozwiązania dopasowane do nieruchomości Premium, zdecydowanie odradzamy tego typu rozwiązania. Zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnego fotografa i potraktowanie jego działania jako inwestycji. Zdjęcia wykonane telefonem bądź nie w pełni dobrym aparatem w połączeniu z brakiem odpowiedniej wiedzy mogą przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Dlatego w naszym zespole korzystamy z usług naszego prywatnego fotografa. Co to oznacza? Tylko i aż tyle, że posiadamy własnego fotografa, który pracuje tylko dla naszej agencji. Właściwie to posiadamy nasz dział Media MNP. Dzięki temu możemy każdej nieruchomości poświęcić więcej czasu, dzięki temu nasze sesje fotograficzne są bardzo często doskonałe w oczach klientów.


3. Zdjęcia mieszkania na sprzedaż i ich modyfikacja


Dobrze wykonane zdjęcia mieszkania na sprzedaż eksponują jego największe zalety. Odpowiednie dobranie kolorów czy dopasowanie ostrości już po wykonaniu zdjęć w żadnym wypadku nie wpłyną przekłamująco, natomiast pozwolą nakierować oglądającego na jak najlepsze spojrzenie. Dobry fotograf już w momencie konfigurowania aparatu będzie doskonale wiedział, jakich potrzeba ustawień. Ciężko wskazać zestaw konkretnych mechanizmów, gdyż wszystko zależy od oświetlenia, rozkładu pomieszczeń bądź wielu innych czynników. W internecie można znaleźć pewne ustawienia, jednak należy traktować je jako potencjalne wytyczne, aniżeli ostateczne rekomendacje. Jeszcze raz podkreślamy, iż zdjęcia mieszkania na sprzedaż to inwestycja, która przy odpowiednim wkomponowaniu w całą strategię może zaowocować wyższą od spodziewanej przez Klienta wartością transakcji.


4. Pora wykonywania zdjęcia mieszkania na sprzedaż


Przygotowując mieszkanie do sprzedaży w praktycznie każdym przypadku obserwujemy zewnętrzną aurę czy zmieniające się warunki pogodowe. Nierzadko czekamy nawet z wykonaniem sesji kilka dni. Chcemy, aby przygotowane zdjęcia jak najlepiej wypływały na końcowy efekt. Duże znaczenie bez wątpienia ma jak największa jasność oraz naturalne słońce. Gwarantuje to pozytywną energię oraz optymistyczny blask bijący z każdej fotografii. Dzięki temu mieszkanie zyskuje jeszcze większy potencjał, a wykonane zdjęcia zaskakują swoją jakością.


5. Przemyślane kadry dla każdego zdjęcia mieszkania na sprzedaż


Wychodzenie przed szereg i narzucanie nowych standardów nie jest nam obce. Jak jednak takie innowacje mają się w stosunku do kadrowania zdjęć? Warto zwrócić chociażby uwagę na taką kwestię jak perspektywa. Dlaczego jednak przedstawiam to w kategoriach pewnego rodzaju nowości? W sytuacji, gdy cały rynek aktualnie robi zdjęcia tak zwanym szerokim kątem, my preferujemy fotografie katalogowe. Można uzyskać dzięki temu niesamowite efekty. Nie pomylimy się, jeżeli powiemy, iż jest to pewnego rodzaju przekazywanie magii dla każdej osoby oglądającej takie zdjęcia, w tym oczywiście potencjalnych kupujących.

Ogólnie rzecz biorąc należy skupić się po prostu na naturalnych ujęciach, przedstawiających prawdziwe oblicze mieszkania. Nie ma na to jednej złotej recepty. Doświadczony agent we współpracy z odpowiednim fotografem będą wiedzieli na co dokładnie zwrócić uwagę. Każde mieszkanie charakteryzuje się czymś innym i właśnie tutaj ukryta jest tajemnica sukcesu. Po prostu kwestia wyczucia, na co dokładnie uważać, aby pokazać daną nieruchomość w jak najlepszym stylu.


6. Zdjęcia mieszkania na sprzedaż a otoczenie całego budynku


Jeżeli mieszkanie jest tego warte, nie można pomijać również samego otoczenia całego budynku. Pracując w sektorze Premium mamy świadomość, iż właśnie takie czynniki znacząco potrafią wpłynąć na wartość nieruchomości. Zielona przestrzeń w okolicy, wyjątkowy park czy atrakcyjne tereny w pobliżu, a może nawet ciekawy hall bądź recepcja. Bez wątpienia dobrze zrobione zdjęcia takich elementów również mogą wpłynąć pozytywnie na punkt widzenia potencjalnego kupującego. Poszerzenie jego wizji nie tylko o wzorowo przygotowane mieszkanie, ale również perspektywę spędzania wolnego czasu jest wskazane.

Należy również zwrócić uwagę, na zewnętrzne elementy dekoracyjne danej nieruchomości. Jest to istotne zarówno w kwestii nowych apartamentowców, jak i zabytkowych kamienic. Odpowiednio wyeksponowane walory elewacji potrafią przekonać niejednego niezdecydowanego Klienta, zachęcając go do odwiedzenia konkretnego mieszkania.


Czy dobrze przygotowane zdjęcia mieszkania na sprzedaż wystarczą do sukcesu transakcji?


Wszystkie przedstawione w tej publikacji wskazówki pozwalają zbudować sobie własny punkt widzenia dotyczący fotografii nieruchomości. Można spróbować na własną rękę przygotować jak najlepszy opis czy wynająć osobę wykonującą profesjonalne zdjęcia. Wszystko to przy mniejszym lub większym stopniu dopracowania pozwoli stworzyć ogłoszenie sprzedaży mieszkania. Oczywiście, każdy może tego spróbować. Nawet u najbardziej zdeterminowanych osób, które na własną rękę chcą spróbować działań na rynku nieruchomości po pewnym czasie pojawi się pytanie, jak sprzedać mieszkanie – z jak największym zyskiem i stosunkowo szybko.

Kolejne pytanie, które pojawi się na etapie ewentualnej publikacji oferty będzie dotyczyć tego, jak oszacować wartość nieruchomości? Zapewne każdy chce uniknąć sytuacji, gdy cena będzie zbyt wysoka lub co gorsza, aż nadto niska. Do tego wątpliwości dotyczące tego, gdzie publikować ogłoszenie oraz jak je promować również nie należą do najłatwiejszych decyzji. Dlatego warto skorzystać z pomocy odpowiedniej agencji nieruchomości, która w pełni pomoże w całym procesie sprzedaży mieszkania.


Zdjęcia mieszkania na sprzedaż a postrzeganie agencji nieruchomości


Decydując się na skuteczną oraz świadomą sprzedaż mieszkania, pojawia się pytanie, jak wybrać agencję nieruchomości? Istnieją pewne czynniki, na które warto zwrócić uwagę, aby wyrobić sobie swoja własną opinię.

Przede wszystkim omawiane zdjęcia mieszkania na sprzedaż to tylko część ogłoszenia. Wspomniana oferta stanowi natomiast element szerokiej strategii sprzedaży nieruchomości. Coraz więcej agencji wyraźnie stara się i podejmuje próby tworzenia fotografii aspirujących do miana całkiem solidnych. Nie należy zatem sugerować się wyłącznie tym elementem.  Istotne jest to, jak agencja podchodzi do całego procesu sprzedaży. Czy wspominany marketing nieruchomości odgrywa w danym przypadku istotną rolę.

Dobrze jest zapytać agenta, gdzie publikuje oferty sprzedaży – czy są to wyłącznie szeroko znane portale bądź może jednak również takie platformy jak MLS nieruchomości. Ważne z punktu widzenia Klienta jest to, jak agencja jest wynagradzana, to znaczy czy preferuje umowy na wyłączność. Jest to rzadko wybierane rozwiązanie, ale pozwalające wyselekcjonować tylko najlepszych i perspektywicznych Pośredników na rynku. Generalnie, zdjęcia mieszkania na sprzedaż to tylko jeden z elementów na które należy zwracać uwagę, a o klasie agencji decydują właśnie takie detale.


Zdjęcia mieszkania na sprzedaż – Podsumowanie


Fotografie danej nieruchomości to niezwykle istotny element sprzedaży, ale ich siła jest widoczna, gdy stanowi pewną spójność z innymi czynnikami i jest wkomponowana w całą strategię transakcji. Jako osoba specjalizująca się w sektorze Nieruchomości Premium rekomenduję wybór profesjonalnych zdjęć, traktując je w kategoriach inwestycji. Dobrze przygotowane ogłoszenie pozwalają nam realizować sprawnie każde kolejne zlecenie sprzedaży.

Warto kierować się pewnymi wskazówkami przygotowując mieszkanie do sesji, jak również decydując o wyborze zdjęć. Detale potrafią decydować o sukcesie sprzedaży. Agencja nieruchomości posiadająca know-how oraz wiedzę, znając siłę odpowiednio przygotowanych zdjęć potrafi na ich podstawie tworzyć świetne oferty. Opracowana przez nasz zespół strategia, to zbiór istnych drogowskazów przedstawiająca wskazówki, jak sprzedać mieszkanie sprawnie oraz korzystnie z perspektywy naszych Klientów. Warto zwracać uwagę na konkretne czynniki decydujące o profesjonalizmie agencji nieruchomości. Tymczasem zapraszamy Was do kolejnego artykułu jak oszacować wartość nieruchomości?


MNP Super Team – Zaufaj Profesjonalistom


Obserwuj nasz Instagram:  Małycha Nieruchomości Premium


Nieruchomości (Blog MNP):

Kredyty Hipoteczne (Blog MBF):


Małycha Nieruchomości Premium & Małycha Business Finance – Z miłości do nieruchomości i finansów

inwestowanie w nieruchomościDawid i Olga Małycha to właściciele agencji nieruchomości operującej na rynku wyższym i Premium, oraz firmy pośrednictwa kredytowego.

Przez kilkanaście lat ze spektakularnymi sukcesami budowali swoje kariery zawodowe w sektorze bankowym. Pracowali min. jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży zarządzając wsparciem sprzedaży kilkutysięcznej organizacji. W 2015 r. zdecydowali się założyć Małycha Business Finance, a później dodatkowo Małycha Nieruchomości Premium i skoncentrować na wspieraniu innych w biznesie nieruchomości i finansów.

Agencja nieruchomości MNP to nieruchomości segmentu wyższego, oraz Premium. Obsługujemy klientów z Polski, oraz całego świata. Dawid prowadzi tam zespół zajmujący się zakupem, sprzedażą i wynajmem nieruchomości. Olga ze swoim zespołem w części MBF pomaga uzyskać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź ten adres Małycha Business Finance

5/5 - (1 vote)

Zostaw proszę komentarzBartek

4 lata ago

Bez wątpienia zdjęcia nieruchomości wyraźnie wspierają proces sprzedaży. Jak w każdym biznesie pierwsze wrażenie to bardzo istotna część decyzji Klienta. Dzięki za wyczerpujący artykuł o walorach edukacyjnych 🙂

Buduj majątek z oszczędności - Dawid Małycha

3 lata ago

[…] Zdjęcia Nieruchomości – dobra sesja sprzedaje […]

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Współpracujemy z następującymi
instytucjami rynku nieruchomości

Skontaktuj się z Nami

Znajdź Nas:

©2021 Małycha Nieruchomości Premium